273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Kukuryku obudź się SYSTEMAIR

Już to powiedziałem wcześniej - to nie jest ich konstrukcja , oni tylko wprowadzili ja pod swój "label" - dlatego tak mało wiedzą co tam jest. Brzęczkowski na forum KOSS-a potwierdził ,że jest to wierna kopia centralki FLEXIT

Reklamowanie się na stronie, którą czytają specjaliści wiąże się z ryzykiem odpowiadania na specjalistyczne pytania. Cały czas czekamy na odpowiedź.

Czekamy na odpowiedź! W ciągu tygodnia mamy podjąć decyzję o dostawcy sprzętu. Systemair jest również brany pod uwagę. Oprócz rozmów oficjalnych są analizowane miedzy innymi także dyskusje na forum.

Panie tadku - ja bym sie nie sugerowal opiniami Forum. Jesli centrala SystemAiru pracuje jak mówia dlaczego jej nie kupic jeśłi cena jest oczywiście do zakceptowania.
generalnie odchodzi się od wymienników obrotowych ale jeśłi ktos takie lubi..

W Szwecji i Norwegii też to nie jest populerne, bo jak tylko ta dyskusja się zaczeła zamówiłem 400-kę z wymiennikiem kołowym ( tylko w celach naukowych) i wciąż czekam. Cena 900 euro.

Dalej czekamy na odpowiedź System airu. Tak długie milczenie tez o czyms świadczy

No cóż, nawet dobre firmy kiedyś zchodzą na psy..nauczyli się kopiować ale zapomnieli o originale.

No cóż, nawet dobre firmy kiedyś zchodzą na psy..nauczyli się kopiować ale zapomnieli o originale.

Witam Gnoma, yllaW`a i pozostałych uczestników tego wątku.
Co do pytania podstawowego - dlaczego brak kondensatu i odprowadzenia kondensatu - to odpowiedź jest prosta. Odpowiedni dobór wielkości wymiennika, jego prędkości obrotowej oraz wydatków powietrza powoduje, iż w normalnych warunkach pracy ilość wody wykroplonej i osadzonej na ściankach kanałów wewnątrz wymiennika jest mniejsza niż ZDOLNOŚĆ absorbcji wilgoci przez strumień świeżego, ogrzewającego się w wymienniku powietrza. Dlatego wszystko, co zdoła się wykroplić w wymienniku jest absorbowane przez świeże powietrze. Nasze wymienniki są niehigroskopijne, tzn nie mają warstwy nasiąkliwej, do pchłaniania skroplin.
Normalne warunki - tzn. nasza centralka nie nadje się do np: basenu.
Jeżeli przeczytacie uważnie odpowiedź Cyryla udzieloną na początku, to uznacie, że powiedział to samo, tylko innymi słowani (ALE WIDAĆ CZASEM TRZEBA POWTÓRZYĆ)
Co do "sprawności odzysku wilgoci" - to sorry Panowie (yllaW też się zagalopował)- o czym wy mówiecie? W przypadku naszych urządzeń definiowanie sprawnosci odzysku wilgoci jest bez sensu. To urządzenie ma na celu odzyskać ciepło, a nie wodę. Można jedynie powiedzieć, że jego konstrukcja zapewnia odparowanie do świeżego powietrza 100% skroplin wytrąconych z powietrza usuwanego z pomieszczeń.
Mam nadzieję, że odpowiedziałem wyczerpujaco na wasze pytanie
I na zakończenie.
1.Topveksy zostały skonstruowane i są produkowane sa w fabryce Systemair.
2. Co do braku odpowiedzi - sorry, ale nie narzekamy na brak wolnego czasu.
Michał Gralec
SYSTEMAIR
P.S.
Wally - zastanów się, czemu twój pracownik odszedł do Systemair, a nie było jakoś przypadku odwrotnego...

