273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

tanie kolektory słoneczne

Z kolektorami słonecznymi tak jak z większością rzeczy jest tak że to co tanie to drogie. Radziłbym porozmawiać z firmą, która ma w ofercie kolektory słoneczne różnych producentów i może obiektywnie powiedzieć jakie są plusy i minusy poszczególnych konstrukcji. Ja na przykład skorzystałem z uslug Solar Shop http://www.solarshop.pl gdzie pomogli mi dobrać kolektory do domu. Samodzielne wykonanie odradziam - miałoby to taki sam sens jak samodzielne spawanie kotła c.o.

Z kolektorami słonecznymi tak jak z większością rzeczy jest tak że to co tanie to drogie. Radziłbym porozmawiać z firmą, która ma w ofercie kolektory słoneczne różnych producentów i może obiektywnie powiedzieć jakie są plusy i minusy poszczególnych konstrukcji. Ja na przykład skorzystałem z uslug Solar Shop http://www.solarshop.pl gdzie pomogli mi dobrać kolektory do domu. Samodzielne wykonanie odradziam - miałoby to taki sam sens jak samodzielne spawanie kotła c.o.

Aga, składane to nie to samo co robione! Napisz proszę, gdzie produkujecie te swoje rury próżniowe... :)

Witam,
Jestem właścicielem firmy zajmującej się solarami. Mamy w swojej ofercie zarówno kolektory płaskie jak i rurowe (polecamy stanowczo te drugie). Zapraszam zainteresowanych na stronę www.grzejemy.com

Zapraszam na www.bezakcyzy.republika.pl/panel.htm
Można tanio zbudować własny kolektor słoneczny.

Jeżeli ktos pisze o klektorach próżniowych i podaje informacje, że są lepsze od płaskich tzn oszukuje wiec ma jakis interes ciekawe jaki ?. Albo nie wie co mówi wiec należy mu wybaczyć:)) w 99% to chińska tandeta o sprawności około 25 %

Panie Michale jestescie młodą firmą i w dodatku z branży farmaceutycznej wiec możecie się nie znać. W danych technicznych podajecie przy klektorach próżniowych stopień absorbcji i emisji proszę podać sprawności eta 0 oraz a1 i a2 na pierwszy rzut oka widze że to ........... nie ważne ile absobruja ważne ile przekazują do instalacji. Aby porównać jeden kolektor z drugim to trzeba znać te trzy parametry i to bardzo ważne w odniesieniu do powierzchni absorbera. Czemu tego w danych nie podajecie -macie coś do ukrycia ?????

Polecam program kolektorek do doboru instalacji solarnych - przy jego pomocy można łatwo porównać instalacje, sprawdzić opłacalność itp

Polecam program kolektorek do doboru instalacji solarnych - przy jego pomocy można łatwo porównać instalacje, sprawdzić opłacalność itp

Polecam program kolektorek do doboru instalacji solarnych - przy jego pomocy można łatwo porównać instalacje, sprawdzić opłacalność itp

Chciałabym załozyć kolektoey słoneczne w domu o pow. 190m2 do ogrzewania wody ,czy możecie mi podpowiedzieć firmy które sa godne polecenia?

Witam,

Kolektory słoneczne są opłacalne gdy są prawidłowo dobrane i zamontowane. Nie dobiera się kolektorów do powierzchni domu ale do ilości mieszkańców (w przypadku wsparcia ciepłej wody użytkowej). Jeśli ktoś chce kolektorami wspierać centralne ogrzewanie to musi posiadać duży odbiornik ciepła latem (np. basen letni itp.)
Kasiu! Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze kolektorów słonecznych to zapraszam na stronę www.solarid.plznajdziesz tam podstawowe informacje. Jeśli będziesz miała pytania to napisz: kontakt@solarid.pl (jeśli tylko mamy czas - odpowiadamy na wszystkie pytania).
Oferujemy w miarę tanie próżniowe kolektory rurowe firmy heliosin w bardzo dobrych cenach (poniżej cen katalogowych). Moim zdaniem jest to bardzo rozsądna propozycja dla ludzi którzy chcę zainwestować w energię odnawialną ale potrzebują ekonomicznego uzasadnienia dla takiej inwestycji. Kolektory te dają wysokie uzyski ciepła poparte certyfikatem SPF (niewiele ustępują drogim renomowanym produktom) a jednocześnie są od nich znacznie tańsze.

W... to zapraszam na stronę www.solarid.plznajdziesz tam podstawowe informacje...
Oczywiście adres strony to www.solarid.pl - przepraszam za błąd.

Witam.
O kolektorach próżniowych znajdziecie informacje na stronie:http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja1
pozdrawiam.

Osobiście polecam firmę Biawar, tanie kolektory i w dodatku fachowa obsługa. Wiem bo sprawdziłem :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.