273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

ogrzewanie powietrzne

Ja bym wybral system gora-gora. Nawiew w pokojach, wywiew w kuchni, przedpokoju. W ten sposob bedzie cyrkulacja powietrza przez budynek. Ewentualnie mozna sie zastanowic nad systemem nawiew-gora, wywiew-dol. Wtedy dodatkowo zaciagamy cieple powietrze do poziomu podlogi lub prznajmniej w te okolice.
Ale to tylko teoretyzowanie bo bez zerkniecia na konkretny projekt nie da sie powiedziec w 100%.

jasne.ocxywiscie mogem orzeslac rzuty jesli Pana/ciebie to interesuje:):)

Jak bym się znał to bym się nie pytał.
Co będzie sterowało temperaturą w kazdym pokoju, kuchni łazience?
I jeżeli dom pasywny zużywa 15kWh/m2 rocznie to ile setek lat będzie się pompa zwracać?

W INSTAL 6/06 jest art. "Nowa metoda regulacji wydajności cieplnej ogrzewania powietrznego. cz. 1" i meg_11 zacznij od tego

dzięki.Wreszcie jakis konkret

Przeczytałe o dławieniu strumienia w poszczególnych pomieszczeniach. Bomba . Ciekaw jestem kosztów siłowników dławiących na każdy pokój, dalej termostatów w każdym pomieszczeniu do tych dławików i rozprowadzenia zasilania.Dalej jak dane dławienie połączyć z obowiązkowo silniejszym strumiemiem nadmuchiwanego powietrza od góry.
O kosztach ciepłej pompy w domu pasywnym chyba się nie doczekam.

chyba sie pan nie doczeka.
cale urządzenie tj pompa ciepla,rekuperator,zbiornik 250l na cwu kosztuje ok 30000zł przy czym produkt ten oferuje firma Viessmann wiec prosze wziąsc pod uwagę markę tej firmy. oprócz powyzszych sprzętów urzadzenie posiada wbudowany zestaw pompowy do podłączenia kolektorow oraz przylącze do grzejników lazienkowych.
Jesli jest pan az tak bardzo dociekliwy podaje adres mailowy:
http://www.heizungsshop.biz/pd1090879038.htm?categoryId=55

chcialam powiedziec linka:)

Ponieważ się nie znam to pozwoliłem sobie zadzwonić do fachoców z vissmanna (Valmark)
Najmniejsza pompa ciepła solanka woda 4.8 kW 20 363 zł netto
Zasobnik i bebechy domowe 37 100zł netto
kloektor (vissmann nie ma korzysta z innych) 20m/kW po 100 zł/m netto daje 9600zł
rekuperator "golutki" 6900 zł netto "uzbrojony" 19 224 zł netto
To nawet jak dostaniesz 10% rabatu!!! i dodasz 22% VAT-u nijak 30000 zł nie wychodzi. Dodam, że prosiłem o ceny najtańszych elementów.

A to, że się niedoczekam, jak nie osłabijąc silnego strumienia go dławić , jak zrobić ile kosztują siłowniki i jak ma się w domu zużywającym 15 kWh/m2 rocznie zwrócić cipła pompa przepaszam ale wiedziałem zaczynając tę dyskusję, może dlatego, że przez 16 lat trochę jednak liznołem.
pozdrowienia Tomasz Brzęczkowski www.nie-co.pl

to urządzenie ktorewgo cene podałam nazywa sie vitotres 343 i wszystkie przrze mnie elementy ma juz wbudowane.Poza tym dom pasywny zuzywa malo ciepla(jak pan napisal 15kwh/m2rok) wiec stosowanie pompy o mocy 4kW nie ma najmniejszczego uzasadnienia.zanim zacznie pan wszystko krytykowac radze najpierw zajrzec na strony producentów.
P.S a wogole to moze przydalby sie panu jakis urlop?
wykrywam dużą desperację w tonie panskich wypowiedzi

W Vissmannie powidzieli, że to niemożliwe, że podali mi ceny najtańszych i najmniejszych urządzeń. A co do tonu... "wot technika"!

ja własnie dostałam dzisiaj informacje na temat tej centrali z firmy viessmann.Moze chodzi o fakt ze centrala ta poko co nie znajduje sie w Polsce w sprzedaży.prosze spojerzec na link ktory podałam wczesniej-wyjasnia sie pana wątpliwości

Jak widac pan TB nie mogl wytrzymac zeby sie nie zareklamowac i nie wtracic swoich 3 groszy. Jak zwykle nie rozwiazuje pan zadnego problemu a tylko tworzy nowe. I jak zwykle okazalo sie ze pan TB nie ma racji a caly belkot to tak tylko dla sportu i ku pokrzepieniu chorych ambicji i urazonej "dumy" 16 letniego "speca". Gdyby choc raz zaczal pan sluchac zamias powtarzac jak mantre swoje "rewelacje" i zajzal na linka ktorego podala meg_11 zauwazylby pan ze mowa jest tutaj o pompie powietrze-woda a nie solanka-woad. I oczywiscie wszelkie pana wyliczenia, kosztorysy, negocjacje rabatow sa guzik warte bo od poczatku szukal pan nie tego co trzeba.
Pozdrawiam.

Pompy powietrze ... to tu już wałkowaliśmy.
A co do zmiany tematu, dalej nie wiem po ile są dławiki z termostatami, jak dławić nie zmniejszając strumienia, ile trwa okrez zwrotu pompy za 30000 zł przy domu zużywającym 15kW/h nam2 rocznie. Zamiast czegoś jasnego tylko słyszę, że to bełkocik.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.