273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Nowy piec - pomoc w wyborze

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego pieca z podajnikiem. Obecnie mam stary, w którym paliłem węglem oraz drewnem. Dom 120 m2, ocieplony tylko z dwóch stron :)

Szukam takiego kotła do którego mógłbym dokładać raz na parę dni. Chciałbym również dodatkowo mieć możliwość palić drewnem i węglem, którego mam jeszcze spory zapas. Szukam i szperam w tym temacie, ale tak duży wybór oraz ilość informacji przyprawia mnie o ból głowy. Na piec mam przeznaczone około 6500,- zł. Jakie firmy są godne polecenia. Jak już kupować, to coś dobrego. Proszę o jakąś poradę.

Dotychczas znalazłem te dwa piece, które wydają mi się interesujące:

http://allegro.pl/piec-piece-kociol-kotly-kotly-pod-tlokowy-cesar-i2385656667.html

http://allegro.pl/kociol-kotly-piece-piec-podajnik-25-kw-witkowski-i2386127757.html

Ja zamówiłem coś takiego: http://karoka.eu/kategoria,7/komiz
Jakaś nowość podobno z bardzo dobrym sterownikiem, jak odpalę to dam znać.

Kotły Galmetu eko gt kwp z podajnikiem. Poszukaj sobie wg mocy. Są dobre. Sporo pozytywnych opinii na ich temat znajdziesz w necie. Łatwość czyszczenia, solidne wykonanie. Problem z ciężarem, no i do małych kotłowni mogą się nie zmieścić. Jak dobrze sobie ustawisz sterownik (dużo pomocnych rozwiązań na forach) to masz spokoj. Raz na tydzien zejdziesz do kotłowni by zasypać.

Dokładnie sprawdź sobie kotły galmetu. Te z podajnikiem wyszły im bardzo dobrze. Eksperci na forach zachwalają te z podajnikiem skośnym, ponoć ciekawe rozwązanie. Nie wiem czy się zmieścisz w cenie, ale to w sumie zależy tez od mocy kotła, nie wiem jakiej potrzebjesz.

Ja palę węglem, czasami pelletem i drewnem w kotle EKW - RAPS PLUS firmy Kotły Witkowski. Kocioł kupiłem po wprowadzeniu się do nowego domu, w którym stary piec był w tragicznym stanie, we wrześniu. Sezon grzewczy kocioł przeszedł bardzo dobrze (na opał nie wydałem aż tak dużo, jak w poprzednim mieszkaniu, w którym piec tez nie był dobrej jakości), kocioł nie kopcił. Firma ta wykonuje naprawdę porządne kotły, także na pewno warto wziąć ją pod uwagę, ja jestem zadowolony, że zdecydowałem się i na ta firmę, i na ten model, bo żadnych problemów nie ma.

A jak się ma sprawa ze sterownikiem w Witkowskim? Sam go ustawiałeś czy z serwisu ktoś? Byly jakieś problemy z nim?
Ich sterowniki maja jakieś bajery fajne? Sterowanie przez net albo telefon?

[quote:Kamil]A jak się ma sprawa ze sterownikiem w Witkowskim? Sam go ustawiałeś czy z serwisu ktoś? Byly jakieś problemy z nim?
Ich sterowniki maja jakieś bajery fajne? Sterowanie przez net albo telefon?[/quote]

Nie mają takich mozliwości. Już kilku chłopakom z tego forum nawet pomagałem ustawić Cobry, to dobre sterowniki ale trzeba wprowadzić dobre parametry wyjściowe. U Witkowskiego raczej nie do końca wiedzieli jakie mają być sądząc po wpisach.
Te pochlebne wpisy to raczej wiadomo kto pisze.
Aaa, i ja nie obsrywałem tego kotła że jest zły bo nie miałem okazji w nim palić ale jak czytam te samochwalstwa to śmiać mi się chce że ludzie się na to nabierają.

jeśli kocioł to w pierwszej kolejności gaz potem pellet a potem można kocioł na prąd / wszystkie warianty jak dobrze ocieplony dom/ na końcu skupiłbym się nad pc pls ew.pv ale to najdroższy temat i na nim nalezy się mocno skupić czy warto

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.