265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

kocioł ulrich ko21 problem z ogrzewaniem

witam,

proszę o pomoc w następującej sprawie. mam kocioł kondensacyjny z zasobnikiem jak wyżej + sterownik pokojowy. Problem polega na tym, że pomimo ustawienia temperatury na sterowniku na np. 21st. temperarura spada do 19,5st. (na wyświetlaczu sterownika jest zapalona ikona która mówi o tym, że kocioł powinien pracować). Kocioł natomiast popracuje chwilę i staje i tak w kółko. Nie ma szans a w tak krótkim czasie dogrzać.

jak nie chcesz mieć problemów to wywal Pan to dziadostwo (kocioł) i proponuję kupić urządzenie jakiejś wiodącej marki. Mało kto wie ale kotły które Pan posiada są produkcji polskiej a nie tak jak się pisze z Japoni.

A co do Pańskiego problemu to proponuję wyczyścić filtr na rurze powrotu z c.o.

oj gościu ,gościu takie rady to trzeba schować do kiszeni.
jak się nie ma nic do powiedzenia to trzeba milczeć.
Wracając do kotła-jeżeli wszystkie grzejniki w instalacji
mają głowice termostatyczne.To wszystkie nie mogą być
zamknięte,najlepiej w łazience otworzyć głowicę na "5"
Kocioł kiedy nie ma odbioru ciepła wchodzi w stan awarii,
jest przegrzany.Tyle na teraz,jeżeli nie pomoże pójdziemy
krok dalej.

witam,

proszę o pomoc w następującej sprawie. mam kocioł kondensacyjny z zasobnikiem jak wyżej + sterownik pokojowy. Problem polega na tym, że pomimo ustawienia temperatury na sterowniku na np. 21st. temperarura spada do 19,5st. (na wyświetlaczu sterownika jest zapalona ikona która mówi o tym, że kocioł powinien pracować). Kocioł natomiast popracuje chwilę i staje i tak w kółko. Nie ma szans a w tak krótkim czasie dogrzać.
Przepraszam, że podpinam śię pod ten temat ale może ktoś mi pomoże. Mam tak samo urlicha ko-21 kondesich i problem z nim. Przedtem pracował na gazie ze zbiornika,został zdjęty i rok przeleżał na strychu zabezpieczony.Teraz gdy mam gaz ziemny przezbroiłem go i podłączyłem ale pojawił się problem nie chce działać wentylator nawiewu powietrza i piec nie działa.Załatwiłem sobie nowy wentylator ale było tak samo. Czy ktoś spotkał się z czymś takim i by mi pomógł.

Witam co roku mam problem z powrotem, przegrzewa sie i awaryjnie wylaczasie co 30 sekund , koszmar piec, , czyszenie nie daje , niby mam gdzies poduszke powietrzna ..ale mysle sobie ze ten Piec Urlich jest do ze zlomowania ...najgorszy zakup zycia za prawie 10 000 zl

Firma Ulrich dziękuje za podzielenie się opinią na temat oferowanych produktów , co wydatnie wpłynie na poprawę obsługi naszych klientów . Zrobimy wszystko co możliwe , aby zapewnić Panu/Pani bezawaryjną i długotrwałą pracę urządzenia którego jest Pan/Pani użytkownikiem. Aby spełnić nasze zobowiązania bardzo prosimy o kontakt z nami poprzez adres mailowy serwis@ulrich.com.pl załączając swój numer telefonu , adres mailowy oraz adres instalacji urządzenia. Skontaktujemy się z Panem/Panią i ustalimy szczegóły naszej pomocy.

Z poważaniem

Tomasz Kołodziejczyk
DST Ulrich

Firma Ulrich dziękuje za podzielenie się opinią na temat oferowanych produktów , co wydatnie wpłynie na poprawę obsługi naszych klientów . Zrobimy wszystko co możliwe , aby zapewnić Panu/Pani bezawaryjną i długotrwałą pracę urządzenia którego jest Pan/Pani użytkownikiem. Aby spełnić nasze zobowiązania bardzo prosimy o kontakt z nami poprzez adres mailowy serwis@ulrich.com.pl załączając swój numer telefonu , adres mailowy oraz adres instalacji urządzenia. Skontaktujemy się z Panem/Panią i ustalimy szczegóły naszej pomocy.

