273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Montaż "splita" - przepłukanie, czy pompa?

Ja nabyłem splita Blyss w Castoramie. Oczywiście montuję samodzielnie. Po zainstalowaniu dam znać jak poszło:)

Zgodnie z obietnicą melduję wykonanie zadania :) Montaż zajął mi ok 3 godziny. Jednostka zewnętrzna została umieszczona na strychu. Wszystko działa właściwie. Grzeje i chłodzi :) To naprawdę nie jest nic trudnego :) Oczywiście zastosowałem metodę przepłukania- bez pompy próżniowej.

Dzięki wielkie za ten opis. Przeczytałem go w zeszłym roku ok. kwietnia. Postanowiłem też sam zamontować klimatyzację tylko bez przedmuchiwania, a normalnie z pompą próżniową i manometrami. Koszt "specjalisty" to w moich stronach ok. 800 - 1700 zł. Za 1260 zł kupiłem w hurtowniach pompkę, przewody, manometry. Resztę miałem. Zajmuję się instalacjami innych urządzeń to trochę narzędzi się ma :)
Do rzeczy. Kupiłem najtańsze "coś" na rynku. Zamontowałem, zrobiłem próżnię, po godzince odkręciłem zawory. Zakup dawno się zwrócił bo zamontowałem tego samego roku jeszcze 6 sztuk na ulicy i w tym roku 5 szt. Dostaję co jakiś czas telefon od kolejnego kolegi kolegi czy znajomego znajomego, który nie ma zamiaru kupować klimy za 1000 zł i płacić drugie tyle albo więcej za montaż :)
Do dzieła panowie, pora zmienić te chore ceny. Skoro ktoś powiesi sprzęt, zrobi otwór w ścianie, podłączy elektrycznie to uruchomienie powinno kosztować nie więcej niż 300 zł i tyle zresztą kosztuje - w moich okolicach :)
P.S. Kupujesz urządzenie za 1000 zł na 10 lat ? Jak będzie działało to dobrze, jak nie to sobie kupisz następne. Nie masz gwarancji, że Samsung za 5 klocków nie padnie po okresie gwarancyjnym i wtedy to zonk :) Podłączanie klimatyzacji i jej serwis to takie same tabu jak transport lodówki. Masa znajomych woziła lodówki pionowo na przyczepach, jak ja swoją przywiozłem ze sklepu na leżąco ( oczywiście odpowiednią stroną ) to każdy się śmiał, że załatwiłem nową lodówkę. Guzik. 12 lat działa :) :) :)

Dokładnie bez próżni próżna będzie robota.
--------
[url=http://freshstyle.pl/kobieta/buty-damskie/] obuwie tommy hilfiger[/url]

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.