Gość: Piotr
2007-08-06 00:00
komin stalowy - pozwolenie czy zgłoszenie?
Planuje zainstalowac kominek w mieszkaniu na 3 (ostatnim) pietrze w budynku bez komina dymowego. Chcę przez połać dachu, bez naruszania konstrukcji, wypuścic komin stalowy, wystajacy ponad dach ok. 1,5 m. Mam już zgode wspólnoty mieszkaniowej, opinie kominiarza. Jednak mam watpliwości formalne. Szukając wykonawców, otrzymałem różne sprzeczne informacje, dotyczące prawnego aspektu takiego komina (oczywiście bez podania konkretnych podstaw prawnych). Czy na komin taki potrzebuję pozwolenie na budowę, czy tylko zgłoszenie. Próbowałem sam analizować "Prawo budowlane" i doczytałem sie, że dobudowanie urzadzeń na budynkach, do wysokości 3 metrów nie wymaga ani pozwolenia ani zgłoszenia. Jak jest w rzeczywistości?
Gość: koleś
2007-08-07 00:00
Re:komin stalowy - pozwolenie czy zgłoszenie?
jak wysoki jest strych, bo kominki czy wkłady kominkowe mogą zostać zainstalowane w budynkach niskich do 12 m wysokości (3 piętrowe) ale jeżeli jest jeszcze strych, którego wysokość zaliczy go do następnej kondygnacji to już nie można. Czytaj rozp. w sprawie warunków technicznych jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz.u. nr 75 z 2002r. par. 132 ust. 3
Jeżeli budynek opowiada warunkom technicznym to decyzje podejmuje właściciel budynku rozp. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych Dz.U. nr 74 z 1999r.
Gość: rygwer38
2010-11-22 19:31
Re: komin stalowy - pozwolenie czy zgłoszenie?
prosze o pomoc
chcem postawic komin metalowy dwuscienny z izolacja firmy mk zary do wsadu kominkowego w domku jednoradzinnym wysokosc ok 7-8 merow by mial ten komin czy musze miec pozwolenia na tego typu komin i czy musze miec pozwolenie na obudowa czy budowe tego wsadu kominkowego kominek ma byc wyczystka prosze o jak najszybsza pomoc wiadomo idzie zima.
Gość: Kacper95
2018-01-18 14:54
Re: komin stalowy - pozwolenie czy zgłoszenie?
Wiem, że producent kominów stalowych sandc na pewno ma takie informacje, bo w internecie to niestety nic nie ma na ten temat. Warto napisać do nich, bo na stronie jest formularz kontaktowy.