281
282
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Problemy z wentylacją grawitacyjną pomieszczeń w "bloku" a temperatura zewnętrzna

Znowu walnięty brzęczu teraz jako Baska

OK jest znowu gorąco i mi pompuje ciepłe, smierdzące powietrze do mieszkania (przy szczelnie zamkniętych wszystkich oknach i drzwiach, jak i przy pełnym otwarciu). Tak jest!!!
"Baśka", a co to są te "rekuperatorki"? W kilku sklepach z urządzeniami wentylacyjnymi proponuję mi kratkę wentylacyjną z mechaniczną, ręcznie zamykaną żaluzją. Myślałem, że w XXI wieku kratka-wentyl istnieje, stąd moje pytanie o to, gdzie coś takiego kupić.
Życzę dobrego humoru wszystkim tym, co nie maja takich problemów.

Przy "karatce z wentylatorkiem" wiesz gdzie powietrze wyrzucasz, nie wiesz skąd pobierasz. Latem przy uchylonych oknach wchodzi powietrze rozgrzane przez ścianę. Zimą przy oknach zamkniętych możesz mieć groźną dla zdrowia cofkę z sąsiednich kanałów. Chyba nie o to Ci chodzi. Lepiej już zrobić wentylacje nawiewną. Kontrolować lepiej nawiew, mozna powietrze "brać " z chłonego miejsca.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.