273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

KOCIOŁ KOTŁY, FIRE ECO,FIREECO

Temp.w domu mam w granicach 22-23.NA Kotle mam zadaną 57a na zaworze4D 36 przy obecnych temperaturach.Jak były ujemne temperatury o koło 7-8 stopni podnosiłem na zaworze 4D do 40

Zastanów się czy aby na pewno inwestycja w kocioł to dobre rozwiązanie,można pokusić się np o inwestycję w pompe ciepła,o której wielokrotnie pisze na forum,wystarczy poczytać opinie i przeanalizować koszty. Pompa ciepłą zawsze wychodzi korzystnie.

Pompę ciepła posiada znajomy,w tym roku było ok ponieważ nie było dużych mrozów.Jak były surowsze zimy to dopłacał dużo do prądu,ale nie jestem w tym temacie zorientowany także nie będę się wypowiadał i wypisywał bzdur.

Jeżeli temat wyboru odpowiedniego i solidnego kotła jest w dalszym ciągu aktualna,to polecam zwrócić uwagę również na nasza stronę,gdzie znajdziecie szeroki wybór i oczywiście fachową pomoc,doradztwo.

Witam!coś Pan poradził z tym problemem bo ja kupiłem też od nich piec i mam taki sam problem nie osiąga mi zadanej tem ledwie 50 stopni i koniec??

Witam!Jak kupiłem w kwietniu ASTER 25KW i do tej pory nie było z nim problemu ale tylko dlatego że nie potrzeba było grzać wiosna/lato.jesień szło tylko na wodę i to na dodatkowym ruszcie sytuacja zmieniła się teraz jak temperatura spadła i trzeba było większej uzyskać a nie idzie mam nie ocieplony dom i starą instalację centralnego też myślałem że to wina opału ale już brałem z tylu składów ,castoramy i efekt ciągle taki sam w trybie automatycznym jest tragicznie nie potrafi zrobić tem.na grzejniki większej niż 50 stopni w trybie manualnym trochę się poprawiło dociąga do 53-57 a ja mam ciągle ustawione 60 i nie mogę tej wartości zobaczyć na sterowniku Z PID ST-480 .Może ktoś mi coś poradzi jakie ustawienia bo już nie wiem co robić miałem mieć w końcu święty spokój z piecem a teraz cześciej tam chodzę jak w do starego ziębca .
POZDRAWIAM

Mam aster 19kW, ekogroszek kupuję w LeroyMerlin - Equation i Dobromir ( czasami mieszam z pelletem Equation )- Temperatura zadana 60-62C osiąga bez problemu. Dom bez ocieplenia 120m2. Zawór czterodrożny, boiler 140l. Na dom 42-45C na boiler 45C. Cykl 450, podawanie 9-10%, wentylator 13%, osłona 3/4 zasłonięte. 4 lata w użyciu

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.