Witam Gnoma, yllaW`a i pozostałych uczestników tego wątku.
Co do pytania podstawowego - dlaczego brak kondensatu i odprowadzenia kondensatu - to odpowiedź jest prosta. Odpowiedni dobór wielkości wymiennika, jego prędkości obrotowej oraz wydatków powietrza powoduje, iż w normalnych warunkach pracy ilość wody wykroplonej i osadzonej na ściankach kanałów wewnątrz wymiennika jest mniejsza niż ZDOLNOŚĆ absorbcji wilgoci przez strumień świeżego, ogrzewającego się w wymienniku powietrza. Dlatego wszystko, co zdoła się wykroplić w wymienniku jest absorbowane przez świeże powietrze. Nasze wymienniki są niehigroskopijne, tzn nie mają warstwy nasiąkliwej, do pchłaniania skroplin.
Normalne warunki - tzn. nasza centralka nie nadje się do np: basenu.
Jeżeli przeczytacie uważnie odpowiedź Cyryla udzieloną na początku, to uznacie, że powiedział to samo, tylko innymi słowani (ALE WIDAĆ CZASEM TRZEBA POWTÓRZYĆ)
Co do "sprawności odzysku wilgoci" - to sorry Panowie (yllaW też się zagalopował)- o czym wy mówiecie? W przypadku naszych urządzeń definiowanie sprawnosci odzysku wilgoci jest bez sensu. To urządzenie ma na celu odzyskać ciepło, a nie wodę. Można jedynie powiedzieć, że jego konstrukcja zapewnia odparowanie do świeżego powietrza 100% skroplin wytrąconych z powietrza usuwanego z pomieszczeń.
Mam nadzieję, że odpowiedziałem wyczerpujaco na wasze pytanie
I na zakończenie.
1.Topveksy zostały skonstruowane i są produkowane w fabryce Systemair.
2. Co do braku odpowiedzi - sorry, ale nie narzekamy na brak wolnego czasu.
Michał Gralec
SYSTEMAIR
P.S.
Wally - zastanów się, czemu twój pracownik odszedł do Systemair, a nie było jakoś przypadku odwrotnego...

To jak odprowadzić wodę z pomieszczeń, którą chciał nie chciał produkujemy?
Jak utrzymać ww na poziomie 35-55%?

Jak odprowadzić? Wyciągiem, rzecz jasna.
Wszystko zalezy od tego, ile tej wody produkujesz. Jezeli w grę wchodzi mieszkanie, czy biuro - to nie ma obawy - w ogrzewanym pomieszczeniu (z jakąś działającą wentylacją, choćby grawitacyjną) trudno uzyskać zimą wilgotnośc większą niż 35 - 40%. Jak myślicz, czemu zimą klepki w podłodze sie rozsychają? A wiesz, że po zimie wilgotność drewna w podłodze moze wynieśc nawet 5%?
Dlaczego tak się dzieje -wystarczy spojrzeć na wykres Moliera.
Zimne powietrze zawiera tak małą ilość wilgoci, że po ogrzaniu robi się bardzo suche (wilgotnośc względna). Dlatego zimą są problemy, ale z nawilżeniem powietrza.
Tak a`propos. Wilgotność 55% podczas mrozów bedzie uciążliwa. Człowiek czuje się wóczas jak w dźungli, jest mu "wilgotno". Optimum wynosi 40-45% wilgotoności względnej.

Przepraszam czy napewno dobrze zrozumiłem, że stosując centrale z wymiennikiem kołowym muszę też mieć wentylację grawitacyjną lub wyciągi ?

Z wyjaśnienia Michałe wynika, że musi być dodatkowy wyciąg. Prawdopobnie grawitacyjny. Pytanie o jakiej wydajności , co nim steruje, jaka jest wówczas sprawność układu odzysku ciepła? itp. Dalej same wątpliwości.

Tadek i Wentylaek- sugeruję wam zebyście jeszcze raz przeczytali odpowiedzi moje i Cyryla. Cała dyskusja dotyczy centrali nawiewno-wyciągowej. Jeżeli zrozumieliście, że potrzebny jest dodatkowy wyciąg - to sorry, ale całkowicie źle mnie zrozumieliście.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.