273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

KOCIOŁ KOTŁY, FIRE ECO,FIREECO

Do Sary

Ja mam takie ustawienia
Temperatura zadana kotła 50 stopni
współczynnik modyfikacji czujnika 6
czas powtarzania paliwa 58sek
minimalna dawka paliwa 10 procent
czas podawania w podtrzymaniu 9sek
czas postoju w podtrzymaniu 3min
wentylator 80 procent
wegiel nad paleniskim musi miec 5 cm
klapka wentylatora otwarta na całą szerokość
pozostała reszta bez zmian.jak serwisowa
powinno podziałać.
a jeśli chodzi o palenie równoczesne to też nie ma problemu. Jak włożysz na to palenisko dodatkowe np. drewno to wtedy podajnik nie podaje. Po wypaleniu znow ci sie zalacza

Pozdrawiam

Od roku mam Kociołek Wito 15Kw, jest rewelacyjny. Spore kawałki drewna mogę załadować, zasyp mi wystarcza 23h

Ja mam kociołek Fargo jest bardzo oszczędny w porównaniu do zwykłego miałowego. Spala 40% mniej paliwa niż tradycyjny kociolek. Tylko sobie ustawiam sterownik na miał i to wszystko. A wszelkiego rodzaju odpady spalam na ruszcie.

mam pytanie jak macie podłączone piece fargo w układzie przelewowym czy zamkniętym

Ja mam Fargo w ukladzie otwartym. Jeśli chcesz w ukladzie zamknietym to zamontuj sobie wezownice schladzajaca. Slyszalem ze montuja w kotle wezownice

ja też mam w otwartym.Nie miałeś problemu typu bulgotanie w piecu bo u mnie co kilka dni brakuje wody i nie mam pojęcia gdzie ginie a jak pali się na palenisku retortowym i podłożę trochę drewna to mi skacze temperatura i nie podaje ciepła woda tylko krąży między piecem a wymiennikiem a z wymiennika nie pobiera ciepła, a jak pali się tylko retortowy jest ok

U mnie jest wszystko ok. nie ma bulgotania ani nic. Ja się pali na retorcie wrzucam na ruszt drewno i wtedy podajnik prawie wogóle mi sie na załącza aby co jakiś czas żeby nie zgasło na palniku

Może masz źle instalacje zrobioną że Ci bulgocze

szukam kociołka na 140m
dom ocieplony nowy układ ogrzewania.
jakie macie spalanie temp zew od 0-[-2] dobowe
czy fargo- czy astro
15 kw--czy 19 kw
pozdro

bob

te kotły podobne są do firmy dziubarczyk czy ktos wie czy to to samo? bo ponoc nie maja zbyt dobrej opini ?

dużo firm produkujacych kotly jest do siebie podobnych

ktoly fire-eco to podrobka dziubarczyka!!

Widze ze z konkurencji jestes bo to jest rodzinana firma a nie jakas podrobka.

Czyli Fireeco to kotły Dziubarczyk tak???

To są dwie odrębne firmy. Może kotły trochę podobne ale produkowane w dwóch odrębnych firmach

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.