273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Okap w nowym budynku

Witam,
Mam problem z wentylacją. Postaram opisać się problem dokładnie.
Kupiłem segment w stanie deweloperskim. W kuchni mamy 2 otwory wentylacyjne . Po podłączeniu do jednego z nich okapu ( tak jak do było przedstawiane na rozmowach przy oglądaniu mieszkania) okazuje się ze z 2 kratki dmucha powietrze w ciągu sekundy( dzieje się tak również przy otwartych oknach). Wydaje mi się, że tak nie powinno być. Deweloper tłumaczy się ze w budynku jest wentylacja grawitacyjna i oba kanały na samej górze komina są są połączone i nie można zrobić inaczej bo wentylacja nie działał by poprawnie.
Czy to jest normalne że tak się dzieje? Co mogę z tym zrobić?

Tak. Zamów wizytę mistrza kominiarskiego. Tylko uważaj na psedo kominiarzy.

No wiem, że można wezwać kominiarza,ale bardziej pytałem czy wszystko zrobione jest dobrze, tak jak twierdzi deweloper,czy nie? Czy da się to naprawić w wykończonym już budynku?

Jeśli masz 2 owtory to znaczy ze 1 z nich to podłączenie okapu, a drugi bytowa wentylacja kuchni. Przewody to mają inne przeznaczenie, więc nie mogą na górze był połączone w jeden kanał. Żeby nie "dmuchało" ci do środka możesz zamontować klapę zwrotną. Niemniej jednak nie powinno się tak dziać.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.