273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

Wachałem się przed zakupem z NETU kotła. Ale się nie zawiodłem.Fajna obsługa i bdb jakość.Mam nadzieje ze się spisze.

Palę jeden sezon.jestem zadowolony.

kociol godny polecenia.jak narazie uzytkuje go 3 sezon i odpukac nie bylo zadnej reklamacji.

Witam. Bardzo proszę o podpowiedź co powinnam zrobić, gdy piec się przegrzewa (tak sądzę). Mam ustawioną na piecu temperaturę 55C. Piec osiąga zadaną tem., która później wzrasta nawet do 68C. Taka temperatura lub o kilka stopni niższa utrzymuje się bardzo długo- kilka godzin (grzejniki są zupełnie zimne). Następnie temperatura spada do 36C(piec długo pracuje, aby osiągnąć zadaną temp.) . Czy jest to wina źle ustawionego sterownika ( Titanic), czy też problem tkwi w czymś innym?
Ustawienia pieca (19kW) to:
nastaw kotła - 55C
czas podawania - 9s
czas między podawaniem - 1min16s
wydajność dmuchawy - 4 bieg
czas przedmuchu -15s
czas przerwy w podtrzymaniu - 3min
krotność -3
Raz jeszcze proszę o pomoc, bo nie mam już pomysłu na zmianę ustawień. Ponadto więcej czasu spędzam w kotłowni, niż w górnych pomieszczeniach swojego domu.
Nadmienię jeszcze, że ekogroszek , który zakupiłam w tym roku miał być numer 1 w Polsce (Prestige), a okazało się, że jest fatalnie. Popiołu jest tak dużo, iż nie nadążam go wyrzucać.

dorota zadzwon do ich serwisu pomoga ci wyregulowac. ja mialem problem z niskim plomieniem w podajniku teraz wszystko jest ok. uzytkuje 5 rok i tylko to mi przyspazalo klopotow.

witam mam niski płomień czy mógł byś powiedzieć co było przyczyną ;

na wodę(bojler) latem płomien zawsze schodzi troche nizej. pokombinuj z ustawieniami podawania w podtrzymaniu albo zwieksz dawke paliwa w pracy (tak zebby nie przerzucal)

witam mam pytanie czy ktoś może mi podać ustawienia pieca 15 kw model astro. powierzchnia ogrzewania 86 m dom ocieplony.będę wdzięczna za pomoc

A czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby pompa ciepła? Na pewno w praktyce jest to bardziej ekonomiczne,

Ja mam astro z sterownikiem JOKER. Rewelacyjny sterownik w obsłude i ma 36 miesiecy gwarancji.Ja polecam wlasnie ten.

witam, gdzie można obejrzeć kotły tej firmy?,nigdzie nie mogę znaleźć zakładu produkcyjnego!

Skoro mowa o zakupie kotła w sklepie online,to naprawdę nie ma się czego obawiać,bo wszystko jest na wysokim poziomie,łącznie z obsługą a do tego otrzymujemy często niższą cenę.

Kocioł dotarł cały.
Obsługa OK.
Jakość BDB
jak za tą kasę czyli dobrą to polecam każdemu.

Pojęcie "dobra cena" też jest względne bo moim zdaniem warto nawet czasem zapłacić nieco więcej,a w zamian za to mieć pewność,że dany kocioł faktycznie jest wysokiej klasy i jakości,a to gwarantują PleszewskieKotly.pl

astro w-3 zakupilam na poczatku stycznia z polecenia znajomego ktory posiada juz taki kociol . wczesniej mialam zwykly bez podajnika.piec praktycznie bezobslugowy no i spalanie stosunkowo małe porownujac wczesniejszy model :) zobaczymy jak bedzie sie dalej sprawowal jak narazie polecam !

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.