273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

kominek w kamienicy

witam wszystkich:)
kupilam mieszkanie w kamienicy na ostatnim pietrze i chce zalozyc kominek w salonie zamiast pieca kaflowego, ktory obecnie sie tam znajduje.spotkalam sie juz wczesniej z kominiarzem i mam opinia kominiarska na zalozenia pieca kominkowego. kominiarz mowi jednak ze nie byloby problemu zalozyc tam kominek bo mamy wlasny przewod kominkowy tylko dla nas.jednak ten kominek nie moze byc zainstalowany zgodnie z przepisem poniewaz w kamienicy powyzej 12m nie mozna instalowac kominkow.myslicie czy administracja bedzie mi robic problemy jak po ciuchu zaloze ten kominek?????
dziekuje za rady z gory

droga gosiu, jeśli komin masz tylko dla siebie i przede wszystkim szczelny to wal pani do sklepu po kominek a nie przejmuj się idiotycznymi przepisami które tak nam utrudniaja życie. przeciez duży piec kaflowy zastąpisz małym kominkiem! upewnij się czy masz komin szczelny, bo jesli masz strych a tam suszy się pranie a ty palisz drzewem w kominku to cały strych nasiąknie smrodem drzewa... a to kobiety nie lubią, jak im się pranie marnuje

Ja bym jednak kupił sobie taki elektryczny , byłoby łatwiej i bezpieczniej.

Tutaj znalazłem podobny temat http://systemyogrzewania.pl/Forum/kominek-w-bloku-mieszkalnym-70989.html

Powinien pomóc. Pozdrawiam

Ja też nie polecam Tomka Ignasiaka lat ok. 35-40 z Warszawy, Marcina Mazurka lat ok.30 z Lublina=Dublina, bo nie wywiązali się z prac i jakości usług jakie deklarowali. Po pewnym czasie od wykonania robót budowlanych-remontowych (jak podłga, glazura, instalacje), wszystko zaczęło się psuć, odpadać. Nie ma z nimi żadnego kontaktu w okresie rękojmi-gwarancji i o usunięcu usterek nie ma mowy, bo nie odbierają telefonów.

Ja też nie polecam Tomka Ignasiaka lat ok. 35-40 z Warszawy, Marcina Mazurka lat ok.30 z Lublina=Dublina, bo nie wywiązali się z prac i jakości usług jakie deklarowali. Po pewnym czasie od wykonania robót budowlanych-remontowych (jak podłga, glazura, instalacje), wszystko zaczęło się psuć, odpadać. Nie ma z nimi żadnego kontaktu w okresie rękojmi-gwarancji i o usunięcu usterek nie ma mowy, bo nie odbierają telefonów.

Witam.
A jak wygląda sprawa montażu kominka w kamienicy gdy nie mamy możliwości podłączenia się do przewodu kominowego ?
Istnieją jakieś ciekawe rozwiązania ? Nie chodzi mi o kominki elektryczne , zależy mi na naturalnym ogniu.

A może ekopiec na pellet? Czy moglby wypowiedziec sie jaki ekspert czy latwiej zainstalowac ekopiec czy kominek w domku na poddaszu?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.