273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

kocioł elektrodowy

.Czy próbował ktoś dodać do tego kotła elektrodowego na wylocie tak zwane MODUŁ PELTIERA w sumie na powrocie też można by było i zamiast brać elektryczność mógłby pod wpływem różnicy temperatur oddawać z powrotem do pieca. Im większa temperatura tym większe natężenie prądu.? Mam w domu taki piec i już mam pewne obawy, że przy odpalaniu będzie to kilka Kilo watów, LECZ później to już mogą być niewielkie pobory mocy
Ps. Jestem dość nowy w temacie

[quote:Benek ].......... Teraz wiem, że nie trzeba być fachowcem aby wiedzieć, że jeśli sie wstawiło w miejsce kotła o mocy 24 kw kocioł 6 kW, to nie można oczekiwać żeby kaloryfery były ciepłe... To jak wstawić do ciężarówki silnik od malucha i wyjechać na szosę z ładunkiem 40 - tonowym. ALE BĘDZIE jAZDA ![/quote]

SKORO MIAŁES KOCIOŁ 24kW to dlaczego kupiłeś kocioł JOGI o mocy tylko 6kW? Każdy głupi wie że moc kotła trzeba obliczyć na podstawie kubatury do ogrzania oraz tego jak zaizolowany termicznie jest obiekt.Gdybyś wstawił kocioł np 24kW ( na przykład bo nie podałes jaką masz kubaturę domu więc nie mozna obliczyć jaki kocioł potrzebny) to nie "chodziłby" na okrągło jak ta terma o mocy 6kW tylko włączał się na chwile co jakiś czas.
ja mam kubaturę 1100 m3 i z obliczeń wynika że powinienem zamontować kocioł o mocy około 35-36 kW.

W kotłach elektrodowych nowej generacji nie używa się wody. Jest natomiast substancja grzewcza na bazie glikolu. Mam i jestem zadowolony. Dom oczywiście posiada dobre ocieplenie.

Kotły galan nie posiadają atestów oraz certyfikatu CE przez co nie mogą byc instalowane na terenie UE.
Firma która posiada kotły ze wszystkimi atestami funkcjonuje w woj zachodniopomorskim i nazywa się EKOTEH. www.ekoteh.pl
Pozdrawiam

jestem posiadaczem kotła z firmy ekoteh , mam docieplone mieszkania 150 m2 wraz z zasobnikiem wody 220 litrów, zmieniłem taryfę w energetyce na taryfę nocną i jestem zadowolony, pozdrawiam

Tak, naprawdę, kocioł elektrodowy ma sporo ograniczeń w stosowaniu. Musisz zdawać sobie sprawę, że jest ryzyko uszkodzenia istniejącego systemu grzewczego.
Nie można stosować żeliwnych kaloryferów.
Nie nadają się metalo-plastykowe rury.
Aluminiowe kaloryfery wyrzucisz po sezonie grzewczym.
Nie nadają się do ogrzewania podłogowego (chyba że powierzchnia ogrzewanej podłogi wynosi mniej, niż 30% od całości).
Do końca nie wiadomo do jakich systemów pasuje, zamkniętych, czy otwartych.
Żeby mieć spokój z wymianą wody co sezon, musisz kupić specjalny płyn (10zł/l), starczy na 4-5 sezonów grzewczych.
Istnieje niebezpieczeństwo porażenia prądem (w przypadku uszkodzenia uziemienia).
O ile zrozumiałem, kocioł elektrodowy nie będzie pracował w nowoczesnych systemach instalacji elektrycznych, chodzi o różnicowoprądowych wyłącznikach.
Kotły elektrodowe są stosowane w przemyślę w systemach grzewczych ot dawna, ale tam personel przechodzi specjalne szkolenia.
Odnośnie patentu na wyłączność produkcji, to chyba jakiś żart.
Koszty ogrzewania liczą się w sposób standardowy, cudów niema. 2 razy drożej, niż gaz ziemny, 3 razy drożej niż węgiel.
Jeżeli niema innego wyjścia i trzeba ogrzać dom energią elektryczną ja bym zastanowił nad zakupem indukcyjnego kotła. Jest niestety drogi, ale pozbawiony ww. wad.
Pozdrawiam

