273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja z odzyskiem ciepła F. BARTOSZ - pytania

1. 200 m3/h a jaki spręż dyspozycyjny? jakia będzie faktyczna wydajność przy zastosowaniu instalacji około 10 mb i dołóżmy anemostat. Nie można zapomnieć jeszcze o czerpni i doprowadzeniu około 3 m do centrali.
2. 200 m3/h jest za mało nawet na dom jednorodzinny. nie chodzi mi o wartości wg normy tylko względy użytkowe.
3. zmiana wentylatorów to zbawienie. każda instalacja jest inna i dopasowanie wentylatorów pokonujących jej opory to jest chyba to. zobacz! wydatek zgodny z założeniem a manewrować można samym sprężem! powiesz że większa centrala załatwi sprawę? a tu i pieniążki lecą.
4. koszt zakupu. najmniejszy zestaw proponowany przez B. ma wydatek do 360m3/h więc porównaj cenę analogicznej centralki
5. ta słynna rura B jest wewnątrz idealnie gładka, nie posiada perforacji żeby wywołać ruch turbulentny. opory samego wymiennika ciepła zazwyczaj mieszczą się poniżej 100 Pa, obojętnie jaka jest jego średnica. dla niewtajemniczonych - średnica wymiennika ciepła WS produkowanego przez B zależy od jego wydajności
6. moc elektryczna wentylatorów zależy od instalacji i ilości powietrza, tu mogą się wypowiedzieć polscy producenci wentylatorów, nie jest wielka i z każdym dniem produkty są coraz bardziej energooszczędne
7. rura B, wentylatory, komory filtracyjne, podzespoły automatyki są produktami POLSKIMI i dostęp do serwisu jest bardzo prosty, serwis jest tani.
w razie gdyby były jeszcze jakieś pytania, bardzo chętnie na nie odpowiem
pozdrawiam serdecznie

Ręce mi opadły. Poddaję się i mam nadzieje, że w temacie wentylacji jesteście wyjątkowi.

Ile teraz kosztyje wumiennik B?

Ile teraz kosztyje wumiennik B?

Ile teraz kosztyje wumiennik B?

nie jesteśmy wyjątkowi. dość dużo złych opinii widzę na temat rury B. chciałbym po prostu zdementować pogłoski i uświadomić, że nie jest to "potwór", z którym nie udaje się nic zrobić. rynek urządzeń wentylacyjnych jest taki sam jak każdy inny, to jak z kobietami: jeden woli Kaśkę, inny Maryśkę. uważam, że wszyscy znajdziemy klientów i oczernianie się nawzajem nie będzie marnym chwytem marketingowym.

Chyba "po szóste":)

Ile kosztuje wymiennik!?
I jeszcze jedno chcąc się dowiedzieć z www.bartosz.com.pl
znalazłem przy schemacie wentylacji z wymiennikiem certyfikaty PZH, Urzędu Dozoru Technicznego, iso 9001.
Udało mi się dodzwonić do UDT tel.022 5722122 o dowiedziałem się, że jest ich znaczek na tej srtonie nieprawnie!!! Nie znalazła Pani nic wymiennikach i firmie Bartosz

Cennik z 31 08 2002
100-300m3/h 85-92% 1980zł netto 70-80% 1782zł
425-678m3/h 2500 2002
700-1060 m3/h 3377 2826
Kto ma wymienniki do 300m3/h droższe niż 700 złnetto???1

do galla anonima:
znaczek UDT dotyczy innych produktów firmy, mogłeś się tego dowiedzieć
do kolegi Wentylka:
cena jest zachęcająca, mam nadzieję, że mówisz o komplecie ze sterowaniem?

Tak to już jest na forum. Ktoś coś zobaczy, nie sprawdzi do czego się odnosi, pogada albo i nie z jakąś sekretarką i "smaruje" co on takiego wielkiego odkrył. Szanowny forumowiczu radzę najpierw gruntownie sprawdzić a potem wystawiać opinię.
Aby rozwiać Twoje wątpliwości podaję numer decyzji UC-01-49-W/1-03 a dotyczy to Zbiorników Ciśnieniowych.
Pozdrawiam i życzę miłej pogaduszki.

