273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Montaż "splita" - przepłukanie, czy pompa?

Hmm - tak sobie czytam i widze ciekawy wywod :
Ustosunkuje sie do tego co napisal "gość (gość)" - jak widze nie masz wprawy w elektronice w telewizorowo-video-DTV - troszke cie rozczaruje - to wszystko (wiekszosc) jest i tak poskladana na tych samych podzespolach czyli podstawa to Philips i Samsung poniewaz sa to potentaci w branzy - to samo dotyczy klimatyzatorow supermarketowych - w wielu przypadkach tylko sa wymienione naklejki , srodki takie same !!!! - wiec retencja sprzetu jest wielka !!!!
Gość (gość) pisze : .... " ze usluga montazu splita przez wykwalifikowany serwis nie jest warta 500, 700zł ?? Chyba nie wiesz co piszesz. Placisz nie tylko za profesjonalny montaz, placisz za pewnosc ze klimatyzator jest poprawnie zainstalowany, ze czynnik nie ucieknie, a gdyby nawet cos sie uszkodzilo to naprawa zostanie zrealizowana w ciagu kilku godzin. Czu to duzo za taka usluge?? IMHO bardzo malo " ........
Na to co w/w moge odpowiedziec przykladem - u znajomego w kafejce tez montowali splita - zostal on zakupiony w Macro z montazem !!! - no i jak sie to skonczylo ?? tak sie sklada,ze zadzwonil po mnie bo go prosilem - po prostu chcialem podpaczyc jak sie to robi "profesjonalnie" - no pierwszy zonk byl przy czynniku - Pan z usmiechem wziol i wypuscil ten prawie kilogram w atmosfere i zaczol go nabijac od nowa - po moim pytaniu dlaczego tak zrobil stwierdzil,ze tamten jest niedobry i czeba go nabijac od nowa !!!! - qwa gdzie tu logika i ochrona srodowiska ??? !!!! , zeby tego bylo malo to potem oczywiscie nastepny zonk w postaci lania sie skroplin prawie na komputer z jednostki zewnetrznej - no i po tygodniu przyjechal i wszystko ukladal na nowo !!!! - nic dodac nic ujac - rewelacja w stylu "profesjonalistow" !!!! - a wygadany Pan byl,ze cho-cho !!!!!
Piszesz ,ze naprawa w ciagu kilku godzin - sorry - ale z cala sympatia chyba w to nie wierzysz !!! - wlasnie mam na swiezo klime z przydomowego sklepu na mysli ( marki YORK - coby nie pisac bardzo dobra firma ) i juz sobie tak czekaja prawie 2 tygodnie ,bo nie ma kto dojechac a jest to multisplit z 3-ma koncowkami chyba 8KV i na gwarancji - no i co maja zrobic ?? Z tego co sie zorientowalem nikt im tego harytatywnie nie montowal a montaz wycenili sobie na 3000 PLN !!!!!! - choc w tym przypadku uwazam ta cene ok - bo faktycznie roboty bylo w brud i wykonana nienajgorzej , ale serwis na maxa kuleje !!!!
Podsumowywujac - sprzet marketowy nie jest zly do zastosowan domowych - choc tutaj mozemy polemizowac - mamy na firmie Ravanson-y i dzialaja skuteczniej nic firmowe LG instalowane za dosc duze pieniadze .....
W razie czego piszcie na priva - Pozdrawiam ALL

Witam ponownie !!!!
W opisie powyzej pojawil sie maly blad - u znajomego w kafejce oczywiscie woda leciala z jednostki wewnetrznej :)
Znalazlem ciekawy link - chyba wiekszosci bedzie to przydatne i troszke biorac pod uwage teorie wyjasni - choc widze tam podstawowy blad polegajacy na zamontowaniu jednostki wewnetrznej - a mianowicie zgodnie ze wszsytkimi instrukcjami przestrzen na ta jednostka powinna wynosic minimum 12 cm , a tam jest to przy suficie,ale jak widac dziala :)
Link : http://arbiter.pl/galeria/klimatyzacja
Pozdrawiam .

to nie do końca jest tak, że te klimy z marketu i "firmowe" są na tych samych podzespołach. nawet jeśli na obu sprężarkach napisane będzie Mitsubishi, to nie będą to taki same sprężarki... w końcu każda firma ma jakieś odpady i urządzenia, które nie przeszły kontroli w zakładzie...
i jeszcze słówko o cenach za montaż przez firmy... stałe koszty miesięczne mojej firmy (2 osoby) to ok. 5000 PLN (ZUS itp. to co już pisałem), doliczmy do tego 2 średnie pensje brutto (w końcu obaj mamy wyższe wykształcenie i chyba możemy się tego spodziewac) to daje razem ok.10 000 na miesiąc. podzielmy to przez 20 dni ( w końcu nie codziennie można montowac klimę, czasem trzeba kupic towar, napisac ofertę itp) i wychodzi nam 500 PLN dziennie. to jest właśnie ta cena za montaż, bo zwykle schodzi na tym 1 dzień. oczywiście jak ktoś sobie sam montuje, to tego nie liczy. ZUS płaci mu pracodawca, innych kosztów ma niewiele, to i jest tanio. zresztą ja akurat nie szukam klientów, to oni mnie proszą o zamontowanie ( ja tego w zasadzie nie lubię i jest to tylko moja uboczna działalnośc), więc myślę, że jest OK. kto chce montuje sam, albo z kolegą, a kto nie chce, albo nie umie, to bierze firmę, ale nie wybrzydza, że to 500 PLN.

