Możesz to jakoś rozwinąć. Czy masz jakieś inne badania? Bo to jak widać nie tylko TB mierzył. Może choć znaszjakieś linki. Czy tak sobie piszesz Archie bo to modne dokopać TB.
Możesz to jakoś rozwinąć. Czy masz jakieś inne badania? Bo to jak widać nie tylko TB mierzył. Może choć znaszjakieś linki. Czy tak sobie piszesz Archie bo to modne dokopać TB.
Archi to możesz coś podrzucić?
Mam informację o centrali Storkair 300G90. Tam w zależności od biegu i częstotliwości podany jest hałas w dB. Przykładowo podam: 125H -1 bieg 68dB, 8- 81 dB.
Potem dla innych wyszczególnione są: 250Hz,500Hz, 1000Hz, 2000Hz, 4000 Hz i 8000Hz i tu podam że natężenia hałasu są malejące i dla 8000Hz 1 bieg to 22 dB, a 8 bieg to 45 dB! Tak więc to niskie częstotliwości mają max i powodują dyskonfort i są przy tym szkodliwe dla ludzi. Do wiadomości Agi podaję, że na wysokie częstotliwości, kobiece, się uodporniłem po 40 latach pożycia! Mam tam już próg słyszalności 40 dB! Ciekawi mnie jednak centrala Pana Tomasza. Próbowałem nawiązać kontakt, ale nie wiem czy Internet przepuścił wiadomość z uwagi na prezent: zdjęcia. Panie Tomaszu niech Pan się odezwie. Chcę sprawdzić Pańskie dane, bo może sam kupię ją u Pana? O ile wiem to każda centrala zawsze rezonuje z określonymi częstotliwościami i tu dobór średnicy i długości rury zawsze ma znaczenie. Ale to zwykle daje się odstroić. Polecam więc pomiar. Bo i tak z ekologią wiatrakową w Polsce będzie krucho. Bo to wiatraki generują takie niskie częstotliwości i tu podobnie jak z CO2, zwierzaki i inne, ba, nawet dżdżownice uciekną, tak dobrze rozumieją akustykę, a zostanie tylko człowiek z uwagi na niedouczenie i niedoltenienie mózgu. Polecam więc ekologom szybko wybudować w Warszawie wiatrak o mocy 10MW koło Sejmu, aby przerwać kłotnie i dyskusje i destrukcję służby zdrowia i państwa. Ci co zostaną na pewno ( na pewno urzędnicy i decydenci) długo już nie pożyją! Ministrowie zdrowia chyba pierwsi? Ale padną ekologicznie! Tak więc Panie Tomaszu jest moja prośba o ofertę centrali z rekuperatorem dla porównania ( cena i dane techniczne): s.marcinkowski@chello.pl
Nic nie doszło, ale zaraz prześlę!
Panie Tomaszu dziękuję za ulotki. Ale przyznam, że brak jest tam jasnych informacji o efektywnym hałasie, co mnie interesuje specjalnie. Ja po francusku nie czytam. Myślę, że wydatki wymiany powietrza w pomieszczeniu można ograniczyć jak się ma pewność, że ilość i wielkość źródeł emisji CO2 są małe: mało ludzi, kuchnia gazowa się nie pali, WC nie jest używane. Tak mogą mieć np. Francuzi kupujący domy z rekuperacją. Na pewno to ograniczenie nie nie powinno się stosować do klas w szkołach i dla mieszkań, gdzie śpi kilka osób w jednym małym pokoju. Bo tak "rodzą się" przebojowi debile (ADHD), a przy większych stężeniach CO2 nawet dzieci bez mózgu. Badania myszy to potwierdzają! Założenie ,że powietrze się miesza z CO2 zapewne nie dotyczy dużych koncentracji tego gazu. Co to jest dużo, można prawdopodobnie wyliczyć dla mieszaniny i sanitarni dawno powinni to zrobić. Bo przecież każda instrukcja gaśnicy na CO2 podaje, że CO2 zalega na dole i nawet na otwartej przestrzeni odcina dostęp tlenu do ognia i to dla żaru! Dziwi mnie, że Francuzi przy okazji rekuperatorów nie powołują się na BHP i NDS, podczas gdy inni w UE to robią! Nawet Polska ma to w ustawie, inna sprawa, kto zna i stosuje tę ustawę, co może nawet u Francuzów wynikać z podobnego niedotlenienia mózgu u decydentów jak w Polsce, z uwagi na podobne poglądy kominiarzy i architektów na grawitację. Oni z uwagi na powszechną korupcję chcą ją przekręcić grawitację do góry- to takie hobbii!
Archi coś podrzuć!!!
Dobrze jak będę miał więcej informacji, to może coś wybiorę."archi" jaki polecasz rekuperator, ile kosztuje i podaj dane techniczne z hałasem włącznie! Piotrowi sie to też przyda! A przy okazji i dla "archiego"wyślę, tak jak dla Pana Tomasza coś: moje materiały o problemie z CO2. Myślę, że się Panu Tomaszowi podobały, bo nawet jego "zatkało"? Ale ten problem jako efekt "cieplarniany" znowu namacalnie wkrótce wszyscy będą mogli znowu zobaczyć i udokumentować i to bez moich materiaów: kupując na pamiątkę "siano wielkanocne" Np. w Lidlu! Jak będą fajne to już wyślę zdjęcie tego siana podarowane dla Rady Miasta Gdańska na Wigilię! Może coś uradzą, aby zapobiedz dalszej pladze niedotlenienia mózgu w Sanepidach. Niech im malarze choć namalują kratki wentylacyjne, bo wiara czyni cuda. Podobno jedna kobieta widząc po ciemku odbicie okna w lustrze zbiła lusto i do razu jej ulżyło!Czekam więc jeszcze na gest dobrej woli, odpowiedź winowajców: z kkp!
