273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

sterwonik pogodowy

Czy sześcian z 5 cm styropianu pozbawiony jednej ściany ma 16 % większe straty ciepła? z postu TB
Też ciekaw jestem co Pan Robert Na to, byleby mi nie naubliżał zamiast ogpowiedzieć.

Czy sześcian z 5 cm styropianu pozbawiony jednej ściany ma 16 % większe straty ciepła? z postu TB
Też ciekaw jestem co Pan Robert Na to, byleby mi nie naubliżał zamiast ogpowiedzieć.
Panie "Pogoda" zadaje Pan absurdalne pytania i na dodatek nie podpisując się pod nim - przykre to.
No ale zagłębiając się w wątek .. dlaczego uważam je za absurdalne? Bo jak można mówic o stratach ciepła skoro pytanie sugeruje brak ściany zewnętrznej ?:)
W związku z tym ja zadam Panu pytanie pomocnicze aby było to jasne: jakie są straty ciepła u Pana na podwórku?

właściwsze pytanie:
o ile zmaleją straty ciepła u Pana na podwórku jeśli postawi Pan przed sobą jedną ściankę z izolacją 10 cm i z izolacją 100cm ?:)

Nie wiem dlaczego się nie podpisuje, Przecież to pytanie było w mim poscie. A miało na celu pokazanie absurdu wyliczeń( audytów), udowodniających, że termomodrenizacja budynku to termo modernizacja ściany! Inny przykład Że szścian (termos) 5 cm jedna płaszczyzna, 10 cm boki i 15 cm druga płaszczyzna, jest lepszy (lub równorzędny ) od szścianu (termosu ) wszędzie po 10 cm.

... i jeszcze jedno, nie napisałem, że chodzi o ścianę, moze to być podłoga... Nie czyta Pan uważnie.

Nie wiem dlaczego się nie podpisuje, Przecież to pytanie było w mim poscie. A miało na celu pokazanie absurdu wyliczeń( audytów), udowodniających, że termomodrenizacja budynku to termo modernizacja ściany! Inny przykład Że szścian (termos) 5 cm jedna płaszczyzna, 10 cm boki i 15 cm druga płaszczyzna, jest lepszy (lub równorzędny ) od szścianu (termosu ) wszędzie po 10 cm.
Ja nie czytam uważnie postów ???? Rany ..przecież to już przechodzi ludzkie pojęcie - a co jest napisane 4 posty wyżej?
Odnośnie Pana, kolejny już raz, bzdrunej "wypowiedzi" - od kiedy to bryła o wymiarach.. choćby Pana "wymiarach" 5x10x15 jest wogóle SZEŚCIANEM???????
Wróć Pan odrazu do szkoły podstawowej bo już tam uczą że to coś o wymiarach axbxh może być tylko PROSTOPADŁOŚCIANEM !!!
Ok ..jedna sprawa wyjaśniona - kolejny raz wtopa Panie "Pogoda" choć od dzisiaj to powinien Pan mieć ksywkę "Sześcian".
Dalej - niezależnie od warunków brzegowych...o przepraszam to moglo być dla Pana zbyt zaawansowane stwierdzenie, a wiec: przy stałych warunkach w jakich następuje wymiana ciepła i przy równej powierzchni przegród dla obiektu A i B - dlaczego niby sześcian ma mieć mniejsze lub równe straty ciepła od prostopadłościanu ?
Choć już samo Pana stwierdzenie żę mogą być równoważne powinno zamknąć temat - no ale proszę..... słucham?

Przepraszam wydawało mi się to zbyt oczywiste i zastosowałem skróty myślowe, ponieważ staram się nawiązać do izolacji termicznej domu, 5-10-15 to nie pole, a grubość izolacji. np. 5 cm (grubości) dolna płaszczyzna, 10 cm (grubości boczne) i 15 cm (grubości górna płaszczyzna). A durugi szcześcian wszędzie 10 cm grubości.
Patrząc na projekty domów ta pierwsza obcja jest pod względem izolacyjności lepsza. Czy i Pańskim zdaniem??
Ps Sporo ludzi to czytało i nikt nie odebrał tego skrótu jako pole pow.

