265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

krotności wymian

Mamy z tego taki wniosek ,że przyjęta w normie polskiej ilość powietrza na osobę - 20 i 30 m3/h jest wystarczająca

Zbyt silna wentylacja to zbyt suche powietrze, więc i niższy komfort, gorszy sen itd.

@gość - przyswój jeszcze pojęcie "powietrze wentylacyjne", bo widzę że o bilansie powietrza nigdy nie słyszałeś
boooszeee, to jest forum ludzi którzy dyskutują co to jest "krotność wymian" !!!
i jeszcze biorą się za obliczenia
wstyd się przyznawać przed znajomymi że znam to forum

szoł-men, widzę, że należysz do tych, którzy wybiórczo czytają to co się pisze na forum. Gdyby było inaczej niewątpliwie nie przeoczyłbyś mojego postu z 02.02.06, w którym ta definicja sie znajduje.Ja z kolei próbowałem odszukac w tym wątku wyjaśnienia jak na razie troszkę metnej Twojej wypowiedzi brzmiącej "...Krotność wymiany powietrza, to krotność WYMIANY powietrza i nie zawsze jest ona zgodna z krotnością "nawiewu" czy "wywiewu"..." i jakoś się nie doszukałem :-))
W oczekiwaniu na nową definicję "krotności wymiany powietrza"
pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.