273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

Ja Polecam.dla mnie piec bardzo udany.tylko kup jak ja z pilotem do pokoju .Wtedy jest fajna obsługa i mniej spala.

Mam podłączony Pilot R do sterownika Iryd i ciągle piszczy i wyświetla AL próbowałem różnych ustawień czy ktoś może pomóc ?

Zadzwoń do producenta.On napewno coś doradzi.Ja już korzystałem z porady i to bardzo fajni ludzie.Fachowi.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe ProND
ul. Kręta 2
63-645 Łęka Opatowska
woj. Wielkopolskie

ZAPOMNIAŁEM O NUMERZE WIEC PODAJE PONIZEJ
Tel./Fax: +48 (62) 781 43 98
GSM: +48 693 864 248
GSM: +48 609 564 486

ja mam od tygodnia astro w-2 i testuje go 15kw narazie eko groszek jest ok ale pytanie czy miał z b&e energy sosnowiec ktos próbował ewentualnie eko groszek czerwony pozdrawiami czekam na odpowiedzi

mam ten piec od roku, cała zima sterownik iryd pid. Przez cały okres palenia żadnych problemów , piec z tym sterownikiem b ardzo łatwy w ustawieniu. Istotna jest jakość węgla i jego wilgotność . Moc 25 kw dom 220 m nie ocieplony średnie spalanie 35 kg/24h . Przy temperaturze na granicy 0 25kg poniżej -15 40 kg.

Witam!
Od 2 tygodni użytkuję piec Astro W2 25kw(sterownik Titanic) i jestem mile zaskoczony obsługą tego typu pieca a raczej jej brakiem w porównaniu z tradycyjnym :-) Przy obecnej pogodzie(10-12 st,w dzień/ok 2-5 noc) spalanie mam na poziomie 15kg na dobę.Dom 160m2 tradycyjnie ocieplony nowe budownictwo ok 60m2 podłogówki.Temperatura w domu 22st.Piec ustawiony na 50st.CWU 45st(140l) czas podawania- 8s ,przerwy -57s .przedmuch -14s ,krotność -3,dmuchawa -5 bieg ok-2cm uchylona klapka.Zamontowany zawór 4D wyjście na grzejniki ok 25-30st .Mam problem z sadzą w piecu,dosyć dużo jej się osadza i tu moje pierwsze pytanie-jak jej się pozbyć? l czy to jest normalne zjawisko w piecach retorowych? Następne moje pytanie dotyczy montażu regulatora pokojowego-czym ten regulator steruje?sterownikiem pieca/pompą/czy ewentualnie siłownikiem zaworu 4D?

Mój panel pokojowy R steruje tylko temperaturą kotła lub pomieszczenia .informuje diodami o pracy kotła.Ale słyszałem że już maja nowy z funkcją do sterowania CO i CWU i tygodniówką oraz temperaturą pomieszczenia.

Rozwiązałem problem z sadzą zwiększając dawkę podawanego węgla do 22s i dmuchawę na 30% w ten sposób piec bardzo szybko osiąga zadaną temp i praktycznie cały czas jest w podtrzymaniu i jeszcze mniej spala opału.W chwili obecnej 8min praca 50min potrzymanie.Jeżeli chodzi natomiast o regulator to raczej wolałbym aby obsługiwał siłownik na zaworze 4d po to aby nie obniżać temp pieca.

witam wszystkich mam piec aster 2 moc 19kw czy ktoś mógłby mi podać nastawy pieca eko groszek

Ja tez potrzebuję pomocy. Proszę o przykładowe nastawy - kocioł Termico (19kw}, regulator Titanic.
Z góry bardzo dziekuję.

Zadzwoncie do serwisu.
Oni wam pomogą ustawić dokladnie bo mogą wejść w funkcje wewnetrzne sterownika.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe
PROND model tytanik,proton
Tel./Fax: +48 (62) 781 43 98
GSM: +48 693 864 248
GSM: +48 609 564 486

Jak ustawić dmuchawę paląc drewnem.Na minimum...?mam kocioł Viper.ogolnie ok ale dopiero sie uczę obsługi.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to Polecam wam moje ustawienia w tytaniku .Mam nadzieje ze one u kogoś się sprawdzą.Bo ogólnie jestem z kotła bardzo zadowolony ale chwile ustawien wymagał..

podawanie: 12 s
przerwa: 1:10 min
dmuchawa 3
klapka max odslanięta.
wprowadza w stan wstrzymania: 12 minut
czas wstrzymania: 15 minut
przedmuch co 7 minut

Życzę wytrwalości w ustawianiu pieca. Ja mam nadzieje ze zblizyłem się do ustawień na ktorych bede juz cały czas palił ;)

kociołek jak najbardziej OK.. Stabilizacja na nóżkach się przydała.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.