Tego już sie wiecej nie daje czytać co polecznicy rury B. pisza!!!.
Kolego minusie i plusie.
Jak zdobędziesz znak CE na tą zbieraninę podzespołów, która za każdym razem jest INNA?.( to niby jest plus)
Zastanów się jak możesz sprzedawać wyrób nie cyrtyfikowany i wreszcie się ZAMKNIJ na tym forum.
Bo chyba czas złożyć doniesienie, że handlujesz wyrobami bez certyfikacji znaku CE, co jak wiesz jest już ZABRONIONE!
ps
Wentylatory EBM stosuję od 7 lat kolego i wiem więcej o ich produkcie niż sobie możesz wyobrazić. W ich ofercie możesz kupić wentylator promieniowy z obudowąlub sam wirnik bez obudowy- ale samych wirników nie sprzedajesz. Więc teraz robisz sam wentylatory?. Te, co widzę w twojej instrukcji (osiowe) nadal są badziewiem - to już wyjaśniłem wcześniej dlaczego.
Więc nie podszywaj sie pod EBM - bo na razie tego nie widzę w twojej ofercie. A nawet jakbyś instalował wentylatory promieniowe EBM z własna obudową - to ten bohomaz wyglądałby jeszcze straszniej!
DLACZEGO inni producenci zagraniczni i krajowi nie kopiują twego "wynalazku" ? ,zastanowiłeś się nad tym?. Żeżbisz w g...nie kolego i nie da się tego ukryć.
Szukasz plusów tam gdzie ich nie ma, oraz starasz się nas przekonać ,że to wszystko dla wygody użytkownika, a to wszystko LIPA.
Prosze!, przestań nas czarować.
Przedstaw nam na Forum;
- certyfikację CE wyrobu pod względem elektrycznym i urządzeń wentylacyjnych oraz uziemnień i izolacyjności elektrycznej
- zunifikowany system automatyki i jego certyyfikację CE
- wentylatory promieniowe , a nie osiowe ( ich typ i charakterystyki elektryczne i głośności)
- zunifikowany poziom hałasu dla poszczególnego wyrobu ( rzetelne badania)
Wiemy ,że tego nie możesz zrobić , bo każda instalacja jest ,jak mówisz, INNA. Więc jak to będzie z powtarzalnością wyrobu i możliwości zaprojektowania?.
( DLa nie wtajemniczonych - TYLKO powtarzalność wyrobu kwalifikuje sie do znaku CE).Jak utrzymasz standart CE w każdym wyrobie ? Za każdym razem rozpoczynasz indywidulany proces sertyfikacji?
A tutaj( w twoim przypadku używania rury B.) Każdy projektant i instalator będzie sobie żeźbił inaczej ze szkodą dla użytkownika.
Nie pisz więcej, jak nie masz odpowiedzi na powyższe.

Kolego Wally
Nie bardzo masz pojęcie o certyfikacji CE. Znaczek CE daje producent danego urządzenia. Nie ma jednostki certyfikującej. "Producent może sam sporządzić pisemną deklarację stwierdzającą, że wyrób spełnia odpowiednie wymagania dyrektyw europejskich. w takim przypadku można umieścić na wyrobie CE bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz."
W związku z powyższym kolegi uwagi są po prostu niezasadne.
Jesteśmy prężną firmą działającą nie tylko w wentylacji. Posiadamy bardzo prężny dział automatyki i proszę się nie obawiać, jesteśmy w stanie stworzyć praktycznie każdą aplikację i zrobić jej wizualizację.
Drogi kolego Wally
Proszę o odrobinę szacunku. Na razie to właśnie TY rzucasz się jak te za przeproszeniem gówno w trawie, na które się powołujesz.
Życzę miłego popołudnia i proszę zwrócić uwagę na temat dyskusji zanim mnie zaczniesz wypraszać.

Jeszcze jedno. Na obecną chwilę czas realizacji zamówień sięga około 4 tygodnie. Świadczy to chyba o tym, że jest zapotrzebowanie na nasze produkty. Odnośnie klientów, myślę, że lista realizacji, klientów jest o wiele dłuższa niż kolegi i proszę mi uwierzyć nie ma reklamacji. Oznacza to, że ani krzywda ani szkoda nie dzieje się u żadnego z użytkowników.
pozdrawiam
PS bardzo chętnie rozwieję jeszcze jakieś wątpliwości

Doskonale wiem ,że deklarację CE wystawia Producent, zgodnie z odpowiednimi procedurami, własnie czekam , kiedy taką Bartosz wystawi, wtedy zacznie sie cyrk. Ponieważ wystawienie takiej deklaracji wiąże się się z akceptacją wszystkich norm dotyczących wyrobu i za ew. "omsknięcia" odpowiada Producent.
Nt czasu realizacji, kolego producencie , możesz sie powstrzymac od komentarza, może czekasz 4 tygodnie na te felerne wentylatory i stąd taki długi czas oczekiwania.
NIC natomiast ni eodpowiedziałeś na powyższy post, kiedy dostarczysz te wszystkie dokumenty - bo w waszej DTR-ce za dużo nie można się dowiedzieć co i jak.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.