283
282
226
280
Strefa ekspertów HVACR

KOCIOŁ KOTŁY, FIRE ECO,FIREECO

poczytaj wcześniejsze wpisy są podane ustawienia , ja użytkuje piec ASTER od roku za sezon zimowy spaliłem 3,5 tony dobrego groszku grzejąc 150m2 + bojler 130l. Latem na grzanie wody 100 kg. na miesiąc. ( 4 osoby w domu)

Mam kociol ORION 25kW, podajnik zelywny i sterownik ST 480. Jestem bardzo zadowolony. Kociol pracuje na temperature, jaka mi trzeba- od 45 st- do 70 st, jak sobie ustawiam. Zadne spieky, sypki popiol. Ze 4 wiaderek opalu, niecale wiaderko popiolu. Spalam ekogroszek (Czesky ORECH2). Mam stary budynek niezacieplony cca 200 m idwa bojlery po 125l. W domu ciplo jake chce, ustawiam pokojowym sterownikiem Salus bezprzewodowym. Wsystkie klopoty, co tu panstwa piszou, jest tylko na zlym ustawieniu sterownika i nadmuchu. Trzeba pare dni sie pobawic w kotlowni i probowac i probowac, jak ustawic. Kazdy budynek chce swoje, zalezy od opalu, od komina i tak dalej......:-)

witaj Martyna masz możliwośc podania ustawień sterownika RK 2006 LSZ piec Aster 19 KW z góry dziękuje można na mail tornado-tomek@o2.pl pozdrawiam

Witam jak jest możliwe to podaj swoje ustawienia sterownika może być na mail tornado-tomek@o2.pl za pomoc bardzo dziękuję

Witaj , jake ustawienie mam napisac? Wentilator na 60%, czas podawania wegla 12sec i czas postuju 28 sec. Temperatura na kotlu na 64°C, powrut 54

O jake nastawienie ci chodzi? Otwurz wentilator tak na polowe
Poddajnik ustav co by dawal tak 15 sek i przerwa 30 sek
Bedesz sedec przy kotlu a czasami patrzyc, jak sie pali. Jak zaduzo, to przymkniesz wentilator,tz uchylis tak na 3 cm. Jak wegiel wypalony, ustawisz mniejszy czas postoju, i to po sekundach. W tej chvili zrobisz przerwe 29 sek i tak stale dookola i czas podawania 16 sek. Kociol ale musi byc nagrzany nal temperarure jakou ci trzeba

[quote: matt]witam;
mam drugi piec tej firmy jeden miałem 25kw. świetnie pracował i pracuje do dzisiaj. spala idealnie ale trzeba trochę się pobawić żeby ustawić idealnie sterownik aby spalał wszystko do zera.
zajeło mi to tydzień ale jest mega oszczędny.
firma solidna 2lata gwarancji.
teraz kupiłem drugi 50kw i dzisiaj go odpaliłem chodzi idealnie ale muszę też go dobrze poustawiać.
warunek musi być dobry eko-groszek nasz polski i idealnie suchy.
ja kupuje już zapakowany w worki orginalne.

pozdrawiam.[/quote]

Witaj Mati podaj ustawmienia pieca aster i sterownik rk2006 od
Pozdrawiam

Witaj podaj ustawienia wentylatora i przesłone

Od miesiąca mam kocioł Epos poprzedni miałem z firmy Hef dobry był ale
drogi pracował 11 lat .
Firma Fireeco wykonała piec pod moje zamówienie dokładnie tak jak chciałem
jedyny mankament to sterownik sp18 nie współpracuje z moim termometrem pokojowym w związku z tym podłączyłem stary sterownik GEKO i jest prawie ok
jedyny mankament to przy otwartym zbiorniku pojawiają sie spaliny
ale ogólnie piec jest na razie ok

zbiornik MUSI być zamknięty szczelnie ( po są tam uszczelki ), w przeciwny razie jest ryzyko cofnięcia ognia. Przy dosypywaniu ekogroszku wentylator na STOP. i nie będzie spalin.

Dien dobry wszystkim,
Niema ktosz z was wymyszlenne jakosz awtomatike na podawanie opalu do kotlowni???
Diekuje za rade

Podaj kolego konkretne ustawienia jakie masz na sterowniku ST-480.

tez używam takiego pieca i pewnie zarówno spalanie jaki osiągana temperatura w dużej mierze zależy od jakości opału . Ja palę czeskim groszkiem za 630zł z dosta i jak narazie spaliłem 2t i jest Ok
Mpoje ustawienia to
praca
podawanie 12s przerwa 80s
podtrzymanie
podawanie 35s przerwa 40min
temperatura żądana 65stopni histereza 3 stopnie nadmuch 35% 180s przysłona uchylona około 1cm
CWU zbiornik 120L tem 42stopnie priorytet
przy tych ustawieniach piec od 59s do osiagnięcia 65 kiedy przechodzi na podtrzymanie grzeje do około 13-15min

Mam od nich kocioł.Kocioł średni.Nie dopala mi miału.może to wina palnika.??

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.