265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

mini bio by kostrzewa

witam,
jestem nowym użytkownikiem forum. szukam użytkowników oraz opini na temet kotła mini bio 10kw produkowanego przez kostrzewa. mam nowo wybudowany dom 150m2 w nowej technologii (40W/m2) + ciepławoda użytkowa.
1. czy są mniejsze kotły na pelety chodzi o gabaryty ?
2. czy można znaleźć jeszcze tańsze urządzenia do spalania pelet i owsa ?
3. czy ktoś wie jaka jest różnica miedzy fuzzy logic a fuzzy logic II generacji ?

bardzo proszę o informacje
link do urządzenia: http://www.kostrzewa.com.pl/opis-mini-bio.html

adam

odnoszę wrażenie że to porażka

Przede wszystkim, na owsie bardzo dużo popiołu. Łatwo się wysypuje i sprzątanie (można było dać prostą zasłonkę przy krawędzi. 2) fotokomórka jest żle usytuowana, po kilku godz pracy nic już nie widzi 3) grzeje się przód i tył (a ma się mieścić w małych miejscach 4) na owsie robi góra 4-5 KW (w serwisie o tym wiedzą, ale w prospekcie nic na ten temat) 5) największy problem - piec wybucha. Juz zamontowałem strażaka na dachu i wpuściłem rurę. Nic nie pomoglo. Ciągle wybucha i wszystko wylatuje przez wyczystkę. 6) ustawienia automatu nic nie zmieniają (podawanie paliwa ciągle z tą samą częstotliwością. Najwyżej po prostu gaśnie i znowu zaczyna rozplalać. Po wykresie pracy robi tak co kilkanaście minut. A prąd leci. Piec niedopracowany. Z błedami konstrukcyjnymi. Niestety.

Nie mogę zrozumieć dlaczego producent nie wykonał rewizji pod spodem. W prosty sposób wkładasz tam rurę od odkurzacza przemysłowego i wybierasz popiół. A tak otwierasz i się wysypuje... Raz dziennie musisz wypierdzielić wiaderko popiołu. Dziwię się ludziom którzy wypisują, że palą owsem i twierdzą, że nie daje popiołu. Nie rozumiem po co zabierają głos nie mając z czymś niczego wspólnego

Pale od dwóch tygodni peletem, na razie bez problemów, worek 25 kg na dwa dni (woda + 30 stopni na wyjsciu na ogrzewanie) . Jeszcze go nie czyściłem, spisuje się bezproblemowo, nic nie wybucha, nie gasnie, ogólnie jestem zadowolony, ciekawe jak będzie przy większych mrozach. Owsem nie paliłem i nie planuje, może faktycznie nie jest dopracowany jesli chodzi o to paliwo.

mam mini od 2 miesięcy palę mieszanką owsa z peletem jest ok. sam owies był zbyt wilogotny i za pierwszym razem nie mógł rozpalić. stosuję proporcję 3 kg owsa 1kg peletu.
mam dom 110 m2 małą kotłownię - idealnie się wpasował. spalam ok 15kg na dobę mieszanki c.o. + cwu (cwu ma wspomaganie w postaci 2 kolektorów słonecznych). ogólnie jestem zadowolony.

[quote: ss]Nie mogę zrozumieć dlaczego producent nie wykonał rewizji pod spodem. W prosty sposób wkładasz tam rurę od odkurzacza przemysłowego i wybierasz popiół. A tak otwierasz i się wysypuje... Raz dziennie musisz wypierdzielić wiaderko popiołu. Dziwię się ludziom którzy wypisują, że palą owsem i twierdzą, że nie daje popiołu. Nie rozumiem po co zabierają głos nie mając z czymś niczego wspólnego
[/quote]

spróbuj pomieszać 3 do 1 (owsa do peletu) u mnie jest ok.

