273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

kocioł elektrodowy

Pracuje w jednej z wrocławiskich firm wyposazonych w piec firmy jox-pol. Ogrzewana nim jest nim powierzchnie ok 300 m kw. Piec zuzywa srednio 12kW/h.( jest to b mało jak na piec elektryczny ogrzewajacy taka powierzchnie) Niestety jego wada jest to, ze kaloryfery nagrzewają się bardzo bardzo powoli po okolo 3h po włącznieu pieca robią sie letnie, przez co piec musi byc włączony cały czas 24h/dobę ( pracujemy od 7 do 15 jak rano przychodzimy do pracy włączymy piec to ciepło jest dopiero o godz 12 masakra). Piecem steruje bezprzewodowy termostat który ustawiony jest tak ze o 15 przełącza piec w tryb rozmrazajacy a grzanie włącza o 5 rano- mimo to piec w trybie rozmrazajacym zuzywa 7kW/h ( specjalnie z szefem spisywalismy licznik o 15 a nastepnie o 7 aby zobaczyc ile to zuzywa energii) Kolejną wadą jest to ze woda traci dosc szybko swoje własciwości i trzeba ja raz w miesiącu wymieniac przynajmniej częsciowo. Ostatnia wada jest to ze kaloryfery do tego ogrzewania niskotemperaturowego sa wielkie. Reasumując: piec właczany jest tylko w miesiacach kiedy jest naprawde zimno, ( kazdy kto potrafi liczyc szybko skalkuluje miesieczny rachunek za prad pobierany przez ten piec tzn 24h X 7kWh X 30dni X koszt 1kWh ) Osobiscie nigdy w zyciu nie założyłbym takiego cuda do ogrzewania swojego domu ( jest to poprostu za drogie - wole zwyczajny piec z elektryczny z grzałkami który kaloryfery nagrzeje mi w 30 min a w nocy w trybie rozmrazajacym wyłączy grzałki całkowicie a chodzic bedzie tylko pompa ) Taki piec zapewnie znakomicie sprawdzi się w bloku badz miejscu gdzie ogrzewanie musi chodzic całą dobę.

Wszedłem przypadkowo na to forum szukając opinii innych użytkowników kotłów elektrodowych jogi. Tak się składa, że również posiadamy w firmie taki kociołek ,ogrzewamy nim ok. 400 m kw. Kociołek był robiony na zamówienie przez sympatycznego włascicela firmy jox - pol po dostarczeniu próbki wody. Kociol ten sprawuje sie bardzo dobrze u nas w firmie. Podam troche informacji zeby nie byc goloslownym:
1) Czas nagrzania wody w kaloryferach do ok 45 st. C to ok. 1-1,5h - ustawienie potencjometra na kotle pomiedzy 2 i 3 kreska, w przypadku ustawienia na kresce ostatniej kaloryfery parzą. ( robilem testy )
2) Zuzycie pradu w przypadku kiedy kociol pracuje przy temp 45 st w kaloryferach to ok 9-10kw/h
3) Zuzycie pradu kiedy kociol pracuje w trybie rozmrazajacym np w nocy to ok 6-7kw/h
4)Fakt grzejniki są duże ale chyba o to chodzi w ogrzewaniu niskotemperaturowym
5) wode wymieniamy w ukladzie CO w sezonie grzewczym dwa X w roku nie-widze potrzeby robienia tego czesciej.
6) nie widze potrzeby wlaczania ogrzewania na noc no chyba ze na dworze jest -30 bo budynek przez noc utrzymuje temperature dodatnia w środku - pracujemy od 7 do 15/16 budynek jest ocieplony styropianem
7) Radze uzytkownika tego pieca aby pompa wody pracowała na najnizszych obrotach wtedy układ sie szybciej nagrzewa- sprawdzone
Ogolnie jestesmy zadowoleni z kotla. Bierze prądu za 4-5 pln / h co przy sezonie grzewczym wynosi okolo 800pln/ miesiac na ogrzanie 400 metrowego budynku ( liczylem 5pln X 8 h ( tyle wynosi dzienny czas pracy ) x 20dni (w soboty i niedziele nie pracujemy) ) Czy to dużo moim zdaniem nie. W tym roku chcemy docieplic jeszcze rury CO aby woda w ukladzie nie wychladzala się podczas drogi do grzejników. Uzytkownikowi, ktory wystawil komentaz wyzej dam kilka rad bo widze ze nie umie sie tym piecem poslugowac. 1) niech skrecic pompe wody na 1 kreske 2) niech sprobuje lekko przykrecic zaworek nad piecem prawdopodobnie macie układ CO na za duzych rurach

