265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

projekt domku a instalacje

Chcę kupić projekt domku z katalogu, słyszałem jednak że taki domek musi zostać zatwierdzony przez projektanta. Moje pytanie: czy to prawda? Jeśli tak to ile to może kosztować i czy wystarczy podpis architekta?

projekt musi zostać zaadoptowany, robi to architekt, nie musi być ten sam który wykonał oryginał projektu, najczęściej on sam załatwia podpisy branzystów

typowy projekt nie jest "projektem budowlanym" stanowiacym podstawę do otrzymania pozwolenia na budowę, to opracowanie można porównać do książki z ilustracjami i za zgodą autora zostaje wykożystany jako część projektu budowlanego, który ponadto winien zawierać plan zagospodarowania terenu i niezbędne uzgodnienia.Zgodnie z prawem budowlanym "projektantem" odpowiedzialnym za projekt nie jest autor opracowania typowego lecz osoba je adaptująca. Cena za odpowiedzialność powinna być znacznie większa. projektant budynku jest jeden njczęściej architekt lecz zabezpiecza współprajektantów innych branż art 20 Prawa Bud.

konieczna jest adaptacja projektu, kosztuje ok. 2000-2500zł licząc branże: budowlana, sanitarna i elektryczna.

Kurcze dużo, a projekt z katalogu tylko 900. Dziękuję wszystkim za uświadomienie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.