273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

kominek w bloku mieszkalnym

Witam serdecznie.
Prosze o dokladna informacje jak to jest z tymi kominkami w blokach mieszkalnych, mozna czy nie mozna ich stawiac???
Moja historia po krotce wyglada tak. Dostalem mieszkanie w ktorym byly piece, ja nie chcialem piecy wiec administracja zalozyla mi ogrzewanie elektryczne jakze w dzisiejszych czasach ceny elektrycznosci sa Mega wysokie chce zalozyc sobie kominek w miejsce gdzie kiedys stal piec wiec komin tam napewno jest. Jakie pozwolenia musze miec na montaz kominka i w jakie jeszcze dokumenty warto sie zaopatrzyc zeby wszystko bylo legalnie.
Dodam ze blok jest z lat 60 i wlacznie z parteram ma 3 kondygnacje. Ja mieszkam na 2 pietrze.
Pozdrawiam

Jest to możliwe zwłaszcza że jest to stary blok w którym był piec kaflowy, więc piony kominowe też muszą być.
Najpierw musisz skontaktować się z kominiarzem. On wszystko sprawdzi, pion kominowy, zaproponuje ci wkład itp.
Musisz też uzyskać zgodę spółdzielni mieszkaniowej. Więc dochodzą sprawy papierkowe. Nie wiem czy nie będzie wymagany projekt kominka. Ale wszystkiego się dowiesz w spółdzielni. Kominek to fajna rzecz. Chociaż w blokach to i tak służą bardziej do ozdoby niż do ogrzania mieszkania. Ale powodzenia.

też chciałem zamontować sobie [url=http://www.laudel.pl/]kominek[/url] w bloku ale nie mogłem pokonać spraw papierkowych, mam wyjątkowo upierdliwych współmieszkańców, którzy z zazdrości robili ciągłe przeszkody, aż sobie odpuściłem

Ja miałem ten sam problem, widać upierdliwi sąsiedzi są często spotykani:)
wstawiłem wkład http://rubyfires.pl/kominki/bioetanolowe/bio-flame-insert-large-with-brick-effect.html i zabudowałem na swój sposób i dałem sobie spokój z walką z sąsiadami.
Pozdrawiam Marek

Najpierw to trzeba na montaż uzyskać zgodę właściciela domu, jeśli nie jest nasz.
Później pozwolenie na budowę i dopiero wtedy można montować.

Jeszcze dochodzi zgoda kominiarza, nie wszyscy chcą ją dać, pisałem podobnego posta na innym forum bo też chciałem się dopytać jak sprawa wygląda z kominkiem w bloku mieszkalnym. I właśnie odpisał mi jeden z kominiarzy,który powiedział że nie często wydaję zgodę na postawienie kominka w bloku.

A co z warunkami technicznymi, które zabraniają budowy kominka w budynku mieszkalnym wyższym?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.