To co napisał Krzysiek to jest po prostu uczciwe postawienie sprawy- tak jest, nikt tego nie neguje. Tylko po co (inni) zamiast napisać tak jak Ty wciskają kit o fachowości, ekologii, gwarancji itp. jakie to trudne, niebezpieczne (może się zapalić :)) ...

Hmm - tak sobie czytam i widze ciekawy wywod :
Ustosunkuje sie do tego co napisal gość (gość) - jak widze nie masz wprawy w elektronice w telewizorowo-video-DTV - troszke cie rozczaruje - to wszystko (wiekszosc) jest i tak poskladana na tych samych podzespolach czyli podstawa to Philips i Samsung poniewaz sa to potentaci w branzy - to samo dotyczy klimatyzatorow supermarketowych - w wielu przypadkach tylko sa wymienione naklejki , srodki takie same !!!! - wiec retencja sprzetu jest wielka !!!!
Gość (gość) pisze : .... ze usluga montazu splita przez wykwalifikowany serwis nie jest warta 500, 700zł ?? Chyba nie wiesz co piszesz. Placisz nie tylko za profesjonalny montaz, placisz za pewnosc ze klimatyzator jest poprawnie zainstalowany, ze czynnik nie ucieknie, a gdyby nawet cos sie uszkodzilo to naprawa zostanie zrealizowana w ciagu kilku godzin. Czu to duzo za taka usluge?? IMHO bardzo malo ........
Na to co w/w moge odpowiedziec przykladem - u znajomego w kafejce tez montowali splita - zostal on zakupiony w Macro z montazem !!! - no i jak sie to skonczylo ?? tak sie sklada,ze zadzwonil po mnie bo go prosilem - po prostu chcialem podpaczyc jak sie to robi profesjonalnie - no pierwszy zonk byl przy czynniku - Pan z usmiechem wziol i wypuscil ten prawie kilogram w atmosfere i zaczol go nabijac od nowa - po moim pytaniu dlaczego tak zrobil stwierdzil,ze tamten jest niedobry i czeba go nabijac od nowa !!!! - qwa gdzie tu logika i ochrona srodowiska ??? !!!! , zeby tego bylo malo to potem oczywiscie nastepny zonk w postaci lania sie skroplin prawie na komputer z jednostki zewnetrznej - no i po tygodniu przyjechal i wszystko ukladal na nowo !!!! - nic dodac nic ujac - rewelacja w stylu profesjonalistow !!!! - a wygadany Pan byl,ze cho-cho !!!!!
Piszesz ,ze naprawa w ciagu kilku godzin - sorry - ale z cala sympatia chyba w to nie wierzysz !!! - wlasnie mam na swiezo klime z przydomowego sklepu na mysli ( marki YORK - coby nie pisac bardzo dobra firma ) i juz sobie tak czekaja prawie 2 tygodnie ,bo nie ma kto dojechac a jest to multisplit z 3-ma koncowkami chyba 8KV i na gwarancji - no i co maja zrobic ?? Z tego co sie zorientowalem nikt im tego harytatywnie nie montowal a montaz wycenili sobie na 3000 PLN !!!!!! - choc w tym przypadku uwazam ta cene ok - bo faktycznie roboty bylo w brud i wykonana nienajgorzej , ale serwis na maxa kuleje !!!!
Podsumowywujac - sprzet marketowy nie jest zly do zastosowan domowych - choc tutaj mozemy polemizowac - mamy na firmie Ravanson-y i dzialaja skuteczniej nic firmowe LG instalowane za dosc duze pieniadze .....
W razie czego piszcie na priva - Pozdrawiam ALL

Trzeba się jeszcze zastanowić czy firmy,które montuja na umowę klimatyzatory sprzedawane w marketach to profesjonaliści.
Tak naprawdę sa to te same firmy,które np. zakładały karty urządzeń na R22 w Biedronkach za 50 zł.

