273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

nawiew do kotłowni węglowej

Witam serdecznie,
gdzie znajdę normy dot. nawiewu do kotłowni węglowej -
konieczność doprowadzenia powietrza w związku z montażem
kotła na ekogroszek.
pozdrawiam,

na stronie internetowej producenta tego kotła na eko groszek

tak się składa, że mam DTRki trzech producentów żaden nie wspomina o szczegółach dot. nawiewu. Chodzi mi o normy kominiarskie.

Nawiew min. 50% pola przkroju komina

z tego co wiem to kanal typu "zetka" przekroj jakos 150x50 lub 200x100 nie pamietam teraz dokladnie ale najlepiej spytac sie w spoldzielni kominiarzy powinni wiedizec cos na ten temat

sprawa, myślałem, że będę musiał jakieś wentylatory montować. dzięki za opinie!
jeszcze gdyby ktoś mógł podsunąć pomysł na system do wstawienia w okno - dwuskrzydłowe szyba zwykła.
Zwykła kratka z żaluzją na silikon z dwóch stron i fragment ok 10cm rury PCV wystarczy ??
nie chcę kuć przez ścianę, bo przebijanie się u mnie to prawdziwa udręka. Min. pustak robiony przez ojca z żużla... :) mam ogromne problemy z ruszeniem tego szlifierką!

"W sumie prosta sprawa" miało być :)przy wklejaniu nie zaznaczyłem wszystkiego.

Proponuję jednak kuć. Ale w sumie ja wiem ..
Powierzchnia przekroju kratki - podawana netto

witam! mam jak kolega kotłownię węglową i do kotła "Zębiec" 16kW, doprowadziłem powietrze do spalania i wentylacji rurą pcv110, ale przez ścianę- tzw."zetka", nie chciałem niszczyć okna-nowe okno pcv-powietrza wystarcza, aha i rury nie trzeba doprowadzac do samego paleniska, wystarczy przy ścianie-piec sam "pociągnie"

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.