273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

kocioł elektrodowy

gdybyś mógł bardziej zrozumiale przedstawić wyliczenia.
Skąd znasz tak dobrze temat?Dlaczego ten kocioł pobiera 1kwh a oddaje 3,6kwh?
pozdrawiam

WIADOMOŚĆ DLA STANA.

Jestem instalatorem mam na koncie 16 instalacji z kotłem
elektrodowym.Rachunki klientów to od 350,-zł/mc do
3.200,-zł/ na mc.Tak jak napisałem kocioł bardzo specyficzny
wymagający ale bardzo wdzięczny dla ludzi przestrzegających
wszystkich zasad.
Kocioł elektrodowy liczony jest w specjalny sposób.Wyliczenia mocy cieplnej robione były przy pomocy
liczników ciepła i stwierdzono ,że 1kWh elektryczności powoduje wyprodukowanie 3,5kW ciepła. Kocioł ma badania
polskie i niemieckie.STAN-zwróć uwagę na jednostki.
Dokładnie wyliczyć wszystkich kosztów się nie da,zależy to od konkretnego człowieka i jego potrzeb .Wszystkie wyliczenia weryfikuje życie jedno mogę powiedzieć ,że produ-
kcja ciepłej wody dla 5 osobowej rodziny przy zasobniku
100-150 l kosztuje 100-130 zł/mc.Dane z 6 instalacji.
Pozdrawiam .

Pytanie dla gościa.Czy mógłbyś w przybliżeniu określić jakiego zużycia prądu mógłbym się spodziewać przy założeniu że obecnie w nowym kotle węglowym spalam w sezonie 4tony węgla (wysokokaloryczny).Nie spodziewam się oczywiście że prąd będzie tańszy,ale cofnąłem się po wiedzę z fizyki do szkoły i po prostu mi to wszystko nie pasuje,tym bardziej że producent dokładnie określa ilość uzyskanych kcal.Według moich wyliczeń to urządzenie by mnie zjadło.Być może czegoś tu nie rozumiem,wychodzi mi na to że stosując piec akumulacyjny osiągnę podobny efekt.

tak .koszty ogromne 10.133,-zł.pozdrawiam

jak można porównać kWh i kW,jednostki energi i mocy?

Można ,są na to specjalne tabele.
1 kg węgla to 24-26 MJ.
1 kWh elektryczności to 3,6 MJ.
Wszystkie wielkości można wyliczyć gorzej
jest już w praktyce,gdyż nie każdy może lub
umie zrobić bilans cieplny obiektu.
pozdrawiam.

jak można porównać kWh i kW,jednostki energi i mocy?

z tabeli odczytujemy ile energii otrzymamy z 1kg danego paliwa.Jeżeli nasz kocioł będzie pracował z mocą 1kW przez czas 1godz. to ile otrzymamy energii?

megadżule MJ to jednostki na, które takie sytuacje są
przeliczane.Myślę,że z samymi rachunkami każdy sobie
poradzi. pozdrawiam

W zwykłym kotle elektrycznym ,który pracuje np z mocą 1kw przez 1 godz otrzymamy ( przy 100%sprawn.)1 kwh energii (możemy to przeliczyć na MJ).Ile energii otrzymamy z kotła elektrodowego pracującego z mocą 1 kwh przez 1 godz tyle samo czy więcej? Jeżeli więcej to jest lepszy od zwykłego jeżeli tyle samo to jakie ma plusy?

gość
Czy można zobaczyć zainstalowany kocioł elektrodowy przez Pana?

Można ale jest to bardzo trudne gdyż nasi klienci już
nie godzą się na wizyty i rozmowy ,które dokładnie
zatruły im życie.

W zwykłym kotle elektrycznym ,który pracuje np z mocą 1kw przez 1 godz otrzymamy ( przy 100%sprawn.)1 kwh energii (możemy to przeliczyć na MJ).Ile energii otrzymamy z kotła elektrodowego pracującego z mocą 1 kwh przez 1 godz tyle samo czy więcej? Jeżeli więcej to jest lepszy od zwykłego jeżeli tyle samo to jakie ma plusy?
Czy ktoś zna odpowiedż na to pytanie?

licze koszty,czym grzac dom i juz mam dosc.z kalkulacji wynika,ze dom dobrze docieplony z rekuperacja o kubaturze 1600
m szesc potrzebuje rocznie ok 38 tys kwh.biorac obecna cene
pradu albo plynnego gazu wychdzi mi rk powyzej 10 tys rocznie.slysze od ludzi ,ze faktycznie mimo grzania plus 20 stopni w podobnych domach,zaplacili miesiecznie max 600zlotych wraz z ciepla woda i to podobnie przy gazie plynnym i pradzie-
instalacja kablowa,pod wylewka bez centralnego pieca z regulacja w kazdym pomieszczeniu.czy ktos ma wlasne doswiadczenia.nie mam zgody na paliwo stale,a poza tym
zdrowie ograniczone dla pracy palacza.
bede wdzieczny za oswiecenie.aha pompy ciepla w rejonie drogie,bo zly grunt do wiercen.o kotle yogi slyszalem,ze jest bardzo efektywny w odgrzewaniu wody-szybko ciepla woda,
gdy jest montowany blisko kranu-indywidualnie dla kazdego ujecia.
pozdrawiam

chcę zainstalować w domu kocioł elektrodowy znanej firmy. czy ktoś może wypowiedzieć się na temat takiego kotła. Według informacji firmowej jest ekonomiczny w eksploatacji: ok 3 razy tańszy od kotłów elektrycznych ok 2,5 od kotłów olejowych ok 0.8 raza od kotłów gazowych . czy ktoś może ewentualnie to potwierdzić oraz podać ewentualne wady.

Czy ktoś jeszcze grzeje takim kotłem? Bardzo mało można o nim znaleźć a może jakieś adresy ston?

Kocioł elektrodowy znanej firmy? Nie ma takiej
jest tylko jedna Yox-Pol i tylko ta firma ma patent na produkcję kotłów elektrodowych.
A jeżeli chodzi o koszty eksploatacyjne to kocioł
elektrodowy nie ma sobie równych .Wszystkie ekogroszki
i pelety to mydlenie oczu a w najbliższej przyszłości
to pułapka dla naiwnych/rząd myśli o wprowadzeniu akcyzy
na węgiel. Pozdrawiam.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.