Gość: Magda
2019-02-12 16:38
Wentylacja -p rzeniknie zapachów, cofka, hałas
Witam!
Bardzo proszę o pomoc, bo już brakuje mi siły.
Kupiliśmy mieszkanie w nowym budownictwie. Wentylacja niby jest nikociśnieniowa. W aneksie znajdują się dwa otwory (w tym jeden na okap - gdzie zainstalowana jest klapa zwrotna). Otóż od początku, kiedy któryś z sąsiadów włącza okap, pojawia się u nas smród. I tak mamy kilka razy dziennie, w to zapaszek ryby, zupki, przypalonego garnka, czy papieroska. W dodatku zauważyliśmy jeszcze, że w czasie kiedy my włączamy okap pojawia się cofka. W oknach znajdują się nawiewniki. Problem występuje nie tylko w naszym mieszkaniu, ale także innych pionach. Składliśmy reklamacje, zarządca jest spokrewniony z deweloperem, a pan, który jest odpowiedzialny za wentylację każdemu podaje inny powod nieprawidłowego dzialania. Nie widząc w żadnym stopniu swojej winy. Wentylacja przez 3/4 czasu jest głośna, kiedy któryś z sąsiadów wlacza okap jeszcze glosniejsza. Przez 1/4 czasu jest cicho. - Pan od wentylacji uważa, że to nie możliwe i nam się wydaje, że niby cały czas jest tak samo. Pomocy.
Gość: Michał D.
2019-02-19 22:28
Re: Wentylacja -p rzeniknie zapachów, cofka, hałas
Witam, mamy identyczny problem. Zarządca twierdzi, że ten pion dla okapów jest wentylacją grawitacyjną (nie wyciągową) i, że nawiewniki w salonie, gdzie jest aneks kuchenny muszą być otwarte wtedy zapachy nie powinni przechodzić do naszego mieszkania. Niestety nawet jeśli wszystkie nawiewniki są otwarte to i tak mamy zapachy od innych lokatorów (może dlatego, że mieszkamy na samej górze). Deweloper zalecił wymianę klapy zwrotnej na Blu magnetic (msserwis.pl).
Do autora jakie to miasto i deweloper? U nas Wrocław (Vantage Development).

Pytanie do osób tutaj czy zarządca piszę prawdę o tym, że nie jest to wentylacja wyciągowa i, że smrodne powietrze może ciągle wpadać do nas tym pionem?

Dziękuję z góry za odpowiedź.