273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

tanie kolektory słoneczne

Co za bzdura - jakie chińskie? Kolektory Makroterm to polski produkt, powstają w Dziale Produkcyjnym pod Krakowem. Najpierw Pan poczyta i posprawdza a nie rzuca się z antyreklamą.

Witam.
Wiele tu osób zachwala te czy inne kolektory. Co do próżniowych nie miejcie złudzeń Państwo, że jeżeli kolektor jest o budowie heat pipe to nie pochodzi z Chin. Wszystkie kolektory o tej budowie to chińszczyzna. Tylko oni tak produkują. Ktoś się tu oburzał, że Solartime to zachodnie. Bzdura to chińszczyzna, proszę choćby zwrócić uwagę na kształt obudowy. Chyba, że na zachodzie podrabiają chińszczyznę. Jeżeli chcecie w miarę łatwo to odróżnić to zapraszam na stronę: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacje
Tam przekonacie się Państwo co jest Chińskie a co nie.
pozdrawiam.
Witold

witam serdecznie zapraszam do www.pseco.bazarek.pl

Proponuję zajrzeć tutaj - http://www.ekocieplo.co/kolektory_sloneczne.php

pozdrawiam

W Polsce największymi producentami kolektorów płaskich są WATT i Hewalex. Jakość światowa, a ceny krajowe. Posiadają europejski certyfikat Solar Keymark. Testy kolektorów znajdziecie na stronie www.estif.org.

Kolektory próżniowe produkują nieliczni np. Watt i Bachus. Reszta (od Ulricha po Viessmanna) handluje pod własną marką produktami chińskimi - typu heat-pipe.

Szukajcie przede wszystkim dobrego instalatora. On dobierze bezpiecznie i podłączy fachowo - inaczej zamiast oszczędności będziecie mieli tylko ekologiczne złudzenie. Pytajcie o autoryzowany serwis, certyfikaty szkoleń i gwarancję.

No to poprzednik napisał. Mam potwierdzoną informację że firma WATT też ma chińskie kolektory próżniowe, które sprzedaje pod swoją marką. Czyżby na placu boju pozostał Bachus? Czyżby ta firma miała własną fabrykę w Polsce?

Ja zamówiłem właśnie takie kolektory http://www.solar-tech.pl/index.php/systemy-solarne - zestaw rodzinny LUX - mają mi zakładać na wiosnę. Zaskoczyli mnie warunkami dodatkowej gwarancji satysfakcji co może być ciekawe dla mniej zdecydowanych

Ja mam kolektory firmy Solartime - rok czasu - świetnie, grzeją, obsługa super - mam wieksze uzyski niż znajomi posiadający inne...polecam bardzo!!

porównaj paramtery kolektorów słonecznych, tanie nie znaczy że dobre www.wokolslonca.pl - zajrzyj na konfigurator, wybierz zakładkę elementy instalacyjne, kolektory słonczne i markę, którą chcesz porównać i gotowe

Sceptycznie podchodziłem do kolektorów, długo szukałem wreszcie zdecydowałem się na niemiecki - Solartime. Sprawdziłem, poleciłem szwagrowi (lubię go ) i koledze w pracy. Kolektory dobre, obsługa bardzo profesjonalna, polecam!

Witam. Sledzę os kilku dni fora o kolektorach słonecznych i mam jedną nieścisłość. Firma Bachus na jadnym forum przyznają się że sprzedają Chińskie kolektory rurowe a na drugim zapierają się że Chińszczyzna to dziadostwo. Z tego co tu wyczytałem (tu tzn w internecie) to ponoc w polsce nie ma fabryk kolektorów próżniowych. Są producenci płaskich ( i to z tego co czytam to nawet nawet sobie radzą) ale o próżniowych to wszyscy piszą że to wszystko przylatuje z Chin. JA nie wiem ale do mnie jakoś nie przemawia ani Chińska produkcja ani polska. Z polską jest chyba jak z oknami. Jak niemcy rezygnowali z plastików to linie produkcyjne (stare) sprzedali do polski. U nas zaczeli robić okna plastikowe i mówili że LEPSZE jak od niemców (choć na ich wysłużonych maszynach zrobione) I po latach okazało się że to prawda- nikt dziś nie chce okien z plastiku. A w kolektorach jest tak samo (podejrzewam) Kupili stare linie produkcyjne od niemców i robią kolekrtory w polsce a niemcy robią lepsze i nowocześniejsze. No sory ale nikt mi nie wmówi że Polaka kupi nową linie produkcyjną za grube miljony euro. A już napewno prędzej kupi ją niemiec bo u nich kolektory są na rynku 20 lat. I chyba leiej się na tym znają. Takie jest moje zdanie.

Kto ci powiedział że Niemcy zrezygnowali z plastików PUKPUK w główkę.
Jeżeli Niemca,Polaka,Holendra stać na okna drewniane to je kupuje jeśli nie, to kupuje PVC. Polska natomiast to zagłębie w produkcji stolarki otworowej globalnie. Polacy może i kupili technologię wiele lat temu ale najlepsze maszyny to sorry ale my teraz mamy w europie. Bądźmy troszkę mniej pruderyjni i zakompleksieni.( a teksty typu bo niemcy to czy tamto osłabiają mnie i świadczą tylko o autorach tych słów)

[quote: Adam45Lasko]Witam. Sledzę os kilku dni fora o kolektorach słonecznych i mam jedną nieścisłość. Firma Bachus na jadnym forum przyznają się że sprzedają Chińskie kolektory rurowe a na drugim zapierają się że Chińszczyzna to dziadostwo. Z tego co tu wyczytałem (tu tzn w internecie) to ponoc w polsce nie ma fabryk kolektorów próżniowych.. [/quote]
Witam.
A to ciekawe, skąd te informacje, że firma BACHUS kolektory sloneczne sprzedaje Cińskie.
Wystarczy wejść na ich stronę i przeczytać ze zrozumieniem : www.bachus.com.pl w zakładce "publikacje".
Natomiast najwięcej o kolektorach próżniowych : www.słoneczny.com.pl
Pozdrawiam

Słuchajcie, a jak jest z gwarancją na kolektory, bo gdzie nie spojrzę to albo 2 albo 5 albo 10 lat - czemu takie różnice? Od razu kusi przecież żeby wybrać tam gdzie dają więcej

Osobiście polecam Kolektory - Turbosolar od firmy makroterm. Można wybrać dwie opcje Turbosolar I i Turbosolar III. Ja wybrałem I i nie mogę narzekać. Koszty zakupu zwróciły mi się już po roku użytkowania. Basen letni dla dzieci jest zawsze podgrzany. Zapewnił mi on około 50% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.