265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Uprawnienia budowlne po wydziale mechanicznym

Panowie to samo jest po elektronice. 5 lat na elektronice specjalność automatyka i niestety nie mogę zrobić uprawnień elektrycznych. Po kierunku automatyka można. To chore....

do WOJ: Mnie również rozbawiłeś bo widzę że chcesz popisać się na formu i że uraziły Ciebie posty niektórych osób. Asystowałeś pewnie w 3 trudniejszych projektach i uważasz się za boga.

Odpowiedz na twoje pierwsze pytanie: klimatyzacja- chcesz widzieć więcej, podaj szczegóły i przelej pieniądze na konto- zrobie dla ciebie projekt.

Co do twojego "Chyba macie dotyczenia z piątym graniturem inżynierów IS"- tak mam z takimi do czynienia i jest ich aż 99%. Znam kilku inżynierów po IŚ którzy naprawdę się znają na temacie, ale oni mają już chyba po 50- 60 lat i nie chcą kształcić młodych cwaniaków co studia i uprawnienia zdobyli.

do Tom: tak kolego masz racje, zamiast działać razem - tylko kłótnie. Ale niestety tak to już jest jak w dzisiejszych czasach liczy się papier a nie wiedza. Są grupy uprzywilejowane, tak naprawdę nie wiadomo dlaczego....

Widać brakuje Ci argumentów wiec musisz używać takiego języka. Zadałem pytanie techniczne a odpowiedź lanie wody i obrażliwe uwagi. Świadczy to o tobie tylko,że nie umiejsz nawet dyskutować na poziomie.
Nie znasz mnie wiec nie wiesz ile lat mam doświadczenia i i jakie projekty robie; większość to są projekty przemysłowe i nie widziałem chłodnika robiącego takie systemy jak w moim pierwszym poście opisałem. Nie znasz kogoś ale w obrażaniu jesteś naprawde dobry. Chyba masz problemy ze zrozumieniem prostego języka polskiego. Ja nie prosze o rady w danym temacie a pytam się chłodników o rozgraniczenie gdzie kończy sie wentylacja a gdzie jest już klimatyzacja. Jestem ciekaw waszego punktu widzenia. Rozbawiłeś mnie że mam Ci podawać więcej szczegółów i prosić o twoje konto bankowe; to tylko świadczy o tobie i jeszcze raz to powiem; brakuje Ci argumentów. Wentylacja mechaniczna to ogólnie system powietrzny gdzie kontrolujemy tylko temperature w sposób aktywny a w klimatyzacji temperature i zawartość wilgoci w sposób aktywny. W wentylacji rownież można kontrolować zawartośc wilgoci ale w sposób nie bezpośredni i tylko do pewnego stopnia. Żadna tajemnica jak widać i można to znaleść w pierwszej lepszej książce i można pisać znacznie więcej o tym i aplikacjach ale nie chce mi się to robić. I jeszcze jedno nie trzeba tobie płacić za to, ha ha ha. A propo komory o której pisałeś, mówisz o systemie jednostrefowym, rzeczywiście jest to "wieki problem techniczny!!!" Rozumiem twoje powątpiewanie gdzie takie systemy się buduje jak w moim pierwszym poście, pomyśl gdzie; bo chyba nie w PL gdzie nie produkuje się żadnego zaawansowanego technologicznie leku i nie ma żadnych centrów badawczych poważnych firm farmaceutycznych, więc gdzie?
Potrafisz odpowiedż w skrócie i powiedzieć co to jest prosty system wentylacyjny? Czy jest to aż tak tajemna wiedza?

Trzeba wywalczyć swoje jeśli Chcecie się pod tym podpisać i zadziałać, ominąć LOBBY budowlane, trzeba działać razem zebrać wszystkich "fachowców inżynierów", firmy zajmujące się klimatyzacją, władze wydziałów mech i opiekunów kierunku chłodniczego.

Trzeba się zjednoczyć i zadziałać, zróbmy to na wielką skale i będziemy mieli głos jeśli zbierzemy ludzi z takich uczelni jak: PW, AGH, PG, PP PW i inne (w tym momencie nie jestem w stanie przypomnieć sobie :P)

osobiście mogę się zająć ludźmi z PG

jest ktoś chętny do współpracy?

