273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

KOCIOŁ KOTŁY, FIRE ECO,FIREECO

hwala

Jaki masz sterownik na tym Eposie i jakie ustawienia ?

[quote: Kaziu]Ja mam Eposa 19 ogrzewa mi 180m Palę ekogroszkiem. Jeśli chodzi o spalanie to zasobnik starcza mi na 6-7 dni na tem do -10 na temp. do -20 to -3-4dni a teraz tylko na bojler to wytrzymuje mi miesiąc czasu.[/quote]
A jaki masz sterownik i jakie ustawienia na nim

Witam
ja przy swoim kociolku Fargo mam takie ustawienia
Wspolczynnik modulacji czuwania 5
współczynnik modulacji grzania 3
czas powtórnego podawania paliwa 70s
minimalna dawka paliwa 7%
Dawka 25%
czas podawania w podtrzymaniu 20s
czas postoju w podtrzymaniu 50min

Mam taki problem. Mam piec ASTER 15, i chodzi o to że jak ustawiłem na 55*C to dochodził do 54*C i dalej nie mógł i spadała temp. do 50*C później zmieniłem na 50*C to doszedł do temperatury 49*C i dalej nie mógł i temperatura spada do 47*C co mam zrobić jak go ustawić żeby działał dobrze ?

Minimalną dawkę ustaw na 10% a współczynnik grzania na 1

mam problemy z ustawieniami w tym roku piec pali mi prawie 2 worki,prosiłbym o pomoc oddzwonię - 502497274

epos 19 kW po konsultacji z firmą zmieniłem parametry współczynnik modulacji grzania z 3 na 2,bieg pompy z 2 na 1,przedmuchy wentylatora na - nie( piec w tym roku nie mógł osiągnąć zadanej temp.). w tej chwili pali prawie 2 worki dziennie,osiąga temp po ok.8-9 min i ok. 8 min jest w podtrzymaniu.Moje parametry po zmianach - temp. zadana kotła - 60 stopni,współczynnik modulacji czuwania - 6 ,grzania 2 , czas powtarzania podawania paliwa 45 sek , min dawka paliwa 10% ,dawka paliwa 35%,czas podawania w podtrzymaniu 20 sek , czas postoju podajnika w podtrzymaniu 18 min ,min moc wentylatora 10%,maksymalna 35% , przedmuchy wentylatora - nie ,opóźnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu 50% ,czas napełniania podajnika 10 min ,tryb załączania pompy CO - term ,okresowe załączanie pompy - nie ,tor cwu - brak ,histereza pracy kotła 2 stopnie ,modulacja mocy - tak.Prosiłbym o pomoc.

ustawienia z mojego sterownika dzisiaj (jest w miare cieplo na zewnt.) w przypadku gdy jest za zimno zwiekszam jedynie temperature zadana pieca np. na 55stopni lub wody z 35 na 40 np.

i tak kolejno na sterowniku:

45stopni /
mod. 6 /
mod. 3 /
90 s. /
5% /
35% - 31.5/90sek. /
15 sek. /
90 min. /
ZIMA /
35stopni woda /
piorytet grzania NIE /
likwidacja bakterii NIE

witam jakie ustawienia zastosować na piecu fargo bo mi pali 2 worki grochu na dobę trochę za dużo.

[quote: david]witam jakie ustawienia zastosować na piecu fargo bo mi pali 2 worki grochu na dobę trochę za dużo.[/quote]

Najlepiej do serwisu zadzwonic, pomogą zmienić ustawienia.

proszę o poradę jak ustawić przesłonę na wentylatorze bo są różne wersje , teraz nam odsłoniętą jakieś 20% ale jest dużo sady wentylator ma 30%.
piec ASTER 19 KW

Ja mam natomiast problem z blokowaniem napędu ślimaka czy samego ślimaka. Silnik buczy a podawanie nie działa. Dzieje się to często, zawleczka się przy tym nie zrywa. Kilka razy była sprawdzana przyczyna zablokowania i nic nie znaleziono. Węgiel jest suchy a piec nowy pracuje dopiero 3 tygodnie i tak się dzieje od samego początku, wkurza mnie to jak cholera. Pisałam do producenta i narazie cisza.

Aga niech elektryk sprawdzi podłączenie kondesatora w silniku,albo uzwojenie nadające kierunek sinikowi. Znajomemu po tygodniu spaliło się uzwojenie rozruchowe , jak silnik buczy to trzeba tylko ruszyć wętylator silnika jak ruszy to przyczyna jest EWIDENTNA.

Czytam to forum i jestem pełen podziwu bo okazuje się że firma w budowie a tyle osób już ma te kotły że szok- chyba coś jest nie tak !!!!. Jestem zainteresowany kotłem do tej pory posiadam Konstal 25 kw z tylnym odprowadzeniem spalin. Kocioł solidny ale system odprowadzenia spalin -porażka. Ale to nie problem dla innych bo już nikt takiej formy nie stosuje. Przeczytałem prawie wszystkie komentarze w internecie i jakieś 90% jest mało merytorycznych lub jakiś prozaicznych. Zastanawiam się nad kotłem z podajnikiem żeliwnym i sterownikiem internetowym. Obejrzałem chyba steki pieców od tych tzw markowych i tych mniej reklamowanych. Okazuje się że te piece mniej markowe mogą być solidniejsze od tej reklamowanej sztampy. Ogólnie na rynku dominuje w 90% sztampa. Konstrukcja kotła, grubość blachy , sterowniki automatyka- jest tylko kilku producentów jedni uważani za mniej inni bardziej za solidnych. Okazuje się że dobry kocioł 15kw z podajnikiem żeliwnym i ster. internetowym można kupić za 6300zł. a nie za 10 czy 12 tyś.. Oczywiście już wybrałem ale męczcie się i szukajcie sami. Jedyne co mogę podpowiedzieć to najważniejsza w kotle blacha i spawy to trzeba sprawdzić na 100%. Ale nawet wtedy możecie mieć pecha trafić na jakąś lipną partię i będziecie narzekać na te wasze górne półki hmmmm!!!!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.