283
282
280
226
Strefa ekspertów HVACR

KOCIOŁ KOTŁY, FIRE ECO,FIREECO

ustawione te opisy OSZUSTWO kotły bez rewelacji blacha 6 mm tylko tam gdzie widać reszta to 4 mm

witam, jak kocioł lepszy Fargo czy Aster ? niby Fargo wyższy i więcej kanałów ale w danych Aster ma lepsza sprawność, który lepszy ?

Witam. Od kilku dni jesteśmy posiadaczami kotła ASTER, ale nie możemy poradzić sobie z ustawieniami. Groszek nie wypala się do końca, tworzy się taki jakby spieczony kopiec :-/ Poza tym już 2 razy zablokował się ślimak (zawleczka się nie zerwała). Posiadamy sterownik S-480. Pomoże ktoś?

Ania ja mam fargo i podobny problem. serwisant podal mi ustawienia ale nic nie pomogło.moze to wina palników nie mam pojecia ??

witam proszę o ustawienia dla fargo pale groszkiem pieklorz i wesoła trochę mi nie dopala groszku i robią się spieki długo tez dochodzi do zadanej temp. a to ustawienia;
temp.zadana 61
- wsp.mod.czuwania6
-wsp.mod.grzania1
-czas pow.pod.paliwa60
min.dawka paliwa 7%
dawka 12%/7,4/62s
min.moc went.9%
max.moc wen.10%
przesłona wentylatora otwarta około 2centymetry.proszę o jakieś uwagi co mogę zmienić zęby polepszyć spalanie

Karol, mój mąż wydzwania do serwisanta średnio co 2 dni, próbowaliśmy już chyba wszystkich kombinacji i ciągle coś jest nie tak! Mam ochotę wyrzucić ten piec przez okno! A tak na serio... Ja mam ochotę go zwrócić, tylko czy jest taka możliwość???

hej pozdrawiam posiadam kocioł fargo walczę z ustawieniami wcześniej paliłem czeskim jakoś sobie radziłem ale nie do końca mi się podobało spalanie czeskiego wiec przerzuciłem się na kaloryczny opał i tak pale groszkiem (PIEKLORZ) coś koło 30mj najlepiej co udało mi się ostawić; ale robią się spieki nie za dużo myślę ze to wina węgla bo raz są i to takie ciężkie jak żelazo normalnie a czasem jest ok na tych samych ustawieniach a wiec;( sterownik rk2006)
temp. zadana-61
współ.mod. czuwania-6
współ.mod. grzania-1
czas powtarz. podawania paliwa-64s
min.dawka paliwa-8%
dawka paliwa-12%7.6/64s
czas podaw.w podtrzymaniu-20
czas postoju w podtrzymaniu-29
min.moc wentylatora-10%
max.moc wentylatora-13%
klapa wentylatora otarta na 4centymetry
mam jeszcze szyber na rurze kominowej przymknąłem go tak około połowy

Posiadam piec Fargo15kw sterownik ST-480 naprawdę godny polecenia.Spala mi średnio 15kg na dobę.

kolego TOKI napisz jakie masz ustawienia na swoim sterowniku i jakim groszkiem palisz

Muszę pospisywać jutro powinienem podać

czas podawania 7s,czas przerwy48s,w podtrzymaniu podawanie10s,przerwa11min,wentylator35 bieg,przesłona na wentylatorze na około 2cm uchylona

mam typ EPOS z zasobnikiem, dobry dostęp do czyszczenia, najbardziej zadowolony jestem z rusztu nad paleniskiem gdzie wyłączam podajnik, wkładam elementy rusztu i palę drewnem, eksploatacja jak przy innych kotłach.

Toki napisz jakie masz ustawione temperatury zadane: CO, CWU oraz podłogówka max i min przy takich czasach. Jaki czas utrzymuje się w podtrzymaniu i ile później się wygrzewa? Jaką masz histerezę kotła? Czy masz zainstalowany sterownik pokojowy?

Temperatura CO 36 stopni CWU 45, podłogówki nie mam.Jak długo utrzymuje się w podtrzymaniu nigdy tego czasu nie mierzyłem,ale czas podawania w podtrzymaniu ma ustawiony 10s co 11min,histereza 2 stopnie.Sterownika pokojowego nie mam,chciałem założyć ale różne opinie słyszałem także nie chcę przedobrzyć jak jest dobrze.Jak były większe mrozy temp. co miałem 40.

Temp CO 36 stopni??? Wydawało mi się, że min temp jaką można ustawić to 45 stopni? Czy się mylę? Jaką masz temp w domu przy tych 36 stopniach?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.