265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec i grzejniki

Witam, posiadam piec piec Ulrich Kondensich Kompresor z podłączonym czujnikiem zewnętrzym ( pogodowym ) oraz czujnikiem wewnętrznym wraz z programatorem. Do tego zestawu grzejniki Bunderus z termostatami. Moam kilka pytań:

1. nie za bardzo wiem jak to wszystko poustawiać żeby grzało najoptymalniej i najoszczędniej.. rozkręcić grzejniki na max i ustawić jakąś moc pieca? (Jeśli tak to jaka jest najoptymalniejsza) Gdy ustawię w ten sposób piec dogrzewa do danej temperatury a następnie sterownik wewnętrzny wyłacza piec dopuki nie spadnie temperatura. Drugi sposób który wymyśliłem to nastawienie mniejszej mocy pieca i przykręcenie trochę na termostatach w grzejnikach dzięki temu cały czas sa ciepłe i piec zużywa mniej prądu. Bardzo proszę o pomoc bo się w tym gupię

2. Jak to jest z krzywą grzewczą, w tej chwili przy +5 C mam ustawioną na K=1.9 czyli moc pieca 60 C.

Bardzo proszę o pomoc, morze ktoś ma kondensata i powie jak ma to poustawiane

nie jestem specjalista ale parametr 60 stopni prz 5 stopniach na zewnatrz to troche przesadzony, prosze obnizyc krzywą grzewczą, za wysoki parametr idzie na kocioł

termostat tygodniowy umożliwia programowanie temperatury (dzień-noc) obniżenie temperatury o 2 stopnie w nocy da panu oszczednośc przeliczając 1 stopień wiecej w pomieszczeniu to 10 % wiecej opału wykorzystanego do ogrzania, termostaty ustawic na temperatury optymalne w poszczególnych pomieszczeniach , jeden grzejnik musi by bez termoststu (zwłaszcza w pomieszczeniu gdzie jest regulator pokojowy aby un iknąc sytacji gdy ustawi pan na grzejniku niższa temperaturę a na regulatorze wyzszą grzejnik sie zamknie a kocioł dalej bedzie grzał :) bo regulator bedzie krzyczał ze jest za zimno,
druga sprawa czy instalacja jest odpowiedni dobrana do kotła kondensacyjnego bo jak wcześniej zaznaczyłem tak wysoki parament powoduje ze nie efektu kondensacji tylko urzdzenie pracuje jak zwykły kocioł gazowy

tam gdzie regulator pokojowy powinien być grzejnik zakręcony

dlaczego

BRAK WYKFALIFIKOWANYCH PANOW ( ZERO FACHOWCA ) POLSKA TAKICH NIE POSIADA

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.