273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

sterwonik pogodowy

Panie TB do tej pory uważałem pana za kosmite i nie wchodziłem specjalnie w dyskusje z pana udziałem.Ma pan swoje poglądy i takie tez jest pana prawo. Ale od dzisiaj wiem ze nie zna pan podstawowych zasad wymiany ciepła.Nie wiem czy na tej planecie na której pan mieszka nie uczą tego, ale u nas cos sie czasami o tym wspomina.Współczynnik przenikania ciepła w funkcji grubości izolacji nie maleje liniowo.Jest to pewna krzywa i przy pewnej grubości granicznej ( a nie jest to pol metra) jest nieoplacalne dalsze zwiekszanie grubosci izolacji gdyż współczynnik ten maleje w niewielkim tempie i poniesione naklady finansowe nigdy sie nie zwrócą.
Nie wiem czy to troche przemówi do pana bo przeczytalem juz ze pan ma wogóle inne poglady na temat obliczania tego współczynnika .Ale to trzeba bylo zostac profesorem na politechnice i udowodnic swoje racje na podstawie jakis badan a nie tak gołosłownie jak to pan teraz robi.
Prosiłem pana juz 2 razy o przedstawienie pana zdania na temat opłacalnosci izolowania na przykładzie domku jednoroedzinnego ale odpowiedzi sie nie doczekałem.Nie wiem czy cały czas pan pisze ta odpowiedz czy po prostu nie wie pan co napisac.To tyle.
Do pana Roberta:
Czekam takze na analize kosztów docieplenia podlogi i eksploatacji w systemie pana TB w porównaniu do tradycyjnego systemu.

Przecież domów nie projektuję! Sprzedaję to co na www.nie-co.pl Przkład domu z 40 cm izlolacją jest na http://www.wentylacja.com.pl/projektowanie/projektowanie.asp?ID=5060

Dodam jeszcze, że nikt kto opowiada głupoty na tym forum nie wzbudza wiekszego zaiteresowania i agresji.

Głupoty to wypisują na "Muratorze". Czytam to forum już jakiś czas i jeszcze nie spotkałem się z równie "mądrymi inaczej" wypowiedziami oprócz Pańskich jedynie.
Wniosek - tylko Pan wypisuje tutaj głupoty.
Ci którzy na jakiś temat nie mają nic do powiedzenia albo się nie znają - milczą.

O izolacji czy wentylacji? Pytam tak z ciekawości.

O izolacji czy wentylacji? Pytam tak z ciekawości.

O izolacji czy wentylacji? Pytam tak z ciekawości.
ehhh .. o wszystkim

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.