273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Problem - klimatyzacja w szklanym budynku

Witam,
mam do zaprojektowania klimatyzację dla budynku szklanego (konstrukcja ze szkła i metalu). Mam problem z lokazlizacją central i prowadzeniem przewodów wentylacyjnych. Czy mogę prosic o szybką pomoc?
Dziękuję,
jazonik

Dach też będzie szklany?
Piwnicy nie ma?
Duże "toto" ?
Może więcej danych ???? :)

Dach - szklany.
11 metrów w górę nad teren.
Długośc.. 40 metrów.
Szerokośc... 12 metrów.
3 kondygnacje pod ziemią. (ostatnia na -11,50 m)

Klimatyzacja w takim pomieszczeniu to trochę tak jakbyś w zimie siedział na dworze pod promiennikiem.

To juz chyba lepiej zrobic zaslony zewnetrzne tych okien i oslonic je przez sloncem. Bo eksploatacyjnie wstawienie klimy do tej szklarnii zabije uzytkownika.

podejrzewam, że problem jest akademicki, więc walnij jakąś potężną centralę, ustaw na tyłach budynku, zaprojektuj szklane przewody (ale będzie bajer!), a kosztami się nie przejmuj...

Jeżeli jeszcze aktualne to nie jest tak źle.
Na pewno masz duże okna to i kanały pod oknami na ogrzewanie, samą podłogówka nie załatwisz ogrzewania,
powietrze schłodzone nawiewaj w te kanały, doprowazenia pod posadzką dobrze izolowane, wywiewy scienne lub sufitowe górą, do tego centrala wychodzi niestety poważna,w osobnym pomieszczeniu, wskazana regulacja wydatku powietrza najlepiej przepustnicą sterowaną termostatem, zreszta takie domy to bsługa z komutera i automatyke ci żrobią, grzebałem w takim domu i chodzi ok. powodzenia

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.