273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

ogrzewanie powietrzne

Zwróciłbym uwagę na jedną rzecz tzn. w domciu nigdy nie ma idealnego porządku i jakiś kurz i inne zbiera się na podłodze. Jeżeli nawiewamy przy podłodze to co się dzieje- oczywiście niegrzeczne powietrze porywa nasz kurz i inne do tańca. Fajna bajeczka ale to też należy uwzględnić.

Wiem o tym,dlateog trzeba wybrać między kurzem a zimnymi stopami

Czyli wniosek jeden, C.O. nadmuchowego dorze i komfortowo zrobić się nie da!! Bo od góry to silny strumień, więc i szum, od dołu kurz i każdym przypadku brak mozliwości ustawienia temperatury (piec może mieć jeden termostat a pokoje są z kominkiem lub bez, z nasłonecznieniem lub bez, z ludzimi lub bez, mocniej oświetlone lub nie. I ta suchość 20-30%...

ja kaurat bede miec sterowanie temeraturą ponieważ budynek jest pasywny tzn ma bardzo małe straty ciepła i dlatego wystrczy ogrzewanie powietrzem.Zrodlem ciepla jest pompa ciepła ktorej dolnym zrodlem ciepla jest gruntowy wymiennik ciepła.

poza tym zawsze mozna rozpatrzyc jeszcze nawiewniki w scianach.np rozwiązanie :nawiewnik przy suficie na scianie-nawiew na sciane z oknami

Wiem o tym,dlateog trzeba wybrać między kurzem a zimnymi stopami
Ale przewidując trzeba uwzglednić przykłądowego dzidziusia or sth. który rodzi sie alergikiem i nie specjalnie przepada za kurzem. Może być pewien drobny ;)problem z przeniesieniem zainstalowanego nawiewu na sufit (jeżeli już trzymamy się podłogi)

spoko rozumiem,ale powiedzmy ze ten domek to temat mojej pracy dyplomowej wiec raczej nikt tego nie bedzie budowal, wiec chodzi mi tylko o w miare dobry rozdzial pwoeitrza bez wnikania w planowanie rodziny:)

Wlacze sie ponownie do dyskucji.
Wlasnie na tym polega rola projektanta zeby przewidziec wszystko (takze male dzieci). Ja rozumiem, ze to praca magisterska i nikt tego budowac nie bedzie, niemniej przez wzglad na profesjonalizm przyszlej Pani projektant nalezaloby miec takie fakty na uwadze. Uwazam, ze to bylby nawet punkt na Pani kozysc przy uzasadnianiu akurat takiego rozdzialu powietrza - ze to przez wzglad na ewentualnych alergikow, zeby zminimalizowac unoszenie kurzu itd itd. Mysle, ze warto sie troche pomeczyc i pokazac, ze mysli sie na projektem w sposob szerszy niz wymagaja tego ksiazki czy wykladowcy. Projektant jest przeciez dla ludzi ;)

No tak.Tylko co ja powiem,jak się mnie zapytają czemu od góry skoro nadrzędną cecha ogrzewania jest zapewnienie komfortu cieplnego?

To mnie zaciekawiło
- jakie to sterowanie pokojowe można zrobić do DGP??
- i drugie, jeżeli budynek pasywny to po co pompa ciepła?????

jak sie pan nie zna to niech sie pan nie wypowiada

Nadrzędną rolą nie jest zapewnienie wyłącznie komfortu cieplnego a komfortu ogólnego (jakoś to sie nazywa ale nie pamiętam trudnych słówek) .. a mikroklimatu w pomieszczeniu czyli: ciepła, wilgotność itp, prędkość powietrza, czystość powietrza, zapach, ect. Należy więc godzić wszyskie oczekiwania i częściowo realizować jedne kosztem ograniczania drugich. Ale mi sie łądnie napisało.

nooo.:).To teraz z innej beczki.A co Pan by wybrał?

Teoretyzować mogę ale na doradcę to ja się jeszcze nie nadaję z powodu braku doświadczenia praktycznego. Jestem na tym samym co Ty/ co Pani etapie kariery (jeśli tak to można nazwać).

etap kariery..heheee.:)No dobra a tak teoretycznie?obiecuje ze nie bedę się sugerowac za bardzo...:)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.