273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

hałas z wentylatora

Wentylator kanałowy przesuwa powietrze metalowym kanałem i hałas z wentylatora jest taki jak w rurach do komunikacji na statku, czyli wszystko słychać nawet na kilkadziesiąt metrów od wentylatora prawie bez strat. Czy ktoś próbował stosować rozwiązanie takie że zamiast przewodu metalowego wentylacyjnego zrobić przewód z rozwijanej harmonijkowo rury z tworzywa sztucznego, w środku opierającej się na drucie utrzymującym ścianki rury? O ile pamiętam, miałem kiedyś takie rozwiązanie i hałasu nie było słychać, ale już nie pamiętam dobrze. Drugie pytanie to czy ktoś ma tu zamontowany tłumik akustyczny, jakiego typu i jak dobrze tłumi?

Dobry wentylator nie powinien hałasować, gdyż od tego ma tłumiki. Ja bym z takimi pytaniami szukał konsultacji u fachowca, wiadomo, że źle działający sprzęt może mam przysporzyć wiele kłopotów. Tutaj podsyłam Ci link: http://www.wentylatorysklep.pl/ - to sklep z wentylatorami, więc na pewno ktoś się będzie znał :)

Hałas z wentylatora związany jest między innymi z tym czy wentylator działa na prąd stały DC czy zmienny AC.
Jeżeli chodzi o uzyskanie jak najniższego poziomu hałasu polecałbym wentylatory DC. Niedość, że są cichsze to gwarantują niższe zużycie energii elektrycznej, co wiąże się z niższymi kosztami.
Mój http://www.ecocomfort.pl/index.php/orcon bardzo dobrze sprawdza się w tej kwestii.

Pozdrawiam

My używamy systemu geoheat i jest bezgłośny. Nie wyobrażam sobie, żeby wentylacja powodowała jakiś hałas w moim domu.

Problem może też powstawać przy zastosowaniu nieodpowiedniego regulatora obrotów (jeśli taki jest). Jeśli go nie ma to albo wentylator do reklamacji albo źle zamontowane odciągi. (np. drgania z rury przenoszone są na stelaże źle zrobionych regipsów w miejscu, w którym się stykają)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.