Niech koś założy stronę internetową, forum(osobiście nie umiem) czy coś w tym stylu byśmy mogli naszą myśl rozpowszechnić i zebrać ludzi

Jeśli ktoś się zagłębi w prawie budowlanym: urządzenia klimatyzacyjne nie wliczają się do uprawnię tak samo jak i chłodnicze oraz Pompy Ciepła.

Do kłótni powyżej
Wiec Ludzie po IŚ nie powinni być przyjmowani do firm klimatyzacyjnych, chłodniczych ze względu na uprawnienia. Nie dostali wystarczającej wiedzy na studiach. We własnym zakresie każdy może się sam dokształcać ale po skończeniu studiów IŚ nie macie bladego pojęcia o czynnikach chłodniczych itp.

osobiście znam ludzi po IŚ (projektantów bardzo dobrych) i oni uważają że ludzie po mechanicznym nie znają sie na wentylacji mechanicznej i klimatyzacji( ogólnie mówią że nadajemy się do wkręcania śrubek - co mnie drażni)

Jeśli chodzi o PG to na siatce godzin Na IŚ jest o wiele mniej godzin z klimatyzacji (bodajże 1 przedmiot ) a na mech mamy około 5-6 przedmiotów) wiec jest różnica.

Pozdro i namawiam do współpracy

Jestem chętny do współpracy - region Kraków i okolice

Podobno mają niedługo wejść uprawnienia stricto chłodnicze na urządzenia chłodnicze odraz pompy ciepła
pozdrawiam

uprawnienia mają wejść od kilku lat. A jest jak zawsze..... czyli nic. Dobrze by było coś zrobić w tym kierunku bo jak widzę niektóre projekty to aż prosi się żeby sam Szanowny Pan Projektant poskładał instalacje....śmiech na sali.

to jest chętna osoba która zrobi stronę internetową ?

Papier przekłada się na wiedzę, wobec tego jeśli pseudoinzynierowie (znający się może na budowie wentylatora) nie mogą robić projektów - to nie mogą i skończmy temat. Projektant z wykształceniem, wiedza i doswiadczeniem może korzystać z pomocy technologa - i tutaj widze pole do popisu dla pseudoinzynierów po chłodnictwie, jak i specjalistów od technologi z różnych dziedzin.

Mocon, ale bardzo mocno uderz się adam w twoją łepetynkę, a swoim paperem to sobie podetrzyj...

[quote: Adam]Papier przekłada się na wiedzę, wobec tego jeśli pseudoinzynierowie (znający się może na budowie wentylatora) nie mogą robić projektów - to nie mogą i skończmy temat. Projektant z wykształceniem, wiedza i doswiadczeniem może korzystać z pomocy technologa - i tutaj widze pole do popisu dla pseudoinzynierów po chłodnictwie, jak i specjalistów od technologi z różnych dziedzin.
[/quote]

kolejny inżynierek po sanitarce który uważa się z Boga. Adam masz racje- korzystacie z pomocy technologów wszystkich dziedzin, zbieracie w całość i oddajecie inwestorowi. Szkoda tylko że nic z tego nie wiecie, no ale macie uprawnienia i to jest najważniejsze. Błędy i tak wychodzą na budowie i w czasie eksploatacji obiektu i zawsze odpowiada za to wykonawca (pomimo iż robił zgodnie z projektem). A zresztą szkoda mojego czasu, bo o inżynierach po sanitarce można pisać godzinami a każdy kto się z nimi spotyka ma wyrobione zdanie ( często bardzo negatywne).

[quote: Barto]uprawnienia mają wejść od kilku lat. A jest jak zawsze..... czyli nic. Dobrze by było coś zrobić w tym kierunku bo jak widzę niektóre projekty to aż prosi się żeby sam Szanowny Pan Projektant poskładał instalacje....śmiech na sali. [/quote]

Tematem uprawnień budowlanych zajmowało się Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Chłodnictwa i Klimatyzacji http://sntchik.pl - jest sporo doświadczeń

W trym temacie było też postępowanie w UOKiK przeciwko Ministrowi Infrastruktury - będzie sprawa w sądzie.


fajne forum , tylko zamarło.. temat też mnie dotyczy. jeszcze sprawdzę link podany w 2010... Jak widać w Polsce trzeba walczyć o swoje i po trupach jeżeli trzeba dotrzeć do władzy absolutnej, bo sobie jaja robią z edukacji i nas. Odpowiedzialność karna, finansowa itp... to będzie wprowadzone dla ludzi odpowiedzialnych za te jaja,bo nikt nie jest bezkarny ...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.