265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

stary piec koksowy + nowy gazowy?

witam.

mam stary kociol koksowy podlaczony do instalacji grawitacyjnej otwartej. chce do tego podlaczyc kociol gazowy nie rezygnujac z koksowego (w celu "przepalenia" jesienia, wiosna, a i moze wchodzi w gre palenie w weekendy i dni wolne, czyli raczej sporadycznie).

jako ze lubie miec ciepla wode bez ograniczen to chcialbym kociol wiszacy gazowy + zasobnik cieplej wody z wezownica.

tylko jak to wszystko podlaczyc do kupy zeby mialo rece i nogi?

do glowy przyszlo mi cos takiego:
http://www.uniwag-spolmot.com.pl/images/co.jpg

z tym ze kominek to bylby moj kociol koksowy, a w miejsce kaloryferow podlaczylbym wezownice zasobnika.

w ten sposob zarowno kotlem koksowym jak i gazowym podgrzewalbym wode c.w.u. w zasobniku. tylko jak pozniej wyjsc na c.o.? moze zasobnik z 2 wezownicami? wtedy druga wezownica podgrzewalaby obieg c.o.

przekombinowalem? czy moze wogule bez sensu? bo wtedy ten maly obieg miedzy wymiennikiem a wezownica rowniez musialbym zabezpieczyc naczyniem przeponowym... nie wiem czy nie za duzo kombinacji

czekam na opinie i pomysly :) moze da sie jakos prosciej?

pozdrawiam. Kamil

piec gazowy podłącz do instalacji przez wymiennik płytowy piec ma byc 1 funkcyjny . zbiornik z 2 weżownicami górna pod piec gazowy dolna pod węglowy .mam tak jest ok

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.