Zadał Pan pytanie :właściwsze pytanie:
o ile zmaleją straty ciepła u Pana na podwórku jeśli postawi Pan przed sobą jedną ściankę z izolacją 10 cm i z izolacją 100cm ?:)
Czy byłby Pan (poważnie) na to odpowiedzieć? Bo ja przyznaję się, nie wiem.

Zadał Pan pytanie :właściwsze pytanie:
o ile zmaleją straty ciepła u Pana na podwórku jeśli postawi Pan przed sobą jedną ściankę z izolacją 10 cm i z izolacją 100cm ?:)
Czy byłby Pan (poważnie) na to odpowiedzieć? Bo ja przyznaję się, nie wiem.
Podobne pytanie zadałem sobie czytając Pana "zagadkę". Starałem sie jedynie uwypuklić absurdy które Pan tu wypisuje.
No ale i moją zagadkę można łatwo rozwikłać: nie zmaleją bo takowe nie istnieja ze względu na obiekt którego dotyczą - otoczenia zewnętrznego, co powinno być i dla Pana oczywiste :)

Przepraszam wydawało mi się to zbyt oczywiste i zastosowałem skróty myślowe, ponieważ staram się nawiązać do izolacji termicznej domu, 5-10-15 to nie pole, a grubość izolacji. np. 5 cm (grubości) dolna płaszczyzna, 10 cm (grubości boczne) i 15 cm (grubości górna płaszczyzna). A durugi szcześcian wszędzie 10 cm grubości.
Patrząc na projekty domów ta pierwsza obcja jest pod względem izolacyjności lepsza. Czy i Pańskim zdaniem??
Ps Sporo ludzi to czytało i nikt nie odebrał tego skrótu jako pole pow.
Dopowiadając sobie o warunkach brzegowych; czyli że dotyczy to budynku posadowionego na gruncie (to=8C w strefie II), oraz ze względu na konwekcje ciepłego powietrza i pewnie z różnych jeszcze innych powodów - skłonny jestem się z Panem zgodzić....przynajmniej ten jeden raz
Pozdrawiam

Wie Pan dlaczego tak o to (poważnie )"o ile zmaleją straty ciepła u Pana na podwórku jeśli postawi Pan przed sobą jedną ściankę z izolacją 10 cm i z izolacją 100cm ?:) " pytałem. Przypomina mi to sytuację betonowego fundamentu, domu niepodpiwniczonego, osadzonego w gruncie i "ocieplonego" styropianem z zewnątrz. Czy nie jest to śmieszne dla Pan ze względu na powszechność, czy, że robią to Pana koledzy?

Wie Pan dlaczego tak o to (poważnie )o ile zmaleją straty ciepła u Pana na podwórku jeśli postawi Pan przed sobą jedną ściankę z izolacją 10 cm i z izolacją 100cm ?:) pytałem. Przypomina mi to sytuację betonowego fundamentu, domu niepodpiwniczonego, osadzonego w gruncie i ocieplonego styropianem z zewnątrz. Czy nie jest to śmieszne dla Pan ze względu na powszechność, czy, że robią to Pana koledzy?
To nie dość że nie mieści się w głowie to do tego nie jest zgodne ze sztuką budowlaną oraz rozporządzeniem MI z 12.04.2002 - a więc jest bezprawne.

Naprawdę, nie spotkał Pan się z okładaniem styropianem z zewnątrz fundamentu domu niepodpiwniczonego???
Choć sam Pan to określił "absurdem" z czym się zgadzam, jest to b. powszechna praktyka.

Naprawdę, nie spotkał Pan się z okładaniem styropianem z zewnątrz fundamentu domu niepodpiwniczonego???
Choć sam Pan to określił absurdem z czym się zgadzam, jest to b. powszechna praktyka.

no niestety..nie spotkałem się choć nie przeczę że może się to zdażyć

Dlaczego nie ociepla się fundanentu betonowego domu bez piwnic ?
Jest przecież jakaś głębokość przemarzania gruntu zimą i może przynajmniej do tej głębokości (0,8-1m)warto ?
Proszę o wyjaśnienie

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.