273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

walczymy z plagiatem

no no, chyba jednak mamy jakieś wynalazki ;-) Wally to ty może sprzedaj swój patent i zamknij firmę. Po co się męczyć skoro cały świat zarabia na wynalazkach ;-)

współpracujemy z jedną z firm z Gdyni, notabene plagiatują wszystko co robi inna firma również z trójmiasta..........dla mnie to jest świnstwo ale niektórzy tego nie widzą albo nie chcą widzieć. radziłbym się przyjrzeć firmom współpracującym

A czy ktoś przyglądnął się centralą Dospela - to centrale CV (już nieprodukowane) VTS-u, a katalog tez jakoś znajomy??
Potem klienci się pytaja czy to nasza firma ;)
Nie chce im się badań robić. ciekawe kiedy Ventusa skopiują.

podobno kierownika wam do siebię podkupili to i urządzenia te same.ale to plotki

podobno kierownika wam do siebię podkupili to i urządzenia te same.ale to plotki
Podkupili?. Przeszło do nich chyba 3 handlowców, którzy sobie nie radzili, ale nikt z technicznego ani żaden kierownik, ale Dopsel chodzi po firmach i bzdury opowiada.
Wystarczy popatrzyć na ich mailing - lider wśród producentów central - ale lider w czym ???

A czy ktoś przyglądnął się centralą Dospela - to centrale CV (już nieprodukowane) VTS-u
ciekawe kiedy Ventusa skopiują.
Oj, chyba Pedro któtko pracujesz w VTSie i nie pamiętasz jak były zbudowane CV-ki. Uruchamiałem kiedyś dużo central CV i SV (VTS), a ostatnio kilka Erato (Dospel). Różnice są i to dosyć duże: CV -sekcyjne, Erato - bloki, CV-napęd pasowy, Erato - bezpośredni, CV - automatyka Jonson, Erato - Siemens, CV-ściany z blachy z wypełnione wełną, Erato - kanapka z wełną lub poliuretanem obramowana profilem aluminiowym. Do różnic można jeszcze dorzucić szczegóły: mocowanie wymienników, uszczelnienia drzwi, wysokości ramy, mocowanie odkraplacza, sposób łączenia bloków i sekcji, konstrukcja przepustnic i króćców, budowa i mocowanie podłogi oraz wiele innych.
A co do Ventusa, to tego chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał kopiować. Jeśli wsłuchacie się w to co mówi rynek (zarówno klienci jak i firmy montażowe i serwisy) to zrozumiecie dlaczego.

lepiej się nie wypowiadaj, jak nie wiesz o czym mówisz (piszesz):
-Oj, chyba Pedro któtko pracujesz w VTSie i nie pamiętasz jak były zbudowane CV-ki. Uruchamiałem kiedyś dużo central CV i SV (VTS), a ostatnio kilka Erato (Dospel). Różnice są i to dosyć duże: CV -sekcyjne, Erato - bloki, CV-napęd pasowy, Erato - bezpośredni, CV - automatyka Jonson, Erato - Siemens, CV-ściany z blachy z wypełnione wełną, Erato - kanapka z wełną lub poliuretanem obramowana profilem aluminiowym.

CV od 2003 są monoblokami, a nie sekcyjne, mają napoend bezpośreni, panele typu sandwich na profilach aluminowych.

a ja proponuję walczyć z idotą Wallym i jego Kossem. Na poczatek mojej walki zwymiotuję sobie na Wallego.... beeeeeee

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.