273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

dobre kotły.ja mam apollo i polecam.ale pale dobrym ekogroszkiem.a nie jakims dziadostwem bo nie warto.

Ustawienia sterownika Rk 2006l2 dla kotła Astro 19-25kw
(z moich własnych doswiadczeń)
*******************************************
czas podawania w podtrzymaniu 9sek
czas postoju w podtrzymaniu 3min
wentylator 80 procent
kopiec nad paleniskiem o wysokosci min 5cm.
Temperatura zadana kotła 50 *
współczynnik modyfikacji czujnika 6
czas powtarzania paliwa 57sek
minimalna dawka paliwa 11 procent
klapka wentylatora otwarta na prawie całą szerokość
czas podawania w podtrzymaniu co 4min (10-12%)
dobrze jest też obniżyć deflektor jak najniżej ale tak by nie uległ wypaleniu.Chyba że zrobimy sobie podobny dodatkowy z stali by sie nie przepalił.
Adam Kalisz

Panie Adasiu jaką dawkę paliwa ma Pan ustawioną bez podtrzymania i jak często pobiera , czy pompka c.o chodzi non stop , czy piec pracuje bez termostatu pokojowego, jaki ma Pan współcz. modulacji GRZANIA oraz jaką histerezę pracy kotła bardzo proszę o odp.

Panie Adamie i jeszcze czy ma Pan ustawione przedmuchy wentylatora w podtrzymaniu, jeżeli tak to jakie parametry

Panie Adasiu i jeszcze czy ma Pan przedmuchy went. ustawione podczas postoju

Pleszew,Jarocin,Kalisz to prawdziwe zagłębie kotlarskie. proponuję przy wyborze kotła zwrócić uwagę na stal z jakiej jest wykonany kocioł (powinna być kotłowa). Wiele mówi o kotle masa kotła. jeśli jest podejrzanie lekki a cena jest atrakcyjna, to powinniśmy się mocno zastanowić. oczywiście dobre kotły mają gwarancję,ale proszę unikać tych z 10 letnia itp .To firmy które za rok przestaną istniec.tz.Garażowe.Ja byłem w firmie Termiko i kupiłem od nich kocioł fazer.Moge polecić ich produkt.Dobra kasa za wysoką jakość.Mam nadzieje ze jeszcze pochodzi mi wiele lat.Mam tylko pytanko jakim opałęm Państwo palą.jaki ekogroszek mam kupowac by kocioł palil jak najmniej i bylo jak najmniej popiołu...

KWK Chwałowice-polecam ten opał.dobry eko-groszek.

mam piecyk fazer 25kw
dawka 33%
czas powtarzania 70 sec
temperatura zadana kotłowi 55 stopni
moc wentyla 80 %
klapka wenytyla otwarta na max
w podtrzymaniu co 4min przez 4 sec
dochodziłem do tego przez dwa dni pijąc po 5-6 bro i robiąc notatki
mam 54 stopnie załancza sie piec dyfruje 2.30min do 2.55 min
osiaga 55 stopni staje wentyl czisza, temperatura jeszcze wzrasta
do 57 stopni i czekam 16-19 minut znowu jest 54 stopnie i tak w kolo
nad paleniskiem mam kupe wegla m/w 4-5 centów, jak miałem mniejszą
to się dłużej rozgrzewał.
Pozdrawiam

Witam.Użytkuje kocioł termiko od 8 lat.sprawuje się naprawdę dobrze.Mam tylko pytanie.Ja mam kocioł model Drex,a obecnie są już nowe modele.Jaki model podobny budową mogę polecić mojej córce by była równie zadowolona jak ja.Proszę o podpowiedz.

witam.Mam kocioł termiko kilka dobrych lat a dokładnie 9 rok .Jaki model sterownika Państwo mi polecają do kotła bez zasobnika z dmuchawą,bo niebawem czuje ze będę musiał wymienić stary na nowy,Czasami się już zawiesza.Jednak swoje lata ma a kocioł jeszcze pociągnie troszkę.Mam wybór miedzy sterownikiem Płomyk a Key rk2001.proszę o podpowiedz i krótkie uzasadnienie.pozdrawiam

polecam model płomyk.dobry prosty w ustawieniach sterownik.u mnie sprawuje się bez zarzutu.

cześć wszystkim.stoję przed zakupem kotła z podajnikiem.Który model możecie mi polecić z oferty firmy Termiko.Astro,Fazer czy Apollo.Mam dostęp do drzewa wiec będę przepalał nim często.Proszę o porady.

Dziwna sprawa - ogolnie nieduzo sie slyszy o tych kotlach a tutaj ilu ich zwolennikow nagle sie znalazlo.

ja polecam ci model Termiko.Astro.ma dodatkowy ruszt na którym spalam jednocześnie np papiery i drewno.Spala tak jak pisali inni około 25kg na dobę przy mrozach.Ale proponuje kupić kocioł z sterowaniem domowym.Wtedy piec jest ekonomiczniejszy.

mam problemik i pytanko mam piecyk termiko astra 25 kw i regulator temperatury AURATON 2005 ustawiony na 21 a w domu 19 stopni prosze użytkowników tego pieca o parametry -ekonomiczne ja grzeje a temperatura w domu 19 stopni zimno mi

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.