273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

KOCIOŁ KOTŁY, FIRE ECO,FIREECO

Mam wątpliwość czy jednoczesne palenie na ruszcie żeliwnym nie powoduje zmniejszenia ciągu powietrza z głównego paleniska retortowego. Próbował ktoś palić jednocześnie na dwóch rusztach?

Eeee... jeżeli kocioł to zdecydowanie Zębiec

Witam. Uruchomiłem piec FIRE ECO Aster 19kW. Ustawienia mam fabryczne: temp. zadana = 50C; współ. modulacji czuwania "6"; współ. modulacji grzania "4"; czas powtarzania paliwa 40; minimalna dawka paliwa 5%; dawka paliwa 22% 8,8/40; czas podawania w podtrzymywaniu 15 s; czas postoju podajnika w podtrzymaniu 25 min. Piec grzeje super - nawet wolałbym niższą temperaturę w domu. Jednak żar jest zbyt nisko w palniku. W instrukcji na tę okoliczność jest obrazek z opisem "zbyt mała dawka paliwa lub zbyt długie przerwy między kolejnymi podaniami". Jak wyregulować ? Dom jest bardzo dobrze ocieplony, instalacja nowa. Ustawienia mogą być jak na obecną porę oszczędniejsze.

Odpowiedź gość.
W kociolku Fargom mozesz rownoczesnie palica na dwoch paleniskach w trakcie palenia na ruszcie podajnik nie podaje przechodzi w tryb podtrzymania

Do Tomasa.

Widze ze kolega z konkurencji. Bo nie zna kotlow a zachwala wcale nie lepsze.
Ja mam kociolek Aster firmy Fireeco jest super

Prosze o podanie ustawień na piec fargo 25 kw.

Kocioł kupiłem kilka miesięcy temu.
Jestem z jego działania zadowolony ale tylko jeśli chodzi o spalanie )
Jednak napęd ślimaka to TRAGEDIA
Miałem już z nim 2 razy problem.
Za każdym razem serwisant kazał mi go zdemontować i odsyłać do firmy.
Czegoś tu nie rozumiem.Jeśli płace za kocioł to otrzymuję gwarancję.
Z racji tego iż jestem zawiedziony to raczej odradzam kupno.
Zawiedli moje zaufanie klienta.

Ja też mam taki sam kłopot jak ty a serwis jak dzwonie wogóle nie odbiera.Jestem już powoli zły.Proszę o konkretne ustawienia do Fargo.

witam mam zębca skw 21 kw piec ma okolo 30ma lat grzejniki alum. okł 150m/2 do ogrzania .
jak pale drewnem to dokladam co 1,5 godziny 4-5 klocków sosna
3godziny palenia 21-22 stopni w domu
pompa załącza 45 st woda z pieca wybrana w około 3-5 minut temp. 30 st no i pompa stop. no i grzeje od nowa do 45-50st.\
zamontowałem bajpas z zasilania do powrotu , poprawa piec się nie schładza ,pali tyle samo.
pojemność wodna kotła 50L.
POJEMNOŚĆ UKŁADU 120 ŻEBER ALU 0,34 = 41 L PLUS RURY PEX 100M CZYLI RAZEM OKOŁO 55LITRÓW .
A TERAZ PYTANIE CO ZYSKAM JAK ZMIENIE PIEC .

EKOGROSZEK PALI SIE 10-15 KG 3-4 GODZN OD GÓRY BEZ DMUCHAWY

PEŁEN ZASYP TO OKOLO 25 -30 KG GROSZKU -KOKS 3,5 WEGLARKI
SPALANIE KOKSU DAWNO TEMU TO BYŁO 4X3.5 WEGLARKI NA DOBE
JAKI KOCIOŁ. ZAMONTOWAĆ - OPTIME KONFORT PLUS ? CZY OPTIME KONFORT? AMOZE INNY

POZDRO BOB

Witam posiadam piec na eko groszek marki Aster. Skorzystałem z ustawień podanych tutaj na forum które są super ale mam jeszcze dwa pytania...
1. Jak powinienem zmienc nastawy gdy zmienie temperature z 50 stopni na wyższą, czy nastawy można zwiększyć procentowo czy też są jakieś konkretne ustawienia do np temperatury 60 stopni.
2. Prosiłbym o podanie nastawów na lato do podgrzania samej wody w bojlerze...
Z góry dziękuje

jestem zainteresowany kotlem fargo moze ma ktos taki kociol na podkarpaciu

Też mam kociołek Fargo jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o ustawienia to przy zwiekszaniu temperatury nie musisz zmieniac nastaw. Podobnie wygląda latem aby włączam funkcję lato i to wszystko.

Ja tam na przekładnie nie narzekam. Wziełam sobie od nich lepsza przekladnie kocioł mam 2 lata i zadnej reklamacji nie mialam jak narazie

WITAM J PIEC FARGO 25 KW MAM WŁĄCZONY U SIEBIE OD 3 DNI. JESZCZE NIE WIEMY DOKŁADNIE JAK GO USTAWIĆ,ŻEBY DOBRZE GRZAŁ I MAŁO PALIŁ. A JAK TO W OSTATECZNOŚCI TO JAK JEST Z TYM PALNIKIEM DODATKOWYM? MOŻNA JEDNOCZEŚNIE PALIĆ NA JEDNYM I NA DRUGIM? PYTAM BO W INSTRUKCJI NAPISANE JEST, ŻE NIE. PRÓBOWAŁ KTOŚ Z WAS PALIĆ NA OBU JEDNOCZEŚNIE. PROSZĘ TEŻ O DOBRE USTAWIENIA.

Od miesiąca palę w kociołku Amon 10 kw. I moja opinia:
moim zdaniem ma sporą sprawność - wcześniej ogrzewałem kotłem olejowym 14 kw, Urlich - palił paliwa niby nie tak dużo, ale tak ciepło jak teraz w domu nie było nigdy - dom 110 mkw, podłogówka na 100 m.
Palenie w piecu nie jest uciążliwe - jeden załadunek drewna przy umięjętnym ustawieniu szybra wystarcza na około 4 godziny. Palę brzozą ściętą miesiąc temu (wiem problem dla pieca i komina) i spala się ładnie, do końca. Rozpalanie bezproblemowe, markownik ciągu działa prawidłowo - ogółem daje mu na dzień dzisiejszy 4 z plusem. Trochę problemayczne czyszczenie - cześć popiołu zostaje w komorze popielnika i dość rudne czyszczenie wyszystki. Ale za tą cenę polecam - do tego ładny wygląd kotła.
Ogółem warto zainwestować mniej i cieszyć się ciepłem.
Wesołych i ciepłych świąt.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.