273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Uprawnienia do projektowania instalacji

Mam takie pytanie. czy aby ubiegać sie o uprawnienia instalacji wentylacji i klimatyzacji konieczny jest dyplom mgr inż. na wydziale Inżynierii Środowiska. Czy mozna np skończyc studia na wydziale mechanicznym (klimatyzacja) a potem magisterium zrobić na Inżyniierii

Inż. lub mgr. inż. na IŚ lub inż. na czymś innym a później mgr na IŚ

a moógłby być np mgr inż. na mechanicznym a potem jeszcze raz mgr na IŚ?

Cześć!
Do ubiegania się o uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, went., gazowych i wod-kan bez ograniczeń konieczne jest posiadanie wyższego wykształcenia na kierunku inżynieria środowiska. Kropka.
Jedynie wyższe wykształcenie na kierunku energetyka lub budownictwo uprania do ubiegania się o nadanie uprawnień w ograniczonym zakresie w interesującej Ciebie specjalności.
Pozdr.
cyfron

mam takie pytanko posiadam wyksztalcenie srednie techniczne o specjalnosci inzynieria srodowiska czy po tym kierunku moge ubiegac sie o uprawnienia i jakie musze spelnic warunki.
z gory dzieki za odpowiedz
moj mail leontun@o2.pl

Tak, możesz ubiegać się o uprawnienia do projektowania i/lub kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie.
Warunki, jakie musisz spełnić określone są w art. 12-14 prawa budowlanego i w NOWYM rozporządzeniu MI w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2005 r. nr 96, poz. 817).
Pozdr.

podobno od 2006 roku
"Uprawnienia w stopniu ograniczonym uzyskać będą mogły osoby posiadające wyższe zawodowe wykształcenie o kierunku odpowiednim lub wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku pokrewnym."

gdzie można odszukać jakieś informacje na temat tej zmiany w 2006r

http://www.wentylacja.com.pl/aktualnosci/aktualnosci.asp?ID=3690

Do studenta z dnia 02-08
Jak najbardziej, wiele osób tak robi

Do studenta z dnia 02-08
Jak najbardziej, wiele osób tak robi
CZyli prepisy na to zezwalają aby mgr inż. po wydziale mechanicznym skończył studia uzupełniające magisterskie na IŚ a potem ubiegał się o uprawnienia budowlane? (oczywiście mając wymaganą praktykę)

do Studenta-> poczytaj sobie to rozporzadzenie, które wskazał Ci już Cyfron Dz.U. 2005 nr 96 poz 817
widziałem to nawet na stronie ogrzewania w dziale prawo
rozporzadzenie jest krótkie i masz tam wszystko napisane
ja - ma rację, możesz uzyskać uprawnienia po skończeniu podyplomowych na iś (inzynierskich lub magisterskich)
jak jeszcze nie jesteś pewien to idź do swojej izby -> adresy znajdziesz tutaj http://www.piib.org.pl/

a czy mając studia podyplomowe na IŚ (10 miesięcy) równiez uprawniają do ubiegania się o uprawnienia (dla mgr inż. po mechanicznym)?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.