273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

pelet

To nie lepiej wymienic tylko palnik

U mnie dobrze się sprawuje kocioł włoskiej firmy d'alessandro model CSI. Jest to mój pierwszy kocioł na pellet także nie mam porównania z innymi ale jak czytam niektóre opinie na forach to dochodze do wniosku że dobrze trafiłem. Niby kocioł jest mocno zautomatyzowany ale nic się w nim nie posypało jak narazie (a chodzi już prawie 4 lata). Mozna ustawic jaka temperatura ma byc o zadanej godzinie i sam dobiera wszystkie ustawienia wzgledem temperatury na zewnatrz i w domu. Automatyczna zapalarka takze nie trzeba rozpalac i dwa systemy nadmuchu dobrze wszystko dopalają. Oprócz pelletu można palić owsem i podobno ziarnami ale tego nie testowałem. No i ekogroszek o odpowiedniej granulacji

No ogrzewanie pelletem staje się coraz bardziej kuszące przy obecnych cenach ekogroszku

To chyba nie znasz cen pelletu,
no i porównaj cenę 1kWh/kg pelletu z innymi nośnikami energii

Jak masz kocioł przystosowany do pelletu to roczne koszty ogrzewania są podobne a czasem nawet niższe niż grzanie ekogroszkiem. Wkurza mnie to że ludzie grzejący pelletem w kotłach do ekogroszku wszędzie trują że się nie opłaca. W cieplejsze dni nie grzejesz cały czas na "niskim paleniu" tylko zapalarka rozpali ci raz na jakiś czas i tyle. Ile zaoszczędzi się paliwa wtedy ? Ile popiołu zostaje z pelletu a ile z ekogroszku ? Nie wiesz co się dokładniej dopala ? Wiadomo że kaloryczność ekogroszku jest większą ale ja mówie o rocznych kosztach ogrzewania.

A w pierwszym poście miałem na myśli podwyżki cen węgla (a przy tym i ekogroszku) w tym roku

Mai oameni buni,voi polonezii faceti cazane super,ar trebui sa va mandriti cu aceste lucruri,am vazut multe tipuri de cazane care mi s-au parut superok.Panourile electronice au mult mai multe facilitati fata de multe cazane italiene cu pretentii,de exemplu :comanda pompele de circulatie incalzire.boiler,by-pass,vana motorizata cu 3-4 cai,senzor extern,am remarcat cazanele GRANPAL si KOSTRZEWA.Eu sunt din Romania si ma ocup de cazanele pe peleti,biomasa inca din anul 2006 si as fi incantat sa lucrez cu firmele de mai sus mentionate.Va doresc multa caldura si numai bine!

Witam,
Mam pytanie, czy posiada ktoś może jakieś materiały na temat technologii produkcji peletów? Jakieś broszury, czy też książki w formacie pdf.
Jeżeli ktoś dysponuje takimi materiałami i byłaby możliwość ich udostępnienia to prosiłbym o kontakt mailowy ravfal88@wp.pl
Pozdrawiam,
Rafał

odnosnie szkolenia obslugi pieca kostrzewa to jest jawne wyciaganie pieniedzy od ludzi czyli nabijanie w butelke .w piecu mozna palic 3 roznymi paliwani pellet groszek weglowy i owies i do kazdego opalu jest oddzielne szkolenie a co zatym idze za kazdym razem placi sie po 350 zl jak w moim przypadku .czyli piec niby jest moja wlasnoscia ale nie moge go samodzielnie przestawiac na dane paliwo bo nie zostalam przeszkolona musi zrobic to serwisant .piec jest dla ludzi bogatych bo niedludo koszta serwisanta wyniosa tyle co cena pieca .

Ja osobiście zgadzam się z przedmówcami, warto skorzystać z Pelletu, który jest nie tylko dobrym źródłem ciepła, ale materiałem względnie niedrogim i co najważniejsze, prostym w eksploatacji. Jeżeli o mnie chodzi to ja osobiście korzystam z Pelletu z Torfu firmy Biogroup, który posiada KALORYCZNOŚĆ na poziomie 18-22MJ/kg, co jest wartością moim zdaniem bardzo wysoką. Myślę jednak, że najlepiej będzie, jeżeli skontaktujesz się z firmą drogą mailową lub telefoniczną. Oni powiedzą ci co i jak i rozwieją ewentualne wątpliwości:
biuro@biogroup.eu
603 79 69 70; 601 46 06 26

jeżeli szukasz dobrego producenta, mogę polecić Ci http://caminettimontegrappa.pl/
nie wiem czy w jakikolwiek sposób to pomoże, ale ta firma rozwiała moje wszelakie wątpliwości związane z piecykami na pelet, dają dobrą gwarancję i generalnie mają piecyki naprawdę dobrej jakości + polecają dobrych dostawców. polecam

a co powiecie o tym producencie? jak jest z ich piecykami? to zagraniczna firma, przez co nieraz spotykam się z opiniami, że przez to o wiele przewyższa te polskie, ale sam nie wiem... chodzi mi o nich: http://caminettimontegrappa.pl/

Ja co prawda mam kocioł Lazara, ale ze znalezieniem peletu nie miałem wiekszego problemu. Szukałem opinii w necie i przeglądałem oferty..Cenowo, faktycznie palenie peletem coraz bardziej się opłaca.

Pewnie, że się opłaca. Szczególnie jak masz kocioł przystosowany do palenia peletem, a takich kotłów powstaje coraz więcej w Polsce.

Ja nie mogę narzekać. Mam już ten kociołek dosyć długo i nic się nie dzieje. Jest łatwy w obsłudze i wygodny. Zakup odpowiedniego kotła dostosowanego do peletu to podstawa.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.