Z Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych itd (tekst jednolity z 2004 roku - mogę załączyć całość):
§ 170. 1. Urządzenia gazowe mogą być instalowane wyłącznie w pomieszczeniach spełniających warunki dotyczące ich wysokości, kubatury, wentylacji i odprowadzenia spalin, a także dopływu powietrza do spalania określone w rozporządzeniu, w Polskich Normach i przepisach odrębnych.
2. Urządzenia gazowe z otwartą komorą spalania, przez co rozumie się urządzenia typu A i B, nie mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, z zastrzeżeniem § 93 ust. 2 i 3.
3. Urządzenia gazowe z zamkniętą komorą spalania, przez co rozumie się urządzenia typu C, mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, niezależnie od rodzaju występującej w nich wentylacji, pod warunkiem zastosowania koncentrycznych przewodów powietrzno-spalinowych, z zachowaniem wymagań § 175.
***
O ile wiem to na pewno jest norma o kotłowniach opalanych gazem o ciążarze mniejszym od 1; ale czy jest norma dla opalanych gazem o gęstości względnej większej od 1 (propan butan) to nie wiem.
PN-B-02431-1:1999 Ogrzewnictwo. Kotłownie wbudowane na paliwa gazowe o gęstości względnej mniejszej niż 1.
Chyba nie można ich montować poniżej terenu (czyli w piwnicach). Podobnie jak butli z propanem-butanem (jest o tym mowa w owym Rozporządzeniu - o tych butlach).
Chyba nigdzie nie ma, że pomieszczenie z kotłem do 2000 kW musi być przy ścianie zwenętrznej.
2. Kotły na paliwa gazowe o łącznej mocy cieplnej do 30 kW mogą być instalowane w pomieszczeniach nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi oraz w miejscach, o których mowa w ust. 3.
3. Kotły na paliwa gazowe o łącznej mocy cieplnej powyżej 30 kW do 60 kW należy instalować w pomieszczeniu technicznym lub w przewidzianym wyłącznie na kotłownię budynku wolno stojącym.
**
Myślę, że te "otwory bezpieczeństwa" to jakiś wygłup, ale poszukam w moim archiwum i innych Dziennikach Ustaw.