A jaką masz temperature na kotle?
Ja użytuje od dwóch miesiecy i nie udało mi się zejśc poniże 25 kg na dzień (pelletu). Poza duzym spalanie przy wysokoch temperaturach zewnetrzych u mnie wszytko ok

serwisant sugerował mi palić suchym i palę owsem wilgotność 10% popiołu jest bardzo mało. Wcześniej paliłam o wilgotności 14% i popiołu było bardzo dużo sklejał się - ogólnie po 6 miesiącach jestem bardzo zadowolona

a. w.

witam nie liczcie na to ze mozna w nim palic tanim peletem z słomy (tragedia)na barlinku chodzi ok

Witam, posiadam mini bio 10, jestem zadowolony gdyż do kotłowni ide co kilka dni dosypać pellet i wybrać trochę popiołu.
Spala przy temp na dworze 0'c około 18kg/dobę, minimalna praca palnika na 20-30% moc okolo 3kW. Domek 120m ocieplony 10cm styropian, poddasze 20cm welny. Ocieplenie mogło byc lepsze ale i tak w domu jest bardzo ciepło 22'c. Przy dosypywaniu pelletu jest troszke pyłu ale niegroźnego, wystarczy zdmuchnąć, gorzej z popiołem, nie brudzi bardzo ale rozsypuje się z kotła przy otwieraniu drzwi. Ja stosuje odkurzacz przemysłowy 30l. worek.... wystarcza bardzo długo. z całego zasobnika popiołu jest 1,6kg czyli tak 1% przy pellecie od miejscowych dostawców. Cena 800zł/t Brutto.

Ogólnie piec polecam, jednak jakaś minimalna obsługa i troszke pyłu jest, pył nie brudzący jak z węgla ale jednak zawsze jest.
Gdybym miał GAZ ziemny to bym był szczęśliwy, mam pelet i jestem zadowolony.

Kolego Mark...
Gaz ziemny nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wiem coś o tym bo sam opalam dom gazem. Nie chodzi tu mi o koszta bo one są względnie niskie. Ostatnia FV za 6 miesięcy zaliczając sezon grzewczy wyniosła mnie 1800zł (co+cwu) dom 100mkw + 40mkw garaż. Bardziej chodzi mi o szatański system przedpłat...
W sezonie letnim dostaje prognozy po 500zł co 2 miesiące po czym dzwonię do PGNiG, że latem nie zużywam prawie nic gazu a pani na to, że ten 1000 zostanie rozliczony przy FV zimowej... Po czym dostaje kolejne przedpłaty po 400zł. Myślę sobie ok to FV za sezon zimowy wyniesie 0zł, lub parę groszy. A tu niespodzianka 1200zł... Dochodzenie... i wyszło, że gazownia pomyliła się o bagatela 730m3 gazu. I tak mam już od 3 lat, każdy rachunek muszę skrupulatnie sprawdzać, aby nie dać się wydymać przez gazownię. Nie wiem czy to taka wygoda.
Postanowiłem więc zainwestować w Mini Bio i gazownie mieć w dup...
Pozdrawiam wszystkich czytelników forum.

Witam wszystkich,
Pytanko do posiadaczy mini bio 10 kW Kostrzewy. Od niedawna ogrzewam domek ok 100 m kw tym kotłem. Dom stary ocieplony (poddasze w trakcie ok 90 % ) na parterze podłogówka 60 m kw, góra 10m kw podłogówki , 30 mkw kaloryfery. Temperatura zadana na kotle 50 stopni, podawanie 4,5 , powietrze min 10 max 20, pompa włącza się przy 40 stponiach. I tu jest problem, w momencie gdy załącza się pompa, po chwili gdy wraca do kotła chłodniejsza woda pompa wyłącza się, temperatura wzrasta pompa się załącza i tak w kółko, a kocioł nie osiąga większej temperatury niż 42 43 stoponie. W domu temperatura raczej do pracy niż siedzenia, jednak na razie nie ma mrozów. Pelet spala się moim zdaniem trochę słabo. Proszę o sugestie ustawień. Pozdrawiam

witam,ustaw temp.załanczania pompy c.o na 55 st.to powinno ułatwic prace kotła

Do macisława
Mam ustawienia na kotle 60st.temp.pok.22st, woda 45st.woda chodzi na osobnej pompie.minimalna temp.19st.Piec utrzymuje temp.cały dzień.Ogrzewam 135m2,spala 15kg na dobę,ostatnie 2 miesiące z mrozami wychodzi 0.5tony na miesiąc

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.