273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

Dziękuję za informacje-proszę mi jeszcze powiedzieć na jaki czas wystarcza zasyp kosza 200 kg, przy temperaturze powiedzmy -10 C w domu bez ocieplenia około 100 m2? Może ktoś ma takie widaomości?
Będę wdzięczna za informacje.
Pozdrawiam Ania

Witam.Pani Aniu zasyp 200kg wystarcza mi w domu na 7-8 dni przy tem.około -8st.Polecam Pani kotły firmy Termiko.Są naprawdę warte swojej ceny.Ja mam Astro i ogrzewam 180m2.Opalam piec dobrym eko-groszkiem.Jesli ktoś z Państwa pali miałem to proszę powiedzieć mi jak to się sprawuje w dłuższej persektywie czasu.Ile można zaoszczędzić w zimę na tonie..Czy lepiej mieszać czy samym miałem palić.Proszę o fachową poradę...Pozdrawiam

witam.który model kotła, Viper czy Atos polecacie do palenia drewnem.Pozdrawiam i proszę o opinie.
Genek

Do palenia drewnem polecam kocioł z miarkownikiem.Ale tylko jeśli zamierzasz palić w dużej części drewnem.A do miału Viper.Mi atos sprawuje sie bardzo dobrze.Palę polanami drewna w tym kotle.

fajne kotły.dobra cena.Myślę o zakupie w Termiko.Z tego co porównywałem u 4 producentów takich znanych to ten Astro i Fazer wypada najkorzystniej... widziałem je wszystkie osobiście i Termiko wygląda najlepiej.No i posiada palnik do groszku i miału w standardzie....Pozdrawiam.

Witam.Proszę o ustawienia sterownika do miału.Key rk 2006l2.
Kocioł na groszku sprawował mi sie doskonale ale w celach oszczednościowych zamierzam palić miałem.wiem że miał tez spala sie bezproblemowo
wiec jesli ktos juz ma doswiadczenie to proszę o parametry.Pozdrawiam.

witam.Który kocioł polecacie do Palenia ekogroszkiem czeskim.KOcioł Astro czy Fazer??

Ja mam kociol firmy Fireeco Fargo jestem bardzo zadowolny. Dzwoniłem do firmy Fireeco i do Termiko. Kotly Fire eco wydaja mi sie bardziej atrakcujne

Palenie miałem sprawdza sie doskonale jesli chodzi o miał nawet gorszej klasy.Tylko należy pamiętać ze musi byc to miał z granulacją a nie sam piach.Ja już 4 rok palę miałem i jestem zadowolony.Wszystko naprawdę dobrze funkcjonuje.
poniżej podaje moje nastawy kotła.

ustawienia do miału.wilgotny (piast)

temperatura zadana 55stopni

wspołczynik modulacji 6

wspołczynik modulacji grzania 2

czas powtarzania podawania paliwa 135sek.

min dawka paliwa 7procent

dawka paliwa 13% 17.5/135sek

czas podawania w podtrzymaniu 10sek.

czas postoju w podtrzymaniu 7minut

tryb pracy zima

temperatura CWU 42stopnie

minimalna moc wentylatora 30%

maksymal.moc wentyl.35%

przedmuch wentylatora 2

czas przerwy przedmuchu 2 min

opóżnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu 50%

otwarty komin,szyber na full.
U mnie ustawienia sprawdzają sie doskonale.U innych to kwestia budynku -docieplenia itp.
Pozdrawiam
Artur


serdecznie dziękuje za ustawienia,teraz za ciepło na testy ale zaraz przy okazji będę doświadczenia przeprowadzać :-).Pozdrawiam Lucyna

Fajny ten kociołek z modelu Astro lecz szkoda że nie troszkę tańszy.Z drugiej strony nie ma nic za darmo.Oglądałem osobiście go w Jarocinie i uważam że wart jest tej ceny.Polecam sprzedawcę -Pana Leszka.Bardzo dobrze potrafi doradzić jaki kocioł dobrać.Dla mnie laika to bardzo ważne bo przewymiarowany kocioł to tylko kłopot.Będę dokonywał zakupu w lipcu :-) mam nadzieję że będą jakieś upusty.

Kotły ładne i fajnie wyglądają ale nie należą też do najtańszych.Wszystko zależy jak wiele pieniążków chce sie wydać.Ja osobiście szukam tańszego produktu.
Pozdrawiam
Grzegorz

Który kocioł wybrać z podajnikiem na metraż 150m2.proszę o poradę.dom ocieplony.20m2 ogrzewania podłogowego i zbiornik na wodę 150l.i jeszcze jedno czy termiko dowozi kotły do klienta???Proszę o odpowiedz jakiegoś użytkownika w podobnym metrażu.

Musisz kupić sobie model astro 19kw do 200m2.Obliczasz to tak
150m2
w tym np.30m2 podłogówki x 2 czyli =60m2
plus 150-30m2+60m2 po podłodze
i na zbiornik musisz liczyć jakieś 25m2 podłogi
wiec ogółem masz go ogrzania
150m2-30m2+60m2+25m2=205M2
.wiec dokładnie potrzebujesz 19kw z modelu Astro.Zresztą model astro jest o tyle fajny ze ja korzystam dużo z tego dodatkowego jednoczesnego paleniska.
pozdrawiam
Janusz.

Porządne kotły,używam modelu Fazer i jestem zadowolona.Mogę wszystkim z czystym sercem go polecić.Pozdro z Białegostoku.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.