273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

KOCIOŁ KOTŁY, FIRE ECO,FIREECO

witam;
mam drugi piec tej firmy jeden miałem 25kw. świetnie pracował i pracuje do dzisiaj. spala idealnie ale trzeba trochę się pobawić żeby ustawić idealnie sterownik aby spalał wszystko do zera.
zajeło mi to tydzień ale jest mega oszczędny.
firma solidna 2lata gwarancji.
teraz kupiłem drugi 50kw i dzisiaj go odpaliłem chodzi idealnie ale muszę też go dobrze poustawiać.
warunek musi być dobry eko-groszek nasz polski i idealnie suchy.
ja kupuje już zapakowany w worki orginalne.

pozdrawiam.

Ja pale od 3 miesięcy piecem ASTER 19, (eko 25 mj), spala 4-5 worków tygodniowo na 150m2 + CWU . Ale nie spala się do zera rani i wieczorem zgarniam z paleniska zgorzel, w ręce rozsypuje się prawie na pył, tylko sady mogło by być trochę mniej. Wentylator ma 40% przesłona otwarta jakieś 30%. Może ktoś mi podpowie ja ma byś ustawiona przesłona wentylatora.

Witam. Mam pytanie czy jest możliwe podanie parametrów ustawienia pieca aster 19 kw .piec pracuje na rk2006lz i sterowanie pokojowe dziękuję pięknie i pozdrawiam

Witam ja mam też dużo spieków jakby pan podał ustawienia mam.sterowanie rk2006lz pozdrawiam

Chce kupic kociol Orion 25kW na wegiel z dodatkowim paleniskiem.Podobny jak Fargo 25 kw. Czy jest dobry, czy kupic innu marku - diekuje
pozdrawiam.[Zenek]

witam mam prośbę proszę podać ustawienia jakie są na piecu i wentylator jaka moc wentylatora w (%) i przesłona ile otwarta. pomoże to wielu osoba mi także bo nie mogę poradzić sobie, pale groszkiem polskim (wesoła) ale mam spieki i nie spala mi węgla ciężko dochodzi do zadanej temperatury.

Ja ustawiłem 40%, i przesłona otwarta około 30%, Pisałem wcześniej ale nie było chętnych do podzielenia się ustawieniami. Podam swoje ustawienia tylko muszę je spisać. Jak czytałem wcześniejsze ustawienia mają wentylator na 80% i klapka otwarta na max. Próbowałem tego ustawienia ale jak przechodzi z podtrzymania w pracę to bardzo temperatura leci w dół (bardzo schładza piec i więcej pali eko). Użytkujemy z sześcioma kumplami piece ASTER 19KW palimy różne ekogroszki ale ustawienia podobne wentylator 40-50%.

Ja ustawiłem 40%, i przesłona otwarta około 30%, Pisałem wcześniej ale nie było chętnych do podzielenia się ustawieniami. Podam swoje ustawienia tylko muszę je spisać. Jak czytałem wcześniejsze ustawienia mają wentylator na 80% i klapka otwarta na max. Próbowałem tego ustawienia ale jak przechodzi z podtrzymania w pracę to bardzo temperatura leci w dół (bardzo schładza piec i więcej pali eko). Użytkujemy z sześcioma kumplami piece ASTER 19KW palimy różne ekogroszki ale ustawienia podobne wentylator 40-50%.

[quote:gość dar123 ]Ja ustawiłem 40%, i przesłona otwarta około 30%, Pisałem wcześniej ale nie było chętnych do podzielenia się ustawieniami. Podam swoje ustawienia tylko muszę je spisać. Jak czytałem wcześniejsze ustawienia mają wentylator na 80% i klapka otwarta na max. Próbowałem tego ustawienia ale jak przechodzi z podtrzymania w pracę to bardzo temperatura leci w dół (bardzo schładza piec i więcej pali eko). Użytkujemy z sześcioma kumplami piece ASTER 19KW palimy różne ekogroszki ale ustawienia podobne wentylator 40-50%. [/quote]

dar123 podaj jak możesz inne pozostałe ustawienia ja mam zadana 55 st mod czuwania 6 grzania 2 dawka5 % 22/40 podtrzymanie 25 went min10 % maks20% robią sie spieki ekogroszek ekopower piec aster 19 kw sterowanie rk2006lsz i fabryczne sterowanie pokojowe auraton2025th dziękuję za pomoc

tomek2211 / Jak pisałem wcześniej piec ASTER 19 KW sterowanie RK2006LSZ, Ale sterowania pokojowego nie używam jest założony dodatkowy przełącznik i pompa chodzi cały czas. Posiadam sterowanie pokojowe zostało po piecu olejowym, testowałem z tym piecem ( dzień 22' / noc 20' ), ale po przejściu z grzania nocnego na dzień bardzo długo podnosił temperaturę w domu. Mam założony zawór czwór drogowy i nim ręcznie steruje jaką potrzebuje temperaturę. Przy temperaturze na zewnątrz 0' wystarczy jak w grzejniki idzie 38', i w domu jest 22'. Parametry pieca; temp.zad. 55' / wsp.mod czu.6 / wsp.mod.grza.4 / czas pod.40 / min.dawka 5 / dawka paliwa 24% 9.6/40 / czas pod w podtrz.7 / czas post.20 / tryb pracy ZIMA / temp.CWU 50 / Priorytet TAK / J. POLSKI / min.went.8 / max went.40 / przedmuchy TAK / czas przed. 5 / czas przerwy przed.20' / opóźnienie went.50% / test br,opału Tak / temp.testu br.opały 35' / czas testu 20' / test zapłonu podajnika Tak / temp.zap.podaj.60' / tryb załączania pompy CO TERM / okresowe zał.pompy Tak / czas zał. pompy 15' / tor CWU Jest / podwyż. temp.grzan.CWU 5 / histereza CWU 3 / temp.min.kotła 45' / temp max 70' / hist.pracy 1 / hist.ochrony 2 / temp. przegrzania 90' / modulacja mocy TAK / klapka wentylatora otwarta około 30/35% / szyper w kominie otwarty na max .
Mam nadzieje ze pomogą ci te ustawienia. Ja przy temperaturze na zew. 0' spalam tygodniowo do pięciu worków po 25 kg węgiel AUROLAND 27mj. i w domu jest 22'. ( a dom jest stary nie ocieplony około 160 m2 + CWU)

witaj a powiedz ile popiołu bo u mnie spieki sie robia że trzeba dobrze szarpac z paleniska dom też nie ocieplony 150 m ok 30 kg /24h

dar123 witaj a powiedz ile popiołu bo u mnie spieki sie robia że trzeba dobrze szarpac z paleniska dom też nie ocieplony 150 m ok 30 kg /24h

tomek2211 / Przeważnie czyszczę piec w sobotę zasypuje cały zasobnik to jest pięć worków i po tygodniu wyciągam popiół, nie ma go więcej 1 i 1/2 wiaderka ocynkowanego. Ale popiół jest sypki minimalne spieki mniejsze od pudełka zapałek, nie ma żadnego problemu z zepchnięciem go z paleniska.

dar123 sprawdze Twój sposób.w sobotę wyczyszcze piec zostawie na 5 dni zasypie 150 kg i zobacze co będzie mam starą instalacje co pozdrawiam serdecznie. Odezwę się za tydzień

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.