Wszedłem przypadkowo na to forum szukając opinii innych użytkowników kotłów elektrodowych jogi. Tak się składa, że również posiadamy w firmie taki kociołek ,ogrzewamy nim ok. 400 m kw. Kociołek był robiony na zamówienie przez sympatycznego włascicela firmy jox - pol po dostarczeniu próbki wody. Kociol ten sprawuje sie bardzo dobrze u nas w firmie. Podam troche informacji zeby nie byc goloslownym:
1) Czas nagrzania wody w kaloryferach do ok 45 st. C to ok. 1-1,5h - ustawienie potencjometra na kotle pomiedzy 2 i 3 kreska, w przypadku ustawienia na kresce ostatniej kaloryfery parzą. ( robilem testy )
2) Zuzycie pradu w przypadku kiedy kociol pracuje przy temp 45 st w kaloryferach to ok 9-10kw/h
3) Zuzycie pradu kiedy kociol pracuje w trybie rozmrazajacym np w nocy to ok 6-7kw/h
4)Fakt grzejniki są duże ale chyba o to chodzi w ogrzewaniu niskotemperaturowym
5) wode wymieniamy w ukladzie CO w sezonie grzewczym dwa X w roku nie-widze potrzeby robienia tego czesciej.
6) nie widze potrzeby wlaczania ogrzewania na noc no chyba ze na dworze jest -30 bo budynek przez noc utrzymuje temperature dodatnia w środku - pracujemy od 7 do 15/16 budynek jest ocieplony styropianem
7) Radze uzytkownika tego pieca aby pompa wody pracowała na najnizszych obrotach wtedy układ sie szybciej nagrzewa- sprawdzone
Ogolnie jestesmy zadowoleni z kotla. Bierze prądu za 4-5 pln / h co przy sezonie grzewczym wynosi okolo 800pln/ miesiac na ogrzanie 400 metrowego budynku ( liczylem 5pln X 8 h ( tyle wynosi dzienny czas pracy ) x 20dni (w soboty i niedziele nie pracujemy) ) Czy to dużo moim zdaniem nie. W tym roku chcemy docieplic jeszcze rury CO aby woda w ukladzie nie wychladzala się podczas drogi do grzejników. Uzytkownikowi, ktory wystawil komentaz wyzej dam kilka rad bo widze ze nie umie sie tym piecem poslugowac. 1) niech skrecic pompe wody na 1 kreske 2) niech sprobuje lekko przykrecic zaworek nad piecem prawdopodobnie macie układ CO na za duzych rurach

Posiadam od 3 lat kocioł elektrodowy ekoteh i jestem zadowolony. I nie ma co tu robić wyliczeń bo i tak w każdym domu wyjdzie inaczej.

Zamieszkałem w nowym mieszkaniu w budynku wielorodzinnym w którym jest ogrzewanie olejowe ,mój metraż 53m ,dobrze ocieplony ,rachunek za 6miesięcy wyniósł 4600zł ,wydaje mi się że to zbyt dużo jak na nowe budownictwo .Czy ktoś mi poradzi gdybym zainstalował u siebie piec elektrodowy a odłączył od wsólnotowego,to czy zaoszczędze na rachunkach ,

drogo wychodzi ekoteh to dziadostwo

a czemu takie stwierdzenie - może jakieś szczegóły ? własnie się zastanawiam nad tym kotłem

Moim zdaniem najtaniej wyjdzie ustawić w domu kilka grzejników elektrycznych(najbezpieczniejsze olejowe z grzałką i termostatem) 100% ciepła pójdzie do pomieszczeń, bez grzania pieca, instalacji i grzejników.
Zjawisko grzania za pomocą elektrolizy płynu występuje po przeładowanie akumulatora, kilka amperów razy 14V i lekko ciepły akumulator- co on ogrzeje?.

Witam ! Myślę nad instalacją takiego typu. Minęło już 4 lata możne Pan przysłać ile wychodzi panu zima i czy taki kocioł grzeję też bieżącą wodę latem i jakie są tego koszty ? Tylko proszę o szczerość. pucus87@gmail.com

Znam osobę co miała piec Yogi. Dobowe zużycie prądu w budynku dobrze ocieplonym 130m2 wynosiło 150 kwh/dobę, więc można sobie policzyć. Mieszkam w domu parterowym 110 m2, ogrzewam 90 m2. Moje dobowe zużycie gazu, to ok. 10 m3/dobę przy temp. ok. 0 stopni na zewnątrz, 21 wewnątrz. Przeliczając m3 gazu na kWh wychodzi 111 kWh/dobę. Podsumowując, koszt ogrzewania i podgrzewanie wody gazem wynosi średnio 111 x 30 = 3330 kWh x 0,121 gr/kWh= 403 zł/m-c plus opłata stała, przesył, abonament. To samo ogrzewanie energią elektryczną 3330 x 0,58 zł=1932 zł, plus opłaty za przesył stała, zmienna, abonament. Może moje wyliczenia komuś się przydadzą w podjęciu decyzji.

mam taki kocioł 6-9 , działa razem z pompą obiegową i sterownikiem temperatury wody CO jak i ze sterownikiem temp. w pomieszczeniu. po nagrzaniu pomieszczeń sam się wyłącza i czeka aż temp. spadnie.

jeszcze dodam mam 4 grzejniki i podłogówkę , nie jest to takie straszne jak to opisał max ponieważ sterowniczek w pomieszczeniach po nagrzaniu wyłącza kociołek a gdy temp. spadnie o pół st. włącza się z powrotem.Dobrze by było żeby gdy temperatura w domu osągnie nastawną np 22 st. żeby też wyłączała się pompa obiegowa. temperatura z podłogi jakiś czas ogrzewa dom

kociol elektrodowy jest na dzień dzisiejszy najtańszym i najbardziej efektywnym sposobem ogrzania domu ,mieszkania .itp. sam ogrzewam kotłem firmy GALAN ogrzewam 74 metry domek nie ocieplony wraz z ciepla woda i nie place więcej jak 450 zl na miesiąc ogrzewania

elektroliza nie jest bez zuzycia energii, a wiec sprawnosc takiego poeca jest okolo 45% !

Witam,
możesz podać maila? Chciałem zapytać o szczegóły praktyka.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.