Szanowny Panie!
Kotły posiadają potrójne zabezpieczenie wiec nie wiem o jakim ryzyku porażenia prądem Pan mówi, poza tym spełnia normy bezpieczeństwa IP 55, czyli bardzo wysokie, Są szeroko stosowane w każdym rodzaju mieszkań na wschodzie jak i w instytucjach takich jak szpitale, w każdym rodzaju instalacji i nikt nie przechodzi żadnych szkoleń co do ich użytkowania gdyż sterowanie odbywa się wyłącznie za pośrednictwem bezprzewodowego programatora pokojowego. Bardzo dobrze działa jeżeli chodzi o ogrzewania podłogowe gdyż można ustawić kocioł na dowolną temperaturę, nawet 30 stopni.
Substancja stosowana w kotłach zabezpiecza instalację przed korozją co zwiększa jej żywotność.
Przede wszystkim są ekologiczne i bezpieczne, jeśli spojrzy pan na statystykę wybuchów np gazu lub ilość zaczadzeń choćby tej zimy zrozumie Pan dlaczego kotły te są dobrym rozwiązaniem jeśli ma Pan na uwadze siebie i swoich bliskich.
Pozdrawiam.

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów używa pieca Jogi w domu pasywnym?
Będę budował taki dom i zastanawiam się jak rozwiązać kwestię CO i CUW. Myślałem również nad pompą ciepła powietrze/woda (Fujitsu Waterstage). Jak wszyscy wiedzą w domu pasywnym straty ciepła są na znikomym poziomie. Do tego dochodzi wentylacja mechaniczna z rekuperacją której sprawność to 96% (http://www.elmech-nikol.pl/). Ciekawe jak sprawdzał by się w tej sytuacji piec Jogi jeśli ogrzewał by wodę do podłogowego ogrzewania niskotemperaturowego poprowadzonego w płycie fundamentowej. Poniżej wstępne wyliczenia: Można obliczyć z kubatury 100m2 budynku x 2.6 m wysokość pomieszczeń =260 m3 x 0,005kwh/m3=1,3 kwh x 5 godzin przy ogrzewaniu podłogowym=6,5 Kwh / dobę x 210 dni = 1365 kwh na okres grzewczy x 0.5 zł/Kwh= 682,5 zł za okres grzewczy trwający 7 miesięcy. Miesięczne koszty 97,5 zł. Pytanie czy ktoś korzysta z tego kotła w takim układzie. Czy są inni producenci niż firma yox z Wrocławia? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Firma która produkuje nowoczesne kotły elektrodowe nazywa się EKOTEH, www.ekoteh.pl
Kotły montowane były w różnych konfiguracjach począwszy od systemów solarnych po przez niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe.
Panowie z tej firmy są stosunkowo nowi na rynku polskim dla tego rzetelnie podchodzą do każdego klienta. Najbardziej podoba mi się długa gwarancja i serwis w przeciągu 48h.
Polecam i pozdrawiam
Bartek