Dziękuję za wszystkie posty. Dzięki nim powoli klaruje mi się rozwiązanie wentylacji dla mojego domu. Chyba faktycznie osobne instalacje dla każdego z mieszkań będą najwygodniejsze w użytkowaniu, bo każdy będzie dbał o swoje i sterował swoją instalację wedle potrzeb. Centrale powinny być jak najcichsze, żeby zminimalizować hałas w mieszkaniach, zwłaszcza w nocy w sypialniach.
Kwestia jeszcze wydatku central. Pytanie między innymi do S Marca, czy wydatek 100 m3/h dla 4 osób w nocy (na mieszkanie o kubaturze 400 m3) to wystarczająca ilość, żeby nie rosło stężenie CO2?
Kretyn brzeczu i indywidualna wentylacja! maże jeszcze w maskach! A Piotr słucha! Piotr przecież niemożliwe by ten debil coś komuś wykonał, ale rozpisuje sie, hoho.
Nie jestem specem od domków...Dla mnie to NAJGORSZA robota.
Ale 100 m3/h...drogi Piotrze żeby ci uświadomic co to za wydajnośc idź do marketu i kup wentylatorek łazienkowy .To jest 100 m3/h.O ile nie podłączysz wentylatorka pod dwa kolanka i kawałek przewodu...wtedy zdechnie...
Co jak przyjdą goście? Otworzysz okna?.Iź zamów projekt...daj do wyceny trzem firmą, pogadaj zamiast czytać pierdoły na forum.
Każdy budynek jest INNY..To tak jak bys kupował buty mając za kryterium ze chcesz dwa sznurowadła a nie wielkośc stopy..Co z tego ze masz 4 osoby kiedy okaże się ze masz ostatnią kratkę w takiej odległości ze centrala nie ma sprężu...
Najwieksze błędy są przy montażu.Jeżeli weźmiesz leszcza nie wyłapie błędów projektowych a i sam dołozy ci ekstra parę `"zagięc" przewodu...Pseudorkeklama powinna być karana :))
Wysłałem prywatną odpowiedź do Pana Piotra, bez czytania pytania do mnie na Forum. Teraz myślę,że trzeba nie 100 m3, ale ciut więcej niż 200 m3, a nawet kupił bym z zapasem na 400 m3, bo to jest ze 160 m2 powierzchni mieszkania. Szczególnie że chyba będą pewne problemy z piętrami?! A może jest i jak znam życie i kocioł gazowy? Rozruch budynku pasywnego może jednak trwać długo, aż się ustabilizują parametry. Szkoda marznąć jak się wyłączy i uruchomi ponownie! Mój materiał o wentylacji grawitacyjnej chyba jest dla Pana jasny? To część prezentacji o "prawie materialnym" i "pranych interesach"! Bo ja za największy przektęt całego 100 lecia KORUPCJI jakim był XX w. uważam zidiocenie i korupcję w kkp i to ich wspólne osiągnięcie z budowlańcami, aby w ustawie przekręcić zwrot grawitacji powszechnej (newtonowskiej) o 180 st - czyli do góry! A może nie mam racji, bo korupcja i zidiocenie w przepisach dotyczących badania "wody" są jeszcze lepsze? Tu jestem "dumny" z I miejsza w Europie jakie przypadło dla Gdańska! Szkoda ,że GUS ich nie chwali za wprowadzone odkrycia- biotechnologie do "oczyszczania" wody! Tu jest oczywiste jak ze zwrotem grawitacji: oczyszczanie= zanieczyszczanie i to tym co nie widać i trudno jest wykryć!
Panie Piotrze i co Pan wybrał? Czy miał Pan poważne oferty i dane o hałasie?
A co sądzicie o wszystkich "nowych" rozwiązaniach rekuperatorów na bazie wymiennika z PE. Wbrew wszelkim prawom fizyki PE ma mniejszą przewodność cieplną niż nawet stal i mimo takiej samej powierzchni wymiany ciepła, producenci podają sprawności na poziomie 90%.
Czy ktoś jest w stanie racjonalnie to wyjaśnić?
Tu nie ma nic wbrew fizyce. Używane w wymiennikach PE nie ma w sobie powietrza i przewodzenie ma podobne do wymienników metalowych krytych lakierami, czy żywicą.
Natomiast ze względów konstrukcyjnych PE powierzchnia wymiany wymienników jest znacznie większa niż Al-u przy tych samych gabarytach zewnętrznych.
Witam widze ze wypowiedzi odbiegaja znaczaco od praw fizyki i moich doswiadczen. Po pierwsze padlo zdanie ze im mniejszy wentylator tym cichszy, ale przecierz mniejszy wentylator musi pracowac z wieksza predkoscia obrotowa niz duzy i dlatego powoduje wiekszy halas... opor jak i halas zaleza przedewszystkim od predkosci przeplywu czynnika a wiec dlaczego padlo zdanie ze cienkie kanaly 80mm sa cichsze od grubszych?? ktos sobie tu robi poprostu JAJA, polecam nie sugerowac sie tymi wypowiedziami i wogole tym forum. Mieszaja tylko ludziom w glowach.
Tematy na forum