290
295
293
226
Strefa ekspertów HVACR

kotły retortowe

A mam pytanko do kolegów. Czy u was ten serwer teş robi jakieś dziwne problemy z brakiem połączenia i wylogowywaniem przy wysyłaniu wiadomości. To juş kolejny raz.

"Gość" ostatnie 2 razy to mi wysłało wiadomość i wylogowało. :D
POZDRAWIAM
MATEUSZ

Witam
Mam pytanie do posiadaczy Stalmarka czy ktoś w nim montował deflektor spalin?

Ciekawe pytanie, ale zapraszam na forum:
http://forum.info-ogrzewanie.pl
tam znajdziesz ludzi którzy mogli robić takie rzeczy.

Słyszałem że automatyka u kstrzewy jest niezła, wiecie coś o tej sondzie lambda?

Napiszcie mi coś o sondzie lambda, to działa? Podobno w kostrzewie zdało egzamin...

Co sądzicie o kotle : http://www.kostrzewa.com.pl/promocja-3421.html

Jedni chwalą inni nie . Z statystyk wynika że to pewna firma

Witam. Przejrzałem Waszą dyskusję i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mam KW-EKOCENTR 25 kW ze sterownikiem COMPIT R510. Mam go już drugi sezon. Powierzchnia ogrzewana 200m^2.Bez CWU. Wymieniona stolarka okienna, brak docieplenia zewnętrznego. Problem z piecem polega na spalaniu. Po pierwsze ogromne spieki w retorcie (żużel). Po drugie spore zużycie groszku: 35 - 40 kg na dobę (przy temperaturach w okolicach 0). Piec ustawiony na 58 st. Czas podawania 12 s, czas przerwy 80 s. Dmuchawa 25. Pewnie zaraz sie pojawią głosy, że te ustawienia są źle dobrane. w zeszłym sezonie przećwiczyłem nastawy zmniejszając i zwiększając w całym zakresie (oczywiście czekałem 3-4 godziny po każdej zmianie). Takie parametry są najbardziej optymalne: nie zapada sie stożek w retorcie i nie są wyrzucane niedopalone kawałki węgla. Piec osiąga bez problemu zadaną temperaturę (8-9 cykli ładowanie-postój). Martwią mnie jednak te zgrzewy żużlowe i to spalanie. Niestety nie udało mi się nic więcej z tego pieca "wydusić". Ma ktoś może pomysł gdzie szukać przyczyny tego problemu? Pozdrawiam serdecznie.

dom pow. 180mkw
sciany ytong 36.5cm
piec z lublinca na eko groszek spalanie 2 tony przez okres zimowy przy nastawionej temperaturze w pomieszczeniu 22.5

chyba trzeba zmienic na wentylatorze doplyw powietrza

prosze o ustawienia dla kotła tłokowego Spyra -Pszczyna. Palę miałem 25 z piasta

prosze o ustawienia dla kotła tłokowego Spyra -Pszczyna. Palę miałem 25 z piasta metraż 200m

Ja kupiłem w ubiegłym roku KMG1 i od tego dnia zamieniłem mój dom kuźnię. Zapłaciłem 8 tys zł i za każdym razem, kiedy chce miec ciepło w domu muszę przsiedzieć prawie cały czas przy piecu, jedną reką grzebiąc w podajniku a drugą na ruszcie zgarniać popiół, który się spiętrza tamujac nadmuch. Ludzie ostrzegam ! nie kupujcie KMG1.

Witam serdecznie,
Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej

www.mulan-eko.com

Techniki Grzewcze
Naprawa Serwis Kotłów
Instalacje Gazowe
Ogrzewanie
Ciepłownictwo
Kotły olej/gaz

Serdecznie zapraszamy
Pozdrawiamy
MULAN-EKO

do tomka

ja mam kw ekocentra 55 kw i ogrzewam nim 250 m/2 na obecną chwilę ok 230m/2 pali mi 30 kg/dobę uważam że to nie jest zły wynik biorąc pod uwagę wielkośc kotła moje ustawienia to
temp 65
podawanie 20s
postój 80 s
dmmuchawa 25
podtrzymanie 80 min

opał eko pieklorz

DO TOMKA . Z TEGO CO NAPISALES ODNOSI SIE WRAZENIE ZE GROSZEK KTORYM PALISZ - NIE OBRAZAJAC DOSTAWCY- JEST CHYBA LEKKO OCHRZCZONY . U MNIE IDENTYCZNE OBJAWY WYSTAPILY GDY ODPALILEM EKO KTORYM DE FACTO BYL MIX GROSZKU I WEGLA KAMIENNEGO. AKTUALNIE MAM EKO-GROSZEK Z KWK >CHWALOWICE< I JEST OK PRZY ZBLIZONYCH USTAWIENIACH DO TWOICH . NAPISZ NAM JAKIEGO UZYWASZ OPALU..POZDRAWIAM

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.