273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Ile mam zapłacić za projekt?

Ile sie dzisiaj płaci za projekt kotłowni? Dom jednorodzinny, 700m2. Projekt tylko na kotłownię bez instalacji. Dwie pompy ciepła w kaskadzie, do tego chłodzenie pasywne, kolektory słoneczne i wpięcie z kotłem olejowym. Jaka jest uczciwa cena za taki projekt ? Oczywiście z pieczątkami. Dziękuję za pomoc.

Ja myślę że 1000-2500. Zależy czy sa wszystkie dane, np. zapotrzebowanie na ciepło do wentylacji i centralnego ogrzewania policzone.

Proszę wysłać szczegółowe dane do wyceny: adamprzybylo@o2.pl

Wydawało by się, że Forum jest do rozwiązywania problemów i swobodnych wypowiedzi, jednak widzę, że niektórzy używają je jako swoistą reklame swoich usług.
Duch w narodzie ginie, tylko komercja i nicość

Dziękuję za wypowiedzi. Umówiłem się z projektantem na 2% wartości projektowanych urządzeń i instalacji, wyszło 1600zł bo wszystko jest w zasadzie obliczone łącznie z dolnym źródłem, kolektorami, podłogówką i OZC. To co on musi zaprojektować i połączyć ze sobą jest warte 80tys netto, myślę że 2% to jak na domek uczciwie.

Za dużo. Przecież prawie całą robotę Wykonawca za niego już zrobił. Wykonał obliczenia zapotrzebowania na ciepło, policzył zyski ciepła i wilgoci, przeanalizował warianty rozwiązań instalacji ogrzewczej, dokonał analizy ekonomicznej i wybrał optymalny zestaw urządzeń do ogrzewania i chłodzenia, zaproponował dostawców, zrobił wycenę. Dobrał kolektory, podłogówkę, dolne źródło. Na pewno policzył też charakterystykę energetyczną aby wykazać jak energooszczędne i ekonomiczne rozwiązanie zastosował. Projektant musi to tylko przenieść na papier. To kilka kartek typowej kreślarskiej roboty i parę stron jakiegoś opisu. Dwa, trzy dni roboty więc 800 zł za to wystarczy. Aha jeszcze pieczątka. W tym przypadku to 100 zł. Czyli razem 900 zł. To uczciwie.

a jak wszystko spierdolil?
ale podpisać się nie chceee
tylko szuka fajansa co weźmie na siebie odpowiedzialnośc
ciekawe.....

Ja to bym za darmo zrobił.

mój mail:
partacz@wp.pl

Super podejscie do rzeczy.
jeszcze nikt nie zaczął projektować a juz znalazł sie taki co wie ze wszystko bedzie "spierdolone"

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.