Panowie:
Ta cała dyskusja i opinie że kocioł elektrodowy wytwarza jakoby więcej energii niż pobiera i jest dużo sprawniejszy od zwykłego kotła elektrycznego to WIELKA ŚCIEMA !!! Po pierwsze pobiera on prąd który licznony jest przez licznik dokładnie jako wartość energii pobieranej z sieci elektrycznej. Po drugie wszystko co może on zrobić z tą energią to ją rozproszyć i robi to albo do medióm grzewczego glikol lub woda albo w otaczające go powietrze. To są podstawowe prawa dzisiejszej fizyki, kłania się zasada zachowania energii. Po trzecie twierdzenia że jakoby oddaje z 1kw 3 czy 4kw to jak opowieści o pompach ciepła ale zwróćcie uwagę że pompa ciepła bierze tę dodatkową energię z dodatkowego źródła ciepła a nie z prądu a tu w kotle elektrodowym nie ma ŻADNEGO DODATOWEGO źródła ciepła. TAKŻE MOIM ZDANIEM TO WIELKA ŚCIEMA REKLAMOWA I MARKETINGOWA jakich wiele dzisiaj na rynku aby odróżnić się od konkurencji i NIBY pokazać coś nowego. Przyszli chętni do kupna tego CUDA ? patrzcie uważnie na dane techniczne i to co konkretnie obiecane jest na papierze a nie na gładkie obietnice marketingu i reklamy !

Zastanawia mnie jedna sprawa, może wyda się to dość abstrakcyjne pytanie ale nie jestem fizykiem ani chemikiem więc proszę i wybaczyć.
Czytałem ostatnio o wielkim zderzaczu atomów, a w tych kotłach atomy są pobudzane przez zmianę napięcia na elektrodach czyli przez te 50 Hz, a im takich atomów jest więcej tym częściej dochodzi do spotkań między nimi a co za tym idzie wytworzeniu większej energii cieplnej? Prąd który taki kocioł pobiera jest więc pochłaniany do rozpędzania tych atomów wewnątrz kotła, a przy takich zderzeniach nawet ówcześni fizycy mówią że zawsze wydziela się jakaś dodatkowa energia. Dotarłem na wstępie do człowieka który ma takie cudo zamontowane i faktycznie w porównaniu do pieca Kospel który wcześniej posiadał rachunki temu panu spadły znacznie. Dzwoniłem do firmy ze Szczecina, chyba producenta tych kotłów i Pan który odebrał na wstępie powiedział że to nie jest żadne cudo które z 1kw robi 3kw, i że taką wydajność ma faktycznie tylko pompa ciepła ale przy określonych warunkach, chyba +5 C, bo inaczej to taka pompa ma grzałki które i tak muszą podgrzewać powietrze do sprężenia.
Czy może w takim razie ktoś coś napisać a temat dodatkowej energii która się w tym urządzeniu wydziela? bo w końcu Kw to nie Hz?
pozdrawiam.

napisz proszę na priv wiecej szczegołów nt kosztów, etc. Moj adres tomasz632@onet.eu

Posiadam kocioł z firmy ekoteh o mocy 10-20 kW drugi rok.Mieszkanie docieplone 130 m2 , 2,5 h , zdecydowałem się na dopłate za przedłużenie gwarancji na 10 lat.Co do kosztów związanaych z poborem to w grudniu zapłaciłem 782,16 zł a w styczniu dokładnie 701 zł.Jeśli ktoś ceni sobie komfort i chce mieć czyste ręce polecam.Przed zakupem rozważałem zakup grunowej pompy ciepła która też pobiera prąd może mniej ale za to kosztuje 35 tyś zł plus robocizna na którą dają 24 miesiące gwarancji , ostatecznie odpusciłem sobie taki wydatek bo za mojego życia by się ona nie zwórciła może za moich dzieci.Warto wiec przed zakupem sobię wszystko przeanlizować i policzyć.Jeśli chodzi o kotły elektrodowe ekoteh to z czystym sumieniem polecam ,nie wiem czy ktoś z producentów innych kotów daję tak długą gwarancję.jak bym mógł komuś pomóc to proszę pisać mogę podesłać foty z mojej instalacji.

Pozdrawiam

Zygmunt, odezwij się proszę na priv do mnie. Pogadamy. Napisz mi na maila ali_g5@tlen.pl

Pozdro
scott

jestem zainteresowana szczegółami intalacji koła elektrodowego, szczególnie cena kotła oraz instalacji

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.