265
226
264
Strefa ekspertów HVACR

Jednostka zewnętrzna na balkonie- czy ma sens?

witam
mam pytanie, czy jest sens montować jednostkę zewnętrzną klimatyzatora na balkonie. Mieszkanie jest nowe i wspólnota nie zgadza się na wyniesienie na elewację lub dach. Balkon to jedyne rozwiązanie. Czy hałas jest straszny, czy tylko trochę straszny ;-)?
pozdrawiam
harryON

witam
mam pytanie, czy jest sens montować jednostkę zewnętrzną klimatyzatora na balkonie. Mieszkanie jest nowe i wspólnota nie zgadza się na wyniesienie na elewację lub dach. Balkon to jedyne rozwiązanie. Czy hałas jest straszny, czy tylko trochę straszny ;-)?
pozdrawiam
harryON
jescze jedno pytanie:
-czy jest sens instalować klime przenośną, i
-czy taka przenośna zawsze ma rurę na zewnątrz
-czy wystawianie jej przez okno nie jest chorym pomysłem?
pozdrawiam
harryON

Witam
Proponuje Panu olać te zakazy ,zlecić firmie montaż z maksymalnym wytłumieniem ,wyciszeniem. Poza tym małe ,nowe klimatyzatorki chodzą jak pszczółki.

Witam
Proponuje Panu olać te zakazy ,zlecić firmie montaż z maksymalnym wytłumieniem ,wyciszeniem. Poza tym małe ,nowe klimatyzatorki chodzą jak pszczółki.
problem w tym, że miesiąc temu był robiony remont elewacji:-(. Na dzień dzisiejszy pozostaje balkon. Czy ma to sens?

Dziś zamontowliśmy dwie i jest ok, prosze montować, wprawna firma zrobi to tak, by się nikt nie czepiał, na balkonie może być nyle z dołu widac nie było, spółdzienie zgód nie chcą dawać,
pozd,

Dziś zamontowliśmy dwie i jest ok, prosze montować, wprawna firma zrobi to tak, by się nikt nie czepiał, na balkonie może być nyle z dołu widac nie było, spółdzienie zgód nie chcą dawać,
pozd,
a jak wygląda sprawa hałasu? Może mi to przeszkadzać?
pozdrawiam
harryON

a czy życie ma sens,co za debilne pytania o ten balkon, stawiać i sie nie patyczkowac a jak nie to na dachu a tam jeszcze nikt nikomu nie zabraniał chyba ze ze złota ten dach

człowiek który chce ci coś sprzedać zawsze powie to co chcesz usłyszeć ... czyli nie pełną prawdę
w mieszkaniówce nie dajemy klimatyzatorów na elewacji lub balkonach, bo te ciche pszczółki potrafią właczyć się w nocy głośnym hukiem ... Zaden dostępny na rynku klimatyzator nie spełnia normy 45 dB(A) w nocy - nawet te najlesze wyciszone Daikina. Dlaczego - bo to system wymyślony do innych celów. Jeśli to tobie będzie głośno, to wyłaczysz sobie urządzenie. A co ma zrobić twój sąsiad ? poda cię do sądu i wygra
Jak już musisz ingerować w system budynku to ustaw jedn. zewn. na dachu (o ile mnie ma okien połaciowych) albo w garażu.

a czy życie ma sens,co za debilne pytania o ten balkon, stawiać i sie nie patyczkowac
podobnie jak odpowiedź
Prośba o dokładniejsze czytanie, brzmiało: czy to będzie mnie przeszkadzać? /hałas/
pozdrawiam
chotel

od samego początku miałem na myśli montaż na balkonie a nie na
elewacji.

A czy mocy wystarczy w mieszkaniu?

Ja mam na balkonie i jest ok. NA razie nie mam problemow z sasiadami, ale po polnocy wyłaczam klime.

Ja mam na balkonie i jest ok. NA razie nie mam problemow z sasiadami, ale po polnocy wyłaczam klime.
a Tobie nie przeszkadza szum /jeżeli go słychać/?
harryON

Na balkonie można śmiało montować nowe klimatyzatory pracóją tak cicho że niema mowy aby komukolwiek przeszkadzały

Istnieją klimatyzatory bez jednostki zewnętrznej, niestety dość drogie które montujemy gdy mamy problem z sąsiadami lub architektem miejskim.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.