Coś nam główny wątek ucieka i zamiast o przepłukaniu mówimy o ZUSie.
Proponuję założyć nowy np. "Montaż amatorski czy profesjonalny".
Myślę, że jak się opisze wpadki profesjonalistów (w końcu to tylko ludzie) i sukcesy amatorów to w przypadku montażu jednego klimatyzatora "dla siebie" ci drudzy osiągają spektakularne sukcesy. Panowie, w końcu trzeba docenić niebagatelną rolę internetu i wymiany informacji. Z jednej strony profesjonalne firmy korzystają z niego (reklama, strony WWW, cenniki, propagowanie sprzętu poprzez dostępne instrukcje) to i z drugiej amatorzy jednoczą się we wspólnym "cięciu kosztów" domowego budżetu i przy pomocy Forum wydzierają pojedyncze montaże. Tyle polemiki. Czas wrócić do tematów technicznych.
Z innej beczki - w mojej firmie następuje wymiana klimatyzatorów (tych firmowych: McQuay, Daikin) na nowe już po 10 latach. A więc nic nie jest wieczne. Przyjeżdżają fachowcy, wymieniają, pytam dlaczego - a bo są zużyte. Pytam dociekliwie co zużyte. Mimo regularnych przeglądów są zagrzybione, zakamienione, pojawiają się nieszczelności i ich eksploatacja staje się coraz droższa. Nowe są czyste, sprawne i plastik nie wybarwiony przez UV a jednostka zew. nie skorodowana od warunków atmosferycznych. Tak więc wymiana naszych klimatyzatorów jest tylko kwestią czasu. Za jakiś czas potanieją klimatyzatory z inverterem DC wykorzystujące zaawansowaną technikę cyfrową, pracę w energetycznej klasie A, obniży się hałas jednostek i trzeba będzie zmienić obecnego naszego klonkra Unia wymusi powszechne stosowanie czynnika R410A i nasz dotychczasowy R407C będzie tak passe’ jak R22. I co - kolejny montaż za 1500,00 PLN? W życiu. A klimat się ociepla.
Pozdro dla wszystkich montujących samemu. Tak trzymać!
PS. Prosiłem jednego profesjonalnego montażyste o zakielichowanie jednej rurki 6 mm. Jakbyście widzieli jego wzrok.... gdyby zabijał już byłbym trupem. Kupiłem kielichownicę na Allegro i mam święty spokój. W ten sposób właśnie upowszechnia się amatorski montaż. Postępu nie da się zatrzymać.

Jeszcze 3 lata temu moja firma sprzedawała i montowala klimatyzatory za 1000 - 1500 zł. Kosztowało to az tyle bo w zestawie były materialy montazowe podstawy kołki i rurki izolacja itd. A dodatkowo podczas trwania gwaracji klimatzator był serwisowany 2 razy (czyszczenie i konserwacja urzadzenia ) w roku gwarancja 24 mies. I mysle ze ta usługa byla warta tych pieniązków. A teraz jesli widze montaz wykonywany przez " fachowców " to zastanawiam sie za co sie płaci te 800 zł za totalna fuszerke ???. Panowie " fachowcy" czesto gesto robicie duzo gorzej niz amatorzy. Piszecie o serwisie a jak chodze po miescie to widze zasyfione klimatyzatory ktorych nikt nie serwisuje bo firma zamontowala nie poinstruowała uzotkownika wzieła kase i ma go gdzies. Dopiero jesli cos sie z urzadzeniem dzieje to sie zjawiaja fachowcy np: spalona spręzarka i znowu kasa za sprezarke i montaz. I tak w kółko.

Coć jestem instalatorem,to nie jestem przeciwnikiem amatorskiego montazu.W miarę wolnych mocy i czasu uruchamiamy czasem samodzielnie założone klimy i muszę powiedzieć,że nieraz wykonane są te montaże bez zarzutu.Klient ma sprawdzoną szczelność,elektrykę.ciśnienie,odpompowanie.Jest poinformowany o braku naszej odpowiedzialności.A nam na szybko wpadnie 100-150 zł i po robocie tygodniowej jest grillek.Toć to nie jedyna branża gdzie ludzie próbują zredukować koszty.Organizując tego grilka integracyjnego też nie dajemy zarobić restauracji,tylko kupujemy mięcho i procenty i pichcimy (bo umiemy) :)))))
A koledzy ,pełnopłatnych klientów i tak narazie nie zabraknie,a ten klient też w przyszłości przy awarii pogwarancyjnej będzie nasz.Pozdrawiam (po grilku) :)))))))

rzeczywiście wątek się nam rozmył, ale to przez trywialnośc pytania. bo przepłukanie czy pompa to tak jak myc się czy wietrzyc... i chociaż tysiące (a może nawet miliony) Polaków się tylko wietrzy, to nikt nie zaprzeczy, że nie jest to najlepsze rozwiązanie... chociaż życ można. tak więc pompa.

proponuję też co 500 km wymieniać olej w samochodzie, bo już brudny, malować mieszkanie 2x w roku bo zakurzone i regulować napięcia w telewizorze co miesiąc bo się rozjeżdżają na skutek wysychania elektrolitów

kiedyś R22 też był uważany za ekologiczny :)

zamierzam sam zamontować klimatyzator SPV 12 EH Desa. Podobno jest on wstepnie napełniny i nie wymaga opróżniania przewodów. Ma podobno specjalne zawory. Czy ktos moze cos podpowiedzieć.

mysle ze ty masz wszystko w tym filmiku powodzenia
http://www.desapoland.pl/klima/index.php?klimatyzatory=klimatyzacja

nie lepiej byłoby zajnstalowac porządny inwerter cichutki,z energooszzedne i do -15 można nim grzać

niby fajne i proste a za rok też bedziesz montował?
a co z serwisem bedziesz umiał ustalić wade jak n.p. będzie za mało czynnika?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.