265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

szlichta ogrzewania podłogowego

Mam taki problem - w projekcie domu nie uwzględniono ogrzewania podłogowego. Chciałbym jednak coś takiego wykonać. Niby wszystko ok., ale z tego co się dowiedziałem minimalna wysokość szlichy posadzki to 6,5 cmm + styropian 3 cm, co daje nam już 9,5 + płytki to jakieś 11cm.
Nie mam tyle. I nie bedę miał bo zrobione są schody i podniesienie posadzki skutkowało by wyzszym ostatnim stopniem. Co zrobić? Czy mozna obniżyć wylewkę do 3 cm, zazbroic ją zeby nie pękała? Czy trzeba wtedy gęściej połózyć rury, zeby była równomierna temp. posadzki (co 15 cm starczy)? Pewnie bedę musiał obnizyć temp. wody w rurkach że by posadzka nie była tak gorąca.

a jeszcze zapomniałem dodać że bedę miał Buderusa GB 122 z automatyką na dwa obiegi. Nie wiem tylk czy bedę mógł tak nisko zejść z temp. na obiegu? Czy powiedzmy 35 na podłogówkę bedzie w sam raz?
Proszę pomózcie, bo nie wiem co mam robić.

Są plastyfikatory do podłogówki z włóknem które pozwalają na obniżenie wylewki.Plastyfikator kosztuje około 25,40 zł netto z kg plus włukna 59,40 zł netto z kilogram.Przy grubości jastrychu 4 cm idzie 50 gram / m2 włókna.+ 0,5 kg plastyfikatora.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.