Z poważaniem

Tomasz Kołodziejczyk
DST Ulrich

Piece tego typu mają dużo zabezpieczeń elektronicznych. Pierwsze zabezpieczenie to filtr na powrocie takie białe kółko na dole kotła- wyjąć zawleczkę i wyczyśćić. Drugie zabezpieczenie to taka kostka z przodu na powtocie za pompą błyszczący kwadrat -rozebrać o oczyścić magnes z opiłków gdyby nie pomagało zapiąć pompę ogrodową taką za 65 zł i odwrotnie do przepływu podać na piec oddzewiacz przez ale należy go odłączyć od CO. Dalej awaria powstaje gdy za pompą cyrkulacyną odpowietrzacz pokryje się kamieniem-rozebrać do zmywarki na 75 st i po bulu. Należy dbać o wężownicę- odkurzacz i przed sezonem oczyścić z nalotu albo karczer- po nim piec jak nowy oczywiście tylko wężownicę.

hmm terz mam problem z piecem a mianowicie niemam problemu z odpaleniem a raczej z zgaszeniem (wogole sieniegasi,ciogla praca) na sterowniku pokojowym niezapala sie ikona odpalenia a piec jakby mial jakies gdzies zwarcie czy cos niezaleznie od sterownika pokojowego ciogle pracuje.

reset regulatora temperatury powinien pomóc

Odłącz regulator i zewrzyj 2 przewody dochodzące do niego. Piec powinien chodzić do momentu zagrzania wody na 80-95C i wyłączyć się.Albo Kup, pożycz prosty wyłącznik termiczny np z bojlera wodnego kilka zł w sklepach agd i zapnij sądę na rurze ustaw w 1/3 to jest ok 40 C i popatrz czy piec po osiągnięciu temp wody 40 C wyłączy się. Jeśli to się stanie to wyrzuć sterowik i kup nowy ale bez szaleństw i m prostrzy tym lepszy.

(Piece tego typu mają dużo zabezpieczeń elektronicznych. Pierwsze zabezpieczenie to filtr na powrocie takie białe kółko na dole kotła- wyjąć zawleczkę i wyczyśćić.) No właśnie przyjechał do mnie Pan z serwisu wyczyścił i teraz muszę go podpierać bo cały czas wypada nikt nie umie tego naprawić dzisiaj był u mnie drugi Pan z serwisu pojechał a po godzinie korek wypadł i trzeci raz zalana łazienka pomocy o co chodzi z tym piecem?



Firma Ulrich dziękuje za podzielenie się opinią na temat oferowanych produktów , co wydatnie wpłynie na poprawę obsługi naszych klientów. Zrobimy wszystko co możliwe, aby zapewnić Państwu bezawaryjną i długotrwałą pracę urządzenia którego jest Pan/Pani użytkownikiem. Aby spełnić nasze zobowiązania bardzo prosimy o kontakt z nami poprzez adres mailowy serwis@ulrich.com.pl załączając swój numer telefonu , adres mailowy oraz adres instalacji urządzenia. Skontaktujemy się z Panem/Panią i ustalimy szczegóły naszej pomocy.

DO "KASIA"
Prosimy Panią o podanie nam swoich danych kontaktowych na adres serwis@ulrich.com.pl, spróbujemy Pani pomóc. Być może zawleczka jest źle założona, lub "serwisant" zapomniał jej założyć.

Z poważaniem

Tomasz Kołodziejczyk

DST Ulrich



Firma Ulrich dziękuje za podzielenie się opinią na temat oferowanych produktów , co wydatnie wpłynie na poprawę obsługi naszych klientów. Zrobimy wszystko co możliwe, aby zapewnić Państwu bezawaryjną i długotrwałą pracę urządzenia którego jest Pan/Pani użytkownikiem. Aby spełnić nasze zobowiązania bardzo prosimy o kontakt z nami poprzez adres mailowy serwis@ulrich.com.pl załączając swój numer telefonu , adres mailowy oraz adres instalacji urządzenia. Skontaktujemy się z Panem/Panią i ustalimy szczegóły naszej pomocy.

DO KASIA
Prosimy Panią o podanie nam swoich danych kontaktowych na adres serwis@ulrich.com.pl, spróbujemy Pani pomóc. Być może zawleczka jest źle założona, lub serwisant zapomniał jej założyć.W przypadku braku tej zawleczki dostarczymy ją pod wskazany aadres.

Z poważaniem

Tomasz Kołodziejczyk